1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Puerto Ricoban arról tartottak népszavazást, hogy csatlakoznának-e 51. államként Amerikához, a nem végleges eredmény alapján igen. Ez azonban csak akaratnyilvánítás, a kongresszuson múlik, hogy valóban tagállammá válnak-e.

Az elnökválasztás, és a képviselőházi választás mellett számos népszavazást is tartottak Amerikában, ahol több társadalmi kérdésről döntöttek. Puerto Ricóban arról írtak ki népszavazást, hogy csatlakoznának-e az Egyesült Államokhoz 51. tagállamként, a többség igennel szavazott.

Puerto Rico válhat az Egyesült Államok 51. tagállamává - írja az Orlando Sentinel. Ugyan a szavazatok számlálása még tart, de a jelenlegi eredmény szerint a népszavazáson 50 százalék támogatta a a csatlakozást, 32 százalék a jelenlegi társult állami státusz megtartására szavazott, 4 százalék pedig a teljes függetlenségre szavazott, a maradék 14 százalék nem szavazott.

A karibi sziget Obama és Romney által is támogatott népszavazása azonban még csak akaratnyilvánítás, az amerikai kongresszusnak is rá kell bólintania, hogy 1959 után újra bővüljön az ország.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szerbiában is rekordalacsony a Duna, lépnie kellett a kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 16:35
A szerb kormány lehetővé teszi, hogy a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) operatív üzemanyagkészleteinek egy részét felhasználják az augusztusi megnövekedett kereslet kielégítésére, miközben az állami stratégiai tartalékokat továbbra is rendkívüli helyzetekre tartják fenn. Dubravka Djekovic Handanovic kiemelte, elsődleges céljuk továbbra is a hazai üzemanyagpiac ellátása és a lakosság megóvása a hirtelen áremelkedésektől. Eközben a szlovén-horvát tulajdonú Krsko Atomerőmű teljesítményét is csökkentik a szárazság és a hőhullám következtében.
Makro / Külgazdaság Megérkezett a válasz az orosz Amazont ért támadásokra
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 15:40
Több ukrajnai áruházlánc logisztikai központját érintette Oroszország éjszakai támadása: csapás érte Ukrajna legnagyobb barkács- és lakberendezési üzlethálózatát, az Epicentr vállalatot, valamint a Novus és a Szilpo élelmiszer-kiskereskedelmi láncot; a támadásoknak halálos áldozatai is vannak.
Makro / Külgazdaság Erre vártunk: nagyon jó hírek jöttek az euróövezet gazdaságából
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 13:47
Júliusban nyolc hónapja a leggyorsabb ütemben nőtt az euróövezeti gazdasági aktvitás a londoni S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének (BMI) szerdán közzétett végleges értékei alapján, miután júniusban stagnálást jegyeztek fel.
Makro / Külgazdaság Románia tényleg mindent bevet, de kihúzza úgy, mint Paks?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 13:22
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál, a szerb-román határnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Makro / Külgazdaság Sokkal olcsóbb lesz végre a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 12:10
 A nemzetközi piaci folyamatok kedvező irányba mozdultak el.
Makro / Külgazdaság Elmaradt a várakozásoktól az OTP Bank nyeresége a második negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 06:59
Az eredmény- és mérlegdinamikákat jelentősen befolyásolta a forint euróval szembeni erősödése.
Makro / Külgazdaság Visszafogták a fogyasztást a gigagyárak, a kormány számokat közölt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 16:29
Hétfőre 7000 megawatt csúcsidei terhelést várt a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, ebből 6438 lett. Kedden ennél is magasabb terhelésre számítanak.
Makro / Külgazdaság Beszólt Magyar Péternek az orosz állami hírügynökség
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 13:20
A RIA Novosztyi rákérdezett, még mindig túl drágának tartja-e a magyar kormányfő Paks II. építési költségeit.
Makro / Külgazdaság Megint ugyanarra számíthat a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 11:18
Szerdától lehet számolhat ezzel a fejleménnyel a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Nem mindegy, mit ír a sajtó: előrejelzi a válságokat a cikkek elemzése az MNB szerint
Herman Bernadett | 2026. augusztus 4. 10:44
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) munkatársai olyan új, szövegelemzésre épülő indikátort (SFSI) mutattak be, amely a hazai online hírportálok cikkeinek nyelvezete alapján számszerűsíti a pénzügyi stabilitási kockázatokat. A módszertan lehetőséget biztosít a piaci bizonytalanság korai azonosítására és a folyamatok valós időhöz közeli nyomon követésére.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG