2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az uniós vezetők jóváhagyták a második hárommilliárd eurós csomagot Törökország számára.
Törökország, Alanya, fotó: Wikimedia Commons, Bestalex

A hárommilliárdos csomagot már márciusban bejelentették, azonban csak most hagyták jóvá Brüsszelben. A csúcstalálkozón hozott döntés értelmében azonban most már biztos, hogy Törökország megkapja ezt a pénzt, amit az országban tartózkodó menekültek ellátására kell fordítania. Az összeg egy részét az EU költségvetéséből különítenének el, egy részét pedig a tagállamok adnák össze. A hárommilliárdos támogatáson felül megállapodtak az uniós vezetők abban is, hogy 500 millió eurót utalnak a migráció okait kezelni hivatott afrikai pénzalapba.

Az EU és Törökország között 2016 márciusában létrejött migrációs egyezmény keretében az unió eredetileg hárommilliárd eurót ajánlott fel a válság kezelésére, illetve ennek kimerülése esetére újabb hárommilliárdot. A szerződés alapján Törökország visszafogadja a területéről Görögországba jutó menekülteket, miközben az EU befogad Törökországból ugyanannyi szíriai menedékkérőt, mint amennyi illegálisan átkel a görög-török uniós külső határon.

Fordulat menekültügyben - Orbán nagy győzelemről beszél

A mostani kétnapos brüsszeli uniós csúcs témája mi más lenne, mint a menekültkérdés, amelyben úgy tűnik, egyre több kérdésben sikerül megegyeznie a vezetőknek. Ehhez Olaszország ultimátuma is hozzájárult, amíg ezt nem rendezték, addig semmihez nem voltak hajlandók hozzászólni. Macron felkarolta a V4-eket, Orbán nagy győzelemről beszélt. A Privátbankár.hu cikkéért kattints ide! >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Gyenge növekedés, túl erős forint, emelkedő infláció – ezt jósolják az elemzők Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:39
Visszafogott növekedés, 3 százalék feletti infláció, magas költségvetési hiány és emelkedő adósságráta – erre számít a CIB Bank az idén a magyar gazdaságban – írja az Mfor.hu.
Makro / Külgazdaság Lengyelországban május végéig meghosszabbítják az üzemanyagár-stopot
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:05
Május végéig meghosszabbítják Lengyelországban az üzemanyagárak jövedéki adójának és áfájának átmeneti csökkentését, valamint a kötelező árplafont is magában foglaló intézkedéscsomagot – jelentette be szerdai sajtóértekezletén Andrzej Domanski pénzügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Pár hét múlva jöhet a brüsszeli pénzeső
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:45
Jelentősen javult Magyarország megítélése az Európai Bizottságnál az elmúlt hetekben, így hamarosan több befagyasztott uniós forrás is felszabadulhat.
Makro / Külgazdaság Bekeményítene az unió a befagyasztott források ügyében
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:34
Szigorítanának a feltételeken, a magyar példa is az okok között van.
Makro / Külgazdaság Újabb ügyben csapott Magyarország kezére az uniós bíróság
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:34
Baj van a magyar szabályozással.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől vége a jó világnak a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:19
Megáll az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Lázár János minisztériumába költözik be Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:33
Itt lesz a miniszterelnök székhelye és a kormányülések színhelye is.
Makro / Külgazdaság Hol van már Bezzegrománia, kemény adatok érkeztek a szomszédból
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:18
Újra kétszámjegyű az infláció, a GDP pedig csökkent.
Makro / Külgazdaság Éjfélkor elköszönünk az Orbán-kormány egyik fő fegyverétől – a káoszt elkerülendő lépnek hatályba új törvények csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 09:34
Hat év után véget ér a veszélyhelyzetre hivatkozó rendeleti kormányzás.
Makro / Külgazdaság Máris kapott egy jó hírt az alig egynapos Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 08:44
Az évek óta szenvedő ipari termelés márciusban, éves szinten viszonylag masszívabban emelkedett – erősítette meg a KSH az egy héttel ezelőtti közlését.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG