2p

Az Egyesült Államokban a vártnál nagyobb mértékben nőtt a foglalkoztatottak száma márciusban.

Az Egyesült Államokban a várakozások felett, nyolc hónapja a legnagyobb mértékben nőtt a nem mezőgazdasági ágazatokban foglalkoztatottak száma márciusban a humánerőforrás-menedzsment szoftvereket és szolgáltatásokat nyújtó ADP (Automatic Data Processing, Inc.) szerdán publikált legfrissebb havi jelentése alapján.

Floridában is javultak a munkaerőpiaci mutatók
Floridában is javultak a munkaerőpiaci mutatók
Fotó: Privátbankár/Mester Nándor

Az ADP National Employment Report havi jelentés szerint a magánszférában 184 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma márciusban a várt 148 ezres növekedés helyett. A februári foglalkoztatást, felülvizsgálat után, 140 ezres növekedésről 155 ezerre emelte az ADP.

A szolgáltatóipari szektor 142 ezer fővel járult hozzá a teljes márciusi növekedéshez, ezen belül is a szabadidős és vendéglátóipari szolgáltatások 63 ezerrel, a kereskedelmi, szállítási és közüzemi ágazatok pedig 29 ezerrel. A termelőiparban 42 ezerrel nőtt a foglalkoztatás, ezen belül is a legnagyobb, 33 ezer fős  növekedés az építőipari alkalmazottak körében következett be.

A vállalkozások mérete szerint az 1-19 alkalmazottat foglalkoztató cégek 27 ezerrel növelték, a 20-49 létszámú cégek pedig 11 ezerrel csökkentették a foglalkoztatottak számát. A középvállalati szektorban az 50-249 közötti létszámú cégeknél 63 ezerrel, a 250-499 közötti létszámú cégeknél pedig 30 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma márciusban. Az 500 alkalmazottnál többet foglalkoztató cégek 87 ezerrel növelték a létszámot márciusban.

Az állásban maradók bérnövekedése 5,1 százalékos volt a hónapok óta tartó folyamatos lassulás után. A munkahelyet váltók bérnövekedése 10 százalékra emelkedett, ez már a második egymást követő növekedés. A legnagyobb bérnövekedés az építőiparban, a pénzügyi szolgáltatásokban és a feldolgozóiparban volt tapasztalható. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Idén is meghirdetik a Klasszis TopDesign nemzetközi vendéglátó- és szállodaipari dizájn-versenyt
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 10:53
A verseny jelentkezési határideje 2026. szeptember 30., a pályázati dokumentáció leadási határideje 2026. október 15.
Makro / Külgazdaság „Még mindig várja az ember, hogy kormányváltás vagy rendszerváltás történt április 12-én”
Imre Lőrinc | 2026. július 26. 06:01
Magyarország és az Európai Unió viszonyában egyértelműen pozitív fordulat történt a Tisza-kormány beiktatása óta, a piacgazdaság helyreállításában azonban még bőven vannak tennivalók és nem is biztos, hogy megszületett róla a végleges döntés – hangzott el a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) kerekasztal-beszélgetésén, amit „Gazdaságpolitikai kihívások – EU-perspektívában” címmel rendeztek meg. Miként az is, hogy a feloldott európai uniós források esélyt és nem garanciát jelentenek a magyar gazdaság számára, az euró bevezetése pedig nem lehet önmagáért való cél.
Makro / Külgazdaság Rendrakást ígér az állami cégeknél Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 15:11
Folytatódik a Gazdasági és Energetikai Minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán szombaton.
Makro / Külgazdaság Brutálisan megadóztatja az Egyesült Államok a vb-győztes spanyol válogatottat
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 10:16
A spanyol labdarúgó-válogatottnak a világbajnokság megnyeréséért járó 50 millió dolláros fődíj körülbelül 30 százalékát adóként be kell fizetnie az amerikai adóhivatalnak (IRS) – jelentette a Fox News.
Makro / Külgazdaság Így alakítaná át a közmédiát a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:01
Közzétette a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium a szakmai egyeztetés vázlatpontjaik, amelyek nem kötelezők, de adhatnak egy képet a jövő magyar közmédiájáról.
Makro / Külgazdaság Egyiptomi vasútprojekt: se pénz, se posztó, csak feljelentés?
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 10:46
Egyiptomi vasútprojektbotrány, az állami vezetők juttatásainak megvágása, spórolás a közmédián, a vényköteles gyógyszerek áfájának eltörlése. Ezekről a kérdésekről is beszélgetett kollégánk, Dobos Zoltán az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Makro / Külgazdaság Ligeti Miklós: Szeretnénk már a Matolcsy-család legalább két tagját gyanúsítotti kihallgatáson látni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 24. 10:16
A Transparency International Magyarország jogi igazgatója élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 102. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Ismét végigsöpör a világon a vámhullám
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 09:31
A Trump-adminisztráció arra hivatkozik, hogy az Egyesült Államok betartatja a kényszermunkával előállított termékek importjának tilalmát, más országok viszont nem. 
Makro / Külgazdaság Júniusban is több lett a munkanélküli magyar
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 08:30
Kevesebben dolgoznak és több a munkanélküli júniusban, mint májusban volt a Központi Statisztikai Hivatal friss adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Ekkora inflációra számít Magyarországon az OECD
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 07:03
A tavalyi minimális GDP-növekedés után idén már 1,9 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság, de hosszabb távon javítani kell a nők és a fiatalok munkaerőpiaci helyzetén az OECD szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG