3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Fokozódik a harcok hevessége, az ukránok szerint az invázió kezdetének egyéves évfordulójára szeretnének valami nagy eredményt elérni az oroszok. Késő este újabb lakóházakat ért rakétacsapás. A háború 344. napja kezdődött el csütörtökön - összefoglaló.

  • Oroszország nagyszabású offenzívát tervez az ukrajnai háború egyéves évfordulójára, február 24-re az ukrán védelmi miniszter, Olekszij Reznyikov szerint. Szerinte a tavaly szeptemberben indult mozgósítás keretében nem 300 ezer, hanem akár 500 ezer orosz katonát is behívhattak. Ukrajna ezért sürgeti nyugati szövetségeseit, hogy küldjenek fegyvert, utánpótlást. "Elmondjuk partnereinknek, hogy nekünk is készen kell állnunk a lehető leghamarabb" - mondta Reznyikov. "Ezért van szükségünk fegyverekre, hogy megfékezzük az ellenséget".
  • Volodimir Zelenszkij elnök szerda este szintén azt mondta, hogy az orosz erők megpróbálnak olyan győzelmeket elérni, amelyeket az invázió közelgő februári évfordulóján eredményként felmutathatnak. "Határozott erősödés tapasztalható a megszállók támadó hadműveleteiben az országunk keleti részén lévő fronton. A helyzet egyre súlyosabb" - mondta Zelenszkij videóbeszédében a The Guardian tudósítása szerint..
  • Szerhij Haidai luhanszki kormányzó is arról beszélt, hogy az orosz erők kitelepítik a frontvonal oroszok által tartott részeinek közelében élő lakosságot, hogy ne tudjanak beszámolni az ukrán tüzérségi erőknek a csapatok telepítéséről. "Az orosz csapatok aktív áthelyezése folyik a régióba, és februárban biztosan készülnek valamire a keleti fronton" - mondta Haidai.
  • Szerdán késő este legalább három ember meghalt a keleti Kramatorszk városában, miután egy orosz rakétacsapás lerombolt egy lakóházat. "Legalább nyolc lakóház megrongálódott. Az egyik teljesen megsemmisült" - közölte a rendőrség egy Facebook-bejegyzésben. "Emberek maradhatnak a romok alatt".
  • Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője arra figyelmeztetett, hogy a megnövelt hatósugarú amerikai rakéták Ukrajnába szállításáról meghozandó esetleges döntés "egyenesen vezet a feszültség és az eszkaláció szintjének növekedéséhez". "Több erőfeszítést kell majd tennünk, de ez nem fogja megváltoztatni az események menetét. A különleges hadművelet folytatódik majd" - mondta. Dmitrij Peszkov szerint az ilyen hírek fényében egyelőre nem terveznek orosz-amerikai elnöki tárgyalásokat, és Oroszország fő célja az államfő által meghatározott feladatok teljesítése.
  • Egy év alatt, 2023. január 1-ig 555 332 fővel csökkent Oroszország lakossága - derült ki az orosz szövetségi statisztikai szolgálat (Roszsztat) friss adataiból, amelyeket az MTI szemlézett. A szolgálat szerint Oroszország lakossága az év elején 146 millió 424 ezer 729 fő volt. Ennek kiszámításához a 2020-as népszámlálás adatait használták fel, ezekhez minden évben hozzáadták a születettek és az országba érkezők, valamint kivonták az elhalálozottak és az Oroszországból eltávozottak számát. Ugyanakkor az Ukrajnától Oroszországhoz csatolt négy régió - a donyecki, a luhanszki, a zaporizzsjai és a herszoni terület - lakosságára vonatkozó hivatalos statisztikákat még nem vették figyelembe.
  • Magyarország területére 2023. február 1-én 0 óra és 24 óra között az ukrán-magyar határszakaszon 4681 fő lépett be az Országos Rendőr-főkapitányság közlése szerint. A román-magyar határszakaszon belépők közül 1627 fő nyilatkozott úgy, hogy Ukrajnából érkezett. Az ukrajnai háború elől 2023. február 1-én nem érkeztek Budapestre vonattal.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Egy mutató, amiben lehagytuk Ausztriát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:57
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Eldőlt, mikor indul el Debrecenben a kínai akkumulátorcég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 16:30
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója – jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Bejött az átállás, nagy formában az amerikai munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:20
Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 8 ezerrel nőtt a december 27-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
Makro / Külgazdaság Európai bankvezér a Privátbankárnak: stratégiai hiba lenne, ha nem vennénk fel Ukrajnát az Európai Unióba
Imre Lőrinc | 2026. január 20. 14:26
Az összes európai uniós ország szerepet játszhat az ukrajnai újjáépítésben a háborút követően. Azok az államok viszont előnybe kerülhetnek, amelyek Ukrajna jövőbeli biztonságához is nagyobb mértékben járulnak hozzá – mondta el a Privátbankárnak az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) pénzügyi intézményekért felelős ügyvezető igazgatója Bécsben, a 31. alkalommal megrendezett Közép- és Kelet-európai Fórumon. Francis Malige szerint szigorú szabályok felállítására van szükség az újjáépítés kapcsán, különösen a közpénzek elköltését illetően. Emellett stratégiai hibának nevezte, ha Ukrajna a jövőben nem válna az Európai Unió tagjává. Interjú.   
Makro / Külgazdaság Oroszország számára előnyös lenne a Mol-NIS üzlet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:56
Szergej Lavrov szerint ezzel jól járnak.
Makro / Külgazdaság Leesett az elemzők álla ettől a német adattól – itt a fordulópont?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:39
Messze túlszárnyalta a várakozásokat a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Újabb 30 milliárd forintot kapott az Orbán-kormány, de 37 is lehetett volna
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:07
Változatlan hozammal értékesítették a kincstárjegyeket.
Makro / Külgazdaság A világ vezérigazgatói is aggódva várják ezt az évet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 10:43
Harmaduk sem vár bevételnövekedést. Mesterséges intelligencia, vámok, kiberkockázatok is hozzájárulnak a borús hangulathoz.
Makro / Külgazdaság Kínából rendel? Akkor készüljön, vége a jó világnak!
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:46
A vásárlók, a webshopok és a logisztikai cégek is meg fogják érezni az új uniós szabályozást.
Makro / Külgazdaság Tételes beszámoló helyett már csak nyilatkozatot kér a kormány a pénzért cserébe
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:04
Bizonyos támogatások esetén elég lesz ezzel igazolni, hogy jól költötték el az állam pénzét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG