3p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Fogolycsere, gyermekhalál, svéd-török konfliktus, kivonul a McDonald's Oroszországból. A háború eseményeinek reggeli összefoglalója.

  • Tart a mariupoli Azovstal acélműben rekedt katonák evakuálása, erősítette meg Volodomir Zelenszkij elnök. Eddig több mint 260 katonát hoztak ki, s fogolycserére készülnek. 

  • Az ukrán egyesített erők munkacsoportja hétfőn közölte, hogy 20 civil, köztük egy gyermek halt meg oroszok által Donyeck és Luhanszk térségében végrehajtott támadásokban.

  • Nyugati katonai értékelések szerint Vlagyimir Putyin "ezredesként vagy dandártábornokként" vesz részt az ukrajnai háborúban. Az orosz vezető állítólag maga segít meghatározni az erők mozgását a Donbaszban.

Ukrán katonák egy családi ház pincéjében kialakított ideiglenes bázison az ukrán hadsereg által visszafoglalt települések egyikén, a kelet-ukrajnai Harkiv közelében 2022. május 14-én. MTI/AP
Ukrán katonák egy családi ház pincéjében kialakított ideiglenes bázison az ukrán hadsereg által visszafoglalt települések egyikén, a kelet-ukrajnai Harkiv közelében 2022. május 14-én. MTI/AP

  • Ukrán tisztviselők azt állították, hogy az orosz erők ellen az ország észak-keleti részén ellentámadást indító csapatok visszaszorították őket Harkiv városából, és egészen az orosz határig nyomultak előre.

  • Az orosz erők lőtték a hadállásokat Ukrajna keleti részén, Donbaszban, miközben a harcok egyre inkább Ukrajna legkelettebbre fekvő városára, Szeverodonyeckre összpontosulnak, amely a több mint 11 hete tartó háború után még mindig az ukrán erőké.

  • Miután Svédország és Finnország tegnap megerősítette a NATO-hoz való csatlakozás tervét, Svédország diplomáciai úton próbálja megtörni a török ellenállást. Csakhogy Recep Tayyip Erdoğan török elnök azt mondta, hogy Törökország nem fogja jóváhagyni a kérelmeket, ezért a skandináv országok küldöttségei ne is fáradjanak.

  • Vlagyimir Putyin azt mondta, hogy Oroszországnak "nincs problémája" Finnországgal és Svédországgal. "Ebből a szempontból Oroszországot nem fenyegeti közvetlen veszély" - mondta Putyin. A megjegyzések jelentős retorikai változást jeleznek, miután egy esetleges NATO-bővítést évekig Oroszország biztonságát fenyegető veszélynek tekintette. Hozzátette: a katonai infrastruktúra bővítése mégis megköveteli Moszkva reakcióját.

  • Magyarországot azzal vádolják, hogy "túszként tartja fogva az EU-t", mivel nem hajlandó megállapodni az Oroszországgal szembeni olajembargóról, miközben az Unió konszenzusra törekszik a hatodik szankciós csomagjával kapcsolatban.

  • Az amerikai gyorsétteremóriás, a McDonald's kivonul az orosz piacról, és eladja üzleteit az egyre inkább elszigetelt országban - közölte a vállalat hétfőn. Eközben a moszkvai önkormányzat átveszi a Renault francia autógyártó cég egyik gyárát, és a szovjet korszakban működő Moszkvicsot újjáéleszti. Ez az első eset, hogy Oroszország külföldi vállalatot államosít az ukrajnai háború alatt.

​​​​​​​

(The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kedden kiderül, hogyan búcsúzik Matolcsy György
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 11:32
A regnáló MNB-elnök alatt az utolsó kamatdöntés következik.
Makro / Külgazdaság 14,5 milliárdos búcsúajándékot hagy maga után a világ talán leghíresebb befektetési guruja
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 11:11
Hamarosan távozik posztjáról Warren Buffet, de még egy kiemelkedő eredményt letett az asztalra.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor ígéretei csak a választások után omlasztják össze a költségvetést
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 09:36
Hangzatos ígéreteket kaptunk a miniszterelnök szombati évértékelőjén. Ebből a nyugdíjas áfa-visszatérítés inkább átgondolatlan blöffnek tűnik, a két- és háromgyerekes anyák szja-mentességénél pedig a finanszírozhatóság kérdéses.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a részletek a nyugdíjasok áfamentes vásárlásáról
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 09:19
Nem a pénztárnál fogják visszakapni a nekik járó összeget a nyugdíjasok, felső határa is lesz a kedvezményes vásárlásnak.
Makro / Külgazdaság Egyenesbe hozhatja a gazdaságot az Orbán-kormány? Klasszis Klub Live Bod Péter Ákossal
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 09:03
A volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász, lapcsoportunk állandó szerzője március 5-én, szerdán 15 óra 30 perckor lesz a Klasszis Média szokás szerint egyórásra tervezett élő adásának vendége. Szokás szerint nemcsak mi, hanem Önök is kérdezhetnek, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetett adás során.
Makro / Külgazdaság Innen szép nyerni Orbán Viktoréknak
Privátbankár.hu | 2025. február 24. 08:31
Újabb lesújtó adat érkezett a magyar gazdaságról, hogy lesz ebből „fantasztikus év”?
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor ígérete ennyi pénzt jelent a nyugdíjasoknak
Privátbankár.hu | 2025. február 23. 11:19
A miniszterelnök által bejelentett áfa-visszatérítés havi szinten kevesebb mint kétezer forintot fog jelenteni egy nyugdíjasnak. Cserébe a könyvelők szervezete szerint óriási adminisztrációs terhet ró az ügylet minden szereplőjére. A Nyugdíjas Parlament a bejelentést szándéknyilatkozatnak tartja, amiben kevés a konkrétum.
Makro / Külgazdaság Szja-mentesség a két- és háromgyerekes anyáknak – Orbán Viktor több intézkedést is bejelentett évértékelőjén
Privátbankár.hu | 2025. február 22. 16:06
A kormányfő újkori szokása szerint a budai Várkertben tartotta az immár 26. évértékelőjét.
Makro / Külgazdaság „Csicsergő daláradat fogja betölteni az országot” – Ligeti Miklós Magyar Péter elszámoltatási ígéreteiről
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 11:08
Sokan akarják majd menteni az irhájukat, ez segíthet az elszámoltatásban, de rengeteg elvi és gyakorlati problémával fog szembesülni az, aki ezt végig akarja vinni.
Makro / Külgazdaság Somolyoghatnak a svájci óragyártók, de nem csak azért, mert januárban közel kétmilliárd frank értékben exportáltak
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 11:13
Hanem azért is, mert az egyik legnagyobb növekedést egy konkurens cégekkel teli országban érték el.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG