2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kizárólag Pfizert és Modernát használnak majd.

Az osztrák kormány a koronavírus elleni harmadik oltást kizárólag mRNS típusú - BioNTech/Pfizer és Moderna - vakcinával tervezi az ősz folyamán - áll az egészségügyi minisztérium kedden kiadott közleményében.

A minisztérium az osztrák Nemzeti Oltási Testület ajánlását követve a harmadik, megerősítő oltást hat-kilenc hónappal a második oltás után javasolja. Elsőként a 65 év feletti nyugdíjasok, a magas kockázati csoportba sorolt, krónikus betegséggel rendelkezők, valamint azok kaphatják majd meg, akiket először AstraZenecával vagy Janssen-vakcinával oltottak be.

Ennek alapján az újabb oltási kampánynak elméletileg már most el kellene kezdődnie, de a tárca a közleményben arra is utalt, hogy bizonyos előkészületi időt még számításba kell venni, hiszen az oltásokat újra a tartományok fogják lebonyolítani, a szervezés, a személyi és tárgyi feltételek előteremtése még némi időt vesz igénybe.

A testület által első csoportba soroltaknak - tehát a nyugdíjasoknak, a krónikus betegséggel rendelkezőknek és a vektorvakcinával oltottaknak - hat-kilenc hónapon belül kell megkapniuk a megerősítő oltásukat. A második csoportba a felnőtt lakosság azon része tartozik, akiket eredetileg is BioNTech/Pfizer vagy Moderna vakcinával immunizáltak, nekik kilenc-tizenkét hónapon belül javasolják a harmadik oltást.

A harmadik csoportba a 12-18 évesek tartoznak, akiknek a testület egyelőre nem irányoz előre megerősítő oltást. Ez az a korcsoport, amelynek immunizálása május végén kezdődött, és jelentős részük még csak egy vagy egyetlen adag oltást sem kapott.

Ausztriában eddig 5 396 102 ember kapta meg a koronavírus okozta betegség elleni vakcina első adagját, mindkettőt pedig 5 015 795-en. Az elmúlt 24 órában 866 embernél igazolták újonnan a vírusfertőzést, a járvány kezdete óta 670 372 pozitív esetet regisztráltak. A kórházban ápoltak száma jelenleg 270, az intenzív kezelésre szorulók 61-en vannak. A Covid-19 szövődményeibe az elmúlt napon senki nem halt bele, a járvány halálos áldozatainak száma így 10 757 maradt. A betegségből felgyógyultak száma 650 408.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a benzin keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 09:46
A dízel ára nem változik.
Makro / Külgazdaság Parázs vita lehet ma a parlamentben
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 07:54
Húsz előterjesztés vitáját folytatja le hétfőn az Országgyűlés.
Makro / Külgazdaság A héten kiderül, mennyivel drágult hivatalosan az életünk
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:31
A jövő héten jelenik meg az államháztartás november végi helyzetéről szóló gyorstájékoztató, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig ismerteti a novemberi infláció alakulását, az ipar és az építőipar teljesítményét is.
Makro / Külgazdaság Nemet mondott a magyar kormány – bukik az EU B-terve?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 12:39
A kötvénykibocsátást elutasította Magyarország.
Makro / Külgazdaság Fontos döntés született Magyarországról, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:13
Megtörtént az év utolsó hitelminősítő felülvizsgálata.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy milyen kartellezést lepleztek le a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:24
Tiltott módon egyeztettek az érintett cégek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: kiábrándító képet adnak gazdaságunkról a legújabb GDP-adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:59
Lényegében 2022 nyarától nem képes érdemi növekedést felmutatni a magyar gazdaság.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb benzint hoz a Mikulás az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:22
Az átlagárak tovább csökkenhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjött az adat, ami eldöntheti, hogy merre mozdul a GDP az év végén
Imre Lőrinc | 2025. december 5. 08:30
Éves szinten nagyobb a csökkenés a szeptemberi mutatóhoz képest, havi alapon viszont ismét enyhén bővült az ipar teljesítménye októberben.
Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG