2p
Szigoríttatja a szeszesitalokat „helyettesítő” szerek forgalmazását és árusítását.
Vlagyimir Putyin. Kép forrása: EPA

Életveszélyes játékot űznek az oroszok azzal, hogy gyakorlatilag bármit képesek meginni, amiben alkohol van, így az orosz vezető arra utasította minisztereket, hogy szigorítsák meg a 25 százaléknál magasabb alkoholtartalmú italok, kozmetikumok és más folyadékok, valamint az etanol tartalmú gyógyszerek gyártására és árusítására vonatkozó előírásokat. Emellett kezdeményezték a szesztartalmú termékek automatából való árusításának betiltását is.

Az intézkedést azután rendelte el, hogy Irkutszban 62-re nőtt az alkoholmérgezés okozta halálos áldozatok száma. A tömeges mérgezést az okozta, hogy a novo-lenyinói lakótelep lakosainak egy része egész egyszerűen megitta a Bojarsnyik (galagonya) elnevezésű, 93 százalékban szeszalapú fürdő-testápolót. Ennek illegális gyártása során azonban fagyállót és metilalkoholt kevertek, ez okozta a tömeges mérgezést. 38 embert továbbra is kórházban ápolnak, és alig ötöt sikerült eddig megmenteni.

A szegénység nagy úr

Nem kis mennyiségről van szó, ha „helyettesítő” szeszről beszélünk az oroszoknál, a szeszesitalok forgalmazását felügyelő hivatal, a Roszalkogolregulirovanyije szerint évente 170-250 millió liter szesztartalmú orvosi, kozmetikai vagy egyéb olcsó vegyszert fogyasztanak el Oroszországban. Ez ráadásul évente 20 százalékkal nő, részben a gazdasági válság okozta elszegényedésnek köszönhetően. Becslések szerint a 12 milliót is elérheti azok száma Oroszországban, akik rendszeresen fogyasztanak nem szeszesitalként forgalmazott alkoholt. Mindeközben majdnem másfélszer annyi vodkát gyártanak az oroszok, mint egy éve, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Három választókerület még nem dőlt el, és néhány szavazaton múlhat a győzelem
Vámosi Ágoston | 2026. április 12. 23:50
Paks, Keszthely és Nyírbátor választókerületében éjjel is számolják a szavazatokat, éjfél után sincs egyértelmű győztes. Pakson és Nyírbátorban a fideszes jelölt vezet, Keszthelyen a tiszás van lépéselőnyben.
Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Fájdalmas a választás eredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:39
A távozó kormányfő ígérte: soha nem adják fel.
Makro / Külgazdaság Átlépte a kétharmados küszöböt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:15
45,71 százalékos feldolgozottságnál.
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a Tisza Vadai Ágnes körzetében is
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:08
Komárom-Esztergom vármegye 1. számú választókörzetében is jelentősen vezet a tiszás képviselő, míg a DK-s Vadai Ágnes kevés százalékon áll. 
Makro / Külgazdaság Vitályos Eszter is aggódhat a jelenlegi állás miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:02
A kormánypártok több neves embere is bajban van Pest vármegyében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG