3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A miniszterelnök azt mondta, békehelyzetben beleférne, hogy a körülbelül 450 ezer katás kisvállalkozóból mintegy 300 ezer nem magánszemélyeknek, hanem cégeknek számláz, most nem, mivel így a nyugdíjrendszer működése kerülhet veszélybe.

Orbán Viktor a Kossuth Rádiónak adott szokásos, mai interjúja elején ismét szóba hozta a háborús inflációt. "Harcolni kell mindenért" - mondta. Két harc lesz:

  • az energiáért
  • a munkahelyekért.

Utóbbi kapcsán azt mondta, mindenki becsülje meg a munkahelyét, mert recesszió jön.

Az energiára áttérve emlékeztetett arra, hogy a háború miatt az áram ára az öt-, a gázé a hatszorosára emelkedett.

Orbán Viktor egy korábbi, még békebeli rádióinterjún. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Orbán Viktor egy korábbi, még békebeli rádióinterjún. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A kormányfő megismételte a két nappal korábbi döntéseket, amellyel energia veszélyhelyzetet hirdetett ki a kabinet, köztük a rezsicsökkentésen is változtatott.

Magyarország nehezebb helyzetben van, mint a fejlett nyugati államok, mivel míg ott a rezsi a jövedelem ötödét, hatodát viszi el, addig nálunk esetenként a harmadát, sőt a felét is.

Ha nem lenne rezsicsökkentés, akkor szegénységbe taszítanánk a családokat.

A készülő újabb, immár hetedik szankciós uniós csomag kapcsán felidézte, hogy Magyaroszág mindig is ellenezte az Oroszországgal szembeni megszorító intézkedéseket. Orbán Viktor szerint le kell ülni az oroszokkal, tárgyalni és békét kötni.

A kata-kiskapukat bezártuk és nem is fogjuk újra kinyitni - tért át a miniszterelnök az utóbbi napok legforróbb, ellenzéki tüntetések sorozatát kiváltó kormánydöntésre.

Amit jónak és szükségesnek nevezte Orbán Viktor. Aki saját bevallása szerint 2012-ben azok között volt, akik támogatták ezek bevezetését. Úgy vélte, eleinte nem is volt gond, mivel a katások eleinte magánszemélyeknek számláztak, ám később ez megváltozott, már cégeknek is állítottak ki számlákat, sőt egyre több vállalat használta ezt a formát bújtatott foglalkoztatásra.

Jelenleg 450 ezer katásból nagyjából 300 ezer egy cégnek számláz.

Ami békehelyzetben a kormányfő szerint belefér, most, háború idején azonban nem. S nem a költségvetés miatt, hanem azért, mert a katások nem fizetik be a nyugdíjkasszába azt az összeget, amelyet mások befizetnek, ha nem változtatnak, akkor a nyugdíjrendszer kerülhet veszélybe.

Orbán Viktor arról is tájékoztatott, hogy ma délután írja alá azokat a rendeleteket, amelyek a háború miatt többletforrásokat biztosít a hadseregnek, több mint 2 ezer határvadászt alkalmazhatnak, s a számuk 4 ezerre emelkedhet. Ők hároméves szerződést kapnak és a készenléti rendőrség keretén belül tevékenykednek majd.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már a budapesti rendőrség vizsgálja Szijjártó Péter ügyét, akár három év börtönt is kaphat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 14:02
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség szerint fennállhat a vesztegetés elfogadásának gyanúja, és átadták az ügyet a BRFK-nak.
Makro / Külgazdaság Tarr Zoltán: Miniszterként nincs beleszólásom a közmédia mindennapi működésébe
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:42
Arról is beszélt, hogy az intézmény átvilágítását sem a minisztérium végzi.
Makro / Külgazdaság Egy hónapja volt utoljára ilyen olcsó a benzin, szombattól még kevesebbe kerül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 13:14
A dízel nagykereskedelmi ára is csökken 3 forinttal, a benzin ára pedig július elseje óta nem látott szintre csökkenhet szombattól.
Makro / Külgazdaság A várakozásoknak megfelelő bevételnövekedést ért el a Richter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:52
Az eredményt 27,1 milliárd forint árfolyamveszteség terhelte.
Makro / Külgazdaság Satuféket nyomott az infláció, főleg a nyugdíjasok jártak jól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:30
Tovább csökkent az infláció júliusban a KSH friss adatai szerint. Éves összevetésben mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek az árak, júniushoz képest pedig csökkentek.
Makro / Külgazdaság Elképesztő, hogy mekkorát kaszált idén eddig a Mol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 08:05
A társaság jelentős növekedést ér el a második negyedévben.
Makro / Külgazdaság Súlyos kijelentést tett Magyar Péter: szerinte az Orbán-kormány tudta, hogy baj van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 18:59
Azzal vádolta meg Orbán Viktort a kormányfő, hogy elődje tudta, a magyar energiarendszer a végnapjait éli, az összedőlés szélén áll, mégsem tett semmit.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid elárulta, mikor szállíthat utasokat a Budapest–Belgrád vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:49
Új szakaszba léphet a vitatott gigaberuházás.
Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG