2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Hadiipari együttműködésről tárgyalt Palkovics László technológiai és ipari miniszter Mustafa Varank török ipari és technológiai miniszterrel Ankarában - mondta a tárcavezető telefonon az MTI-nek a tárgyalások szünetében hétfőn.

Palkovics László hozzátette: Magyarország úgy döntött, hogy külföldi technológiai partnerek bevonásával, de Magyarországon fog gyártani különböző hadiipari eszközöket. Ezek között az egyik legjelentősebb projekt a négykerék meghajtású páncélozott harci járművek gyártása, amely októberben kezdődhet. Hétfőn ennek a technológiai feltételeiről egyeztettek - közölte.

Tárgyaltak arról is, hogy hogyan tudják a hadiipari együttműködést továbbfejleszteni és kiterjeszteni olyan eszközökre, amelyek gyártásában Törökország az élen jár. Ide tartoznak a drónok, az autonóm repülő eszközök, vagy ezek fegyverzete, illetve a páncélok. A tervek szerint Kaposváron, egy magyarországi vegyesvállalat fogja elkezdeni majd a gyártásukat.

A miniszter szavai alapján akár az ukrajnai háború sikerfegyverét, a Bayraktar drónt gyártásáról is szó lehet. Fotó: Wikimedia
A miniszter szavai alapján akár az ukrajnai háború sikerfegyverét, a Bayraktar drónt gyártásáról is szó lehet. Fotó: Wikimedia

Közlése szerint az ankarai tárgyalások másik fontos témája az energetika. Törökország energetikai háttéripara erős, a miniszter példaként említette a napelemeket, vagy az elektromos hálózathoz kapcsolódó egyéb komponenseket. Szeretnék meggyőzni a török cégeket arról, hogy Magyarországon gyártsanak ilyen alkatrészeket, és napelemeket - mondta a miniszter.

Palkovics László azt is közölte, hogy a mostani tárgyalásokon készítik elő a decemberi török-magyar gazdasági vegyesbizottsági ülést is, amelyet Budapesten rendeznek, török üzletemberek részvételével.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: a januári rezsi mindenkinek ajándék
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 16:15
Közösségi oldalán már jópofa fotóval vezette fel bejelentenivalóját. 
Makro / Külgazdaság Zöld utat adott az Európai Parlament az ukrán hitelnek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:36
Szerdán a Parlament zöld utat adott a Tanács döntésének a megerősített együttműködési eljárás alkalmazásáról, hogy az EU 90 milliárd eurós támogatási hitelt nyújtson Ukrajnának.
Makro / Külgazdaság Nem ezt várták decemberben a brit inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 15:16
A vártnál nagyobb ütemben gyorsult az éves brit infláció decemberben.
Makro / Külgazdaság Hihetetlenül bejött az arany régiós versenytársunknak – elit listára kerültek
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 14:56
A lengyel jegybanki tanács úgy döntött, hogy 700 tonnára növeli az ország aranytartalékát, aminek révén Lengyelország a legnagyobb aranykészlettel rendelkező tíz állam közé kerül – írta szerdán a Rzeczpospolita napilap.
Makro / Külgazdaság Itt az akcióterv a vendéglátóipar kisegítésére
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 13:44
5+1 elemből álló akcióterv indul a vendéglátóipar támogatására, amelynek célja a szektor versenyképességének javítása és a fekete foglalkoztatás visszaszorítása,
Makro / Külgazdaság Nem áll le a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 12:13
A benzin nem lesz drágább.
Makro / Külgazdaság Davosban is tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 21. 10:56
Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével.
Makro / Külgazdaság Egy mutató, amiben lehagytuk Ausztriát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:57
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme az előzetes becsléssel összhangban 3,8 százalékra lassult decemberben a novemberben jegyzett 4,0 százalékról – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Eldőlt, mikor indul el Debrecenben a kínai akkumulátorcég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 16:30
Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója – jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Bejött az átállás, nagy formában az amerikai munkaerőpiac
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 15:20
Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 8 ezerrel nőtt a december 27-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG