2p

Éjjel újabb támadás érte Kijevet - a légvédelem jól működött, de a lezuhanó törmelék több civil halálát okozta. Oroszország területét is támadás érte, Németország szerint ez önvédelemnek minősül. Összefoglaló.

  • Legalább három ember meghalt, köztük két gyermek, miután Oroszország az éjjel újabb csapást mért az ukrán fővárosra - közölték kijevi tisztviselők. Kijev egyi keleti kerületében, Desnyanbanegy klinikát és egy szomszédos házat találtak el a lezuhanó törmelékek. További négy ember megsérült, őket kórházba szállították. A közeli Dnyipro városrészre is hullottak lelőtt rakéták törmelékei - közölte Vitalij Klicsko polgármester. Összesen 14 ember sérült meg a támadásban, közülük kilencet kórházba szállítottak - mondta.
  • Az éjszakai támadást földi rakétarendszerekkel indították - közölte Szerhij Popko, a kijevi katonai közigazgatás vezetője egy Telegram-posztban. Állítása szerint minden észlelt célpontot megsemmisített az ukrán légvédelem, a károkat és áldozatokat a lehulló törmelékek okozták.
  • Az éjjeli támadás után reggel ismét megszólaltak a légiriadót jelző szirénák Kijevben - a nappali támadás pedig meglehetősen ritkán fordul elő.
  • Újabb támadás Oroszország ellen. Az Ukrajnával határos oroszországi Belgorod régió kormányzója szerint az éjszaka folyamán Szebekino városát is lőtték. Vjacseszlav Gladkov egy Telegram-posztban azt írta, hogy "az ukrán fegyveres erők ágyúzása egy órán át tartott". Két ember megsérült - mondta.
  • Egy német kormányszóvivő szerint Ukrajnának joga van orosz területet megtámadni, mivel az önvédelemnek minősül. Steffen Hebestreit a Deutsche Welle német hírportálnak adott interjújában azt mondta: "A nemzetközi jog lehetővé teszi, hogy Ukrajna önvédelmi céllal csapásokat mérjen Oroszország területére".
  • Az ukrán vezetésnek szánt újabb katonai segélycsomagot jelentett be a washingtoni Fehér Ház. A mintegy 300 millió dolláros (104 milliárd forint) támogatás egyebek között Patriot és Stinger légvédelmi rendszereket, harckocsi lőszereket és egyéb hadfelszereléseket tartalmaz az MTI tudósítása szerint. Ez már a 39. segélycsomag Ukrajnának az amerikai védelmi minisztérium készleteiből - ismertette a Pentagon. Az Egyesült Államok eddig összesen több mint 38,3 milliárd dollár értékben nyújtott katonai támogatást Ukrajnának.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kilőtt az M1 nézettsége az adásszünet után
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 19:25
A fekete-fehér felirat alatti nézettséget nem tudták mérni, de kétmillió környékére becsülik.
Makro / Külgazdaság Ennyi bevételt vár a Pénzügyminisztérium a Molt terhelő adó kiterjesztésétől
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 16:50
Változtatna a kormány az Ural és a Brent olaj közötti árkülönbözet után fizetendő adó szabályain. Az új rendszerben már 2 dolláros különbözettől fizetni kellene, és ez a tervek szerint 2027-ben is így marad.
Makro / Külgazdaság Öt új átvilágítás is megkezdődött – jelentették be a Kormányszóvivői tájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 14:27
Bár Magyar Péter miniszterelenök előzetes bejelentése szerint még Törökországban maradt az ankarai NATO-csúcs után, ettől függetlenül Budapesten tájékoztatót tartottak a kormányszóvivők.
Makro / Külgazdaság Bojár Gábor: Csalódás, hogy a Magyar-kormány nem szüntette meg a rezsicsökkentést és az árrésstopot
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. július 9. 11:52
A Graphisoft alapítója, a fizikus, vállalkozó, üzletember a július 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 101. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Még most induljunk gyorsan tankolni, mielőtt Trump közbeszól?
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 11:35
Péntektől sem a benzin, sem a gázolaj nagykereskedelmi ára nem módosul. 
Makro / Külgazdaság Kezdik aktivizálni magukat a cégek a munkaerőpiacon
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 11:20
Szinte minden vármegyében nőtt a meghirdetett állások száma a második negyedévben a tavalyi adatokhoz képest. A rég látott, kiemelkedően magas munkavállalói aktivitás pedig valamelyest csillapodni látszik az ország összes régiójában – derül ki a Profession.hu friss, második negyedéves jelentéséből.
Makro / Külgazdaság Egymás tenyerébe csapott Németország és az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 10:20
Németország megállapodott az Egyesült Államokkal az amerikai gyártmányú Tomahawk manőverező robotrepülőgépek beszerzéséről és a fegyverek telepítéséről német területen – jelentette be Friedrich Merz német kancellár csütörtökön a berlini parlamentben.
Makro / Külgazdaság Újabb céldátum érkezett a magyar euróra
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 08:45
A Goldman Sachs elemzői szerint Magyarország eurózóna-csatlakozása 2031 elejétől válik reálissá. 
Makro / Külgazdaság Lépnie kellett Putyinnak az orosz üzemanyagválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 08:20
Oroszország ideiglenesen felfüggesztette a dízelolaj exportját – jelentette be szerdán Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes.
Makro / Külgazdaság Fontos adatok érkeztek, így áll a világ második legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 9. 07:50
Kínában júniusban a vártnál lassabb fogyasztóiár-emelkedést és gyorsuló termelői inflációt mértek, miközben a magas energiaárak továbbra is visszafogják a belföldi keresletet. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 4,6 százalékra javította Kína idei GDP-növekedési előrejelzését.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG