2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Egyelőre a szándéknyilatkozatnál tartanak a románok, de az biztos: nem csak megvenni, hanem gyártani is szeretnék az amerikai harci helikoptereket.
Bell AH-1Z - a Bell Helicopter egyik terméke. Egyelőre nem tudni, Románia miből mennyit venne.

Nem csak vennék: gyártanák is

A román védelmi miniszter amerikai harci helikopterek vásárlásáról írt alá az Egyesült Államok kormányának címzett szándéknyilatkozatot csütörtökön, miután Mihai Tudose román miniszterelnök és a bukaresti kormány több tagja a Bell Helicopter cég képviselőit fogadta.

A román kormány közleménye nem részletezi, hogy az ajánlat hány helikopter beszerzésére vonatkozik és Bukarest mekkora pénzösszeget fordítana erre. Az viszont kiderült: Bukarest vegyesvállalatot akar alakítani az amerikai céggel, s az lehetővé tenné a gyártási technológia átvételét, akárcsak azt, hogy a harci helikoptereket Romániában gyártsák.

Már van egy harcihelikopter-gyáruk

Mi az orosz technikára szavaztunk

Magyarországra nemrég érkeztek vissza az Oroszországban nagyjavításon átesett Mi-17-es szállítóhelikopterek. Civil feladatokat is kapnak harci helikoptereink - másra úgyse nagyon jók >>

Romániában működik már egy külföldi csúcstechnológiát meghonosító és jelentős állami megrendelésekre váró helikoptergyár. Az Airbus Helicopters 50 millió eurós beruházásból felépült új vidombáki (Ghimbav) üzemét tavaly Francois Hollande francia elnök Dacian Ciolos román miniszterelnökkel közösen avatta fel tavaly szeptemberben. A Brassó melletti üzemben Superpuma H215-ös, főleg rendőrségi és védelmi célokra használható helikoptereket tervez gyártani a francia cég, amely nem titkolta, hogy első körben főleg román megrendelésekre számít.

Közel 10 milliárd eurós fegyverkezésbe kezdenek

A román Legfelsőbb Védelmi Tanács kedden hagyta jóvá a hadsereg felszerelésének fejlesztési tervét, amelynek értelmében Románia 9,8 milliárd euró értékben vásárol fegyvereket és katonai eszközöket a következő évtizedben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Gajdos László bejelentette: vasszigorral sújtanak le erre a fontos területre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 09:26
Kiterjedt, országos intézkedés következik a miniszter szerint.
Makro / Külgazdaság Két romániai autógyár is leáll az energiaválság miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 19:31
Összesen 200 megawattot fogyasztottak, ezt a terhet veszik le a hálózatról.
Makro / Külgazdaság Ezek a jó számok – Nőtt az Alteo Csoport árbevétele és EBITDA-ja az első fél évben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 15:21
A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére teljesített jól a társaság. 
Makro / Külgazdaság Az energiakrízis előtt még bizakodóak voltak a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:00
A Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság úgynevezett Berszerzési Menedzser Indexe júliusban a bővülést jelző 51,4 ponton volt. Tavalyhoz képest gyengébb a mutató.
Makro / Külgazdaság Dörzsölheti a tenyerét, aki a Lidl, a Penny és az Aldi üzleteiben vásárol
Kollár Dóra | 2026. augusztus 3. 05:51
Árcsökkenést hozott a július a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Szomorkodni vagy örülni fogunk a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:57
Ezt mutatja lapcsoportunk előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter bejelentése: fontos lépésekről döntött a kormány az energiaellátásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 10:45
A lakossági energiaellátást egyelőre nem érintik ezek.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás még utoljára aláírta: nagykövetek egész sorának mutattak ajtót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 09:44
Megjelentek a nagyköveti felmentésekről szóló államfői határozatok péntek este a Magyar Közlönyben; ezeket Orbán Anita külügyminiszter előterjesztésére akkori köztársasági elnökként még Sulyok Tamás írta alá.
Makro / Külgazdaság Elkeseredett küzdelmet folytat Románia, készenléti állapotot hirdettek az országban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 19:14
Készenléti állapotot hirdetettek Romániában a szárazság, a Duna alacsony vízállása és az energiahiány miatt, a cernavodai atomerőmű kettes blokkjának üzemben tartását pedig vízszabályozási beavatkozással próbálják lehetővé tenni – jelentette be pénteken Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést hívhat össze az Európai Bizottság a Paksi Atomerőmű leállítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:06
Az Európai Bizottság kész arra, hogy összehívja az úgynevezett villamosenergia-koordinációs csoport rendkívüli ülését, ha leáll a termelés a Paksi Atomerőműben - közölte az Euronews uniós hírcsatorna kérdésére Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság szóvivője pénteken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG