2p

A magyar és a lengyel kormány váratlanul blokkolta a migrációról szóló végkövetkeztetések elfogadását.

Az európai állam-és kormányfők csúcstalálkozójának első napjának végén elmaradt a szokásos esti sajtótájékoztató.  Ukrajnáról és a védelem-és biztonság témakörben tartott vitáról sikerült megállapodniuk, de ugyanez már nem volt elmondható a migrációról. A hvg.hu a Politico értesüléseire hivatkozva azt írja: a magyar és a lengyel kormány váratlanul blokkolta a migrációról szóló végkövetkeztetések elfogadását. A lap több diplomatára hivatkozva azt írta, hogy a szöveg véglegesítését Orbán Viktor és Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő akadályozta meg.

Orbán Viktor kijelentette, hogy amíg nem konszenzussal, vagyis egyhangúlag döntenek a kérdésben, addig nem is fognak igent mondani a végkövetkeztetésekre.

A belga miniszterelnök, Alexander De Croo szintén elismerte, hogy a migrációról szóló vita „nehéz” volt, de pénteken újra nekifutnak, és bízik benne, hogy akkor sikerült egyezségre jutniuk.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Unió tagországai állam- és kormányfőinek kétnapos tanácskozására érkezik Brüsszelben 2023. június 29-én. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Unió tagországai állam- és kormányfőinek kétnapos tanácskozására érkezik Brüsszelben 2023. június 29-én. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A blokkolás miatt az állam-és kormányfők közös vacsorája csak este fél 11 körül kezdődött, amelyen a hírek szerint Emmanuel Macron francia elnök, Olaf Scholz német kancellár és Charles Michel, az Európai Tanács elnöke próbálta meggyőzni Mateusz Morawieckit és Orbán Viktort, hogy ne akadályozzák a találkozó menetét. Úgy tűnik, nem jártak sikerrel - írja a lap.

A témát a reggeli rádiós interjújában is érintette a miniszterelnök, aki Brüsszelből jelentkezett be a Kossuth rádióba. A migrációról szóló vita szerinte már „szabadságharc”. Ugyanis – fejtette ki – az Európai Tanácsban megállapodtak egy konszenzusról, de a kvótarendszert „puccsszerűen” átnyomták a Belügyminiszterek Tanácsán, ami mögött a kormányfő a „Soros-birodalom” élén történt váltást sejti. Részletek:

A csúcstalálkozó második napja péntek 9:30-kor folytatódik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Három választókerület még nem dőlt el, és néhány szavazaton múlhat a győzelem
Vámosi Ágoston | 2026. április 12. 23:50
Paks, Keszthely és Nyírbátor választókerületében éjjel is számolják a szavazatokat, éjfél után sincs egyértelmű győztes. Pakson és Nyírbátorban a fideszes jelölt vezet, Keszthelyen a tiszás van lépéselőnyben.
Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Fájdalmas a választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:39
A távozó kormányfő ígérte: soha nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Átlépte a kétharmados küszöböt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:15
45,71 százalékos feldolgozottságnál.
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a Tisza Vadai Ágnes körzetében is
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:08
Komárom-Esztergom vármegye 1. számú választókörzetében is jelentősen vezet a tiszás képviselő, míg a DK-s Vadai Ágnes kevés százalékon áll. 
Makro / Külgazdaság Vitályos Eszter is aggódhat a jelenlegi állás miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:02
A kormánypártok több neves embere is bajban van Pest vármegyében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG