2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az orosz elnök újabb diplomáciai köröket megy, miközben a nyugaton kezdenek kifogyni a pénzből, amire az árokháborúban harcoló ukránoknak nagy szüksége lenne. Összefoglalónk a háborús eseményekről.

Vlagyimir Putyin szerdán diplomáciai körutat tart Szaúd-Arábiában és az Egyesült Arab Emirátusokban.

  • A Guardian összeállítása alapján a háború megindítását követően ez csak az ötödik hivatalos külföldi útja lesz az orosz elnöknek.
  • Olaszország két tábort készül felállítani Shengjinben és Gjaderben jövő tavasz előtt. Giorgia Meloni miniszterelnök és albán kollegája, Edi Rama ezt november első hetében tartott római találkozóján jelentette be – írja az MTI. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kabinetfőnöke kedden azt mondta, hogy a Kijevnek nyújtott amerikai támogatás elhalasztása, amelyet a kongresszusban vitatnak, "nagy kockázatot" jelentene Ukrajna számára, elveszíthetik az Oroszországgal vívott háborút.
  • Andrij Jermak megjegyzései a legőszintébbek közé tartoznak, amelyeket eddig egy magas rangú kijevi tisztviselőtől hallhattunk. Bizonytalanság uralkodik a létfontosságú amerikai és európai uniós segélycsomagok jövőjét illetően, miközben Ukrajna és Oroszország között dúl a háború – írja a Reuters.
  • A BBC beszámolója szerint a frontvonalon harcoló ukrán katonák az eszközhiány miatt is reménytelennek látják a helyzetüket. A túlerőről beszélő katonák egyike kijózanító beszámolót adott arról, hogyan küzd Ukrajna a hatalmas Dnyipro folyó keleti partján a megmaradásáért – írja a lap.
  • Az ukránok helyzetét nem javítja, hogy a napi gazdasági válságok miatt Washingtonban elfogyott a pénz, amit támogatásra lehetne fordítani – írja az Aljazeera. Az amerikaiak szerint a célra allokált pénznek a 97 százalékát már elköltötték, több pedig jó eséllyel nem lesz.
  • Ukrajna összesen nagyjából 82 milliárd dollárnyi pénzt kap és vár a nyugati országoktól.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ma végre kiderül, rátalál-e Európára ez a fontos szigetország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 09:49
Pár óra múlva jönnek az eredmények a referendumot követően.
Makro / Külgazdaság A vártnál korábban sikerült: jó hírt hozott Paksról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 17:37
A fenékküszöb már szombaton összeér.
Makro / Külgazdaság Bemondtak egy összeget: sokmilliárdos kiesést okoz a Brexit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 16:42
Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
Makro / Külgazdaság Trump örülhet: méretes olajvagyonra tette rá a kezét Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 08:35
A becslések szerint Venezuela olajkészletének mintegy egyötödét jelenti.
Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG