2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál kevesebb új munkahely jött létre júliusban a nem mezőgazdasági ágazatokban, miközben a munkanélküliségi ráta 3,5 százalékra mérséklődött a júniusi 3,6 százalék után.

Az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a Bureau of Labor Statistics (BLA) pénteken ismertetett adatai szerint a teljes, mezőgazdasági ágazaton kívül foglalkoztatottak száma 187 ezerrel nőtt júliusban a júniusi 185 ezer után, elmaradva az elemzői várakozások átlagában szerepelő 200 ezertől.

Júliusban a munkanélküliségi ráta az elemzői várakozásokban szereplő stagnálás helyett 3,6 százalékról 3,5 százalékra csökkent, miután májusban 3,7 százalékra, 2022 októbere óta a legmagasabbra emelkedett az áprilisi 3,4 százalék után. A januárival megegyező áprilisi munkanélküliségi ráta közel 54 éve a legalacsonyabb volt az Egyesült Államokban.

Ennek örülhet Joe Biden: több mint fél évszázados mélypont közelében a munkanélküliség. Fotó: EPA/Jacquelyn Martin
Ennek örülhet Joe Biden: több mint fél évszázados mélypont közelében a munkanélküliség. Fotó: EPA/Jacquelyn Martin

A munkaerőpiaci részvételi arány immár ötödik hónapja 62,6 százalékon, 2020 márciusa óta a legmagasabb szinten stagnált júliusban.

Az átlagos órabér 4,4 százalékkal haladta meg a tavaly júliusit a júniusi azonos mértékű növekedést követően. Az elemzők előzetesen szerényebb, 4,2 százalékos bővülésre számítottak.

Az átlagos órabér június után júliusban is 0,4 százalékkal nőtt havi összehasonlításban, az elemzők előzetesen némileg kisebb, 0,3 százalékos növekedéssel számoltak.

A heti átlagos munkaidő 34,3 óra volt júliusban, kissé elmaradva az előző havi és az elemzői várakozások átlagában szereplő 34,4 órától.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Izgalmas hete lesz Nagy Mártonnak és Lázár Jánosnak – kiderül az igazság?
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 08:42
Fontos adatokat közöl keddtől a KSH.
Makro / Külgazdaság Itthon tankoljunk vagy külföldön? Attól függ, merre indulunk
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 09:33
Alig van mostanában változás a benzinkutakon – és ez nem csak Magyarországon igaz. Az Mfor Üzemanyagár-figyelő a régióban is körülnézett az árakat illetően.
Makro / Külgazdaság Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:58
Leminősítette Ausztriát a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt a vártnál sokkal gyengébb osztrák közfinanszírozási és reálgazdasági teljesítménnyel indokolta a lépést.
Makro / Külgazdaság Elővette Magyarország hitelminősítését a Fitch – kivel játszunk egy ligában?
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:36
A saját ligánkban jónak számítanak a fizetések, jönnek az autóipari beruházások, de a gazdasági növekedés minimális, és magas az államadósság – véli a Fitch Ratings.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 16:19
Az amerikai gazdaságról tettek közzé adatokat.
Makro / Külgazdaság Van, ahol dübörög a szekér Európában
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 13:45
A vártnál jobb lett az euróövezeti GDP-adat.
Makro / Külgazdaság Vége lehet a Magyarország elleni eljárásnak?
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 12:56
Értékeltek az uniós szakértők. 
Makro / Külgazdaság Mindenki köszönetet mondhat a cukornak
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 12:28
A FAO árindexe kedvező irányba mozdult. 
Makro / Külgazdaság Meglepetésre kamatot vágtak az indiai jegybankárok
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 11:15
Az irányadó ráta 5,5 százalékra csökkent. 
Makro / Külgazdaság Hosszú idő után kapott reménysugarat az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 08:35
Áprilisban ugyan még mindig csökkent az ipari termelés az előző év azonos időszakához viszonyítva, de a munkanaphatással kiigazított 2,3 százalékos mínusz a tizennégy hónapja tartó negatív trend legalacsonyabb mutatója.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG