2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Legkevesebb tíz ember meghalt szerda este a Kambodzsa észak-nyugati részén fekvő Poipet városában egy kaszinószállódában keletkezett hatalmas tűzben.

A helyi rendőrség előzetes jelentése szerint a Grand Diamond City Hotel épületében helyi idő szerint 23.30 (közép-európai idő szerint 17.30) körül kitört tűzben legkevesebb tíz ember meghalt és a legfrissebb jelentések szerint a sebesültek száma meghaladja a százat.

A kambodzsai Fresh News hírportál által közreadott felvételen lángokban áll a Grand Diamond City Hotel kaszinószálloda az északnyugat-kambodzsai Poipet városában 2022. december 28-án. A tűzben legkevesebb tíz ember meghalt és százan megsérültek. Fotó: MTI/AP/Fresh News
A kambodzsai Fresh News hírportál által közreadott felvételen lángokban áll a Grand Diamond City Hotel kaszinószálloda az északnyugat-kambodzsai Poipet városában 2022. december 28-án. A tűzben legkevesebb tíz ember meghalt és százan megsérültek. Fotó: MTI/AP/Fresh News

Az esetről közölt fotókon látható, amint a tűzoltók daruval menekítik ki a szálloda erkélyén és az ablakpárkányokon rekedt embereket az égő épületből.

A többszintes épületegyüttes, valamint a két épületet összekötő gyaloghíd teljes terjedelmében lángolt.

A sérülteket a szomszédos thaiföldi Szakeo tartomány kórházaiba szállították - közölte a thaiföldi külügyminisztérium egyik forrása. A tájékoztatás szerint az esethez thai tűzoltókat is mozgósítottak.

Lángokban áll a Grand Diamond City Hotel kaszinószálloda az északnyugat-kambodzsai Poipet városában 2022. december 29-re virradóan. A tűzben legkevesebb tíz ember életét vesztette, a sebesültek száma meghaladja a százat. Fotó: MTI/EPA
Lángokban áll a Grand Diamond City Hotel kaszinószálloda az északnyugat-kambodzsai Poipet városában 2022. december 29-re virradóan. A tűzben legkevesebb tíz ember életét vesztette, a sebesültek száma meghaladja a százat. Fotó: MTI/EPA

A thaiföldi mentőcsapat egyik tagja az AFP francia hírügynökségnek azt mondta, hogy a tűz gyorsan terjedt a kaszinóhotelben, a szőnyegek miatt.

A Grand Diamond Cityben mintegy 400 ember dolgozik - közölte a kambodzsai rendőrség.

A helyi média szerint a tűz kitörésekor főleg külföldiek voltak az épületben.

A szállódakaszinó mintegy 200 méterre van a kambodzsai-thai határátkelőtől, a thaiföldi főváros, Bangkok és a közeli Angkor templomairól ismert turistaváros, Sziemreap közötti forgalmas úton.

A thaiföldi Ruamkatanju Alapítvány felvételén holttestet visznek el thai és kambodzsai kutató-mentők a leégett Grand Diamond City Hotel kaszinószállodából az északnyugat-kambodzsai Poipet városában 2022. december 29-én. A tűzben legkevesebb tíz ember életét vesztette, a sebesültek száma meghaladja a százat. Fotó: MTI/EPA/Ruamkatanju Alapítvány
A thaiföldi Ruamkatanju Alapítvány felvételén holttestet visznek el thai és kambodzsai kutató-mentők a leégett Grand Diamond City Hotel kaszinószállodából az északnyugat-kambodzsai Poipet városában 2022. december 29-én. A tűzben legkevesebb tíz ember életét vesztette, a sebesültek száma meghaladja a százat. Fotó: MTI/EPA/Ruamkatanju Alapítvány

Az elmúlt hónapokban Délkelet-Ázsiában több halálos kimenetelű tűzeset is történt éjszakai szórakozóhelyeken, amelyek esetében felmerült a gyanú, hogy nem tartották be az alapvető biztonsági, tűzvédelmi szabályokat.

Augusztusban a thaiföldi Pattaya közelében egy diszkóban keletkezett tűzben 26 ember vesztette életét, főként helyi fiatalok.

Egy hónappal később 32 ember halt meg egy karaokebárban keletkezett tűzben a vietnámi Ho Si Minh-város egyik elővárosában.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fed: nem okoztak meglepetést az amerikai fogyasztói inflációs adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 17:12
Novemberben stagnáltak a fogyasztók inflációs várakozásai az előző havihoz képest az Egyesült Államokban a Federal Reserve (Fed) New York-i részlege által készített Survey Of Consumer Expectations havi felmérésének adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Tagadja Donald Trump, hogy Orbán Viktor pénzügyi védőpajzsot kapott volna tőle
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 14:15
Az amerikai elnök szerint nem állapodtak meg semmiféle esetleges pénzügyi mentőcsomagról.
Makro / Külgazdaság Érdekes döntést hozott Trump a kínai chipeladásokkal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:59
Kedvező döntést hozott Trump az Nvidia számára. 
Makro / Külgazdaság Ez lehet Orbán Viktorék következő húzása az áremelkedés megállítására?
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:11
Ezekkel a termékekkel bővülhetne az árrésstop.
Makro / Külgazdaság Fontos bejelentést tett Szijjártó Péter a Török Áramlatról
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 11:36
Magyarországra költözik a Török Áramlatot üzemeltető vállalat Hollandiából, ezzel a földgázvezeték működése továbbra is biztosított lesz minden jogi és pénzügyi támadás ellenére – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Moszkvában.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton most joggal büszkélkedhet
Csabai Károly | 2025. december 9. 08:30
Viszonylag nagyot csökkent az infláció novemberben.
Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt ma Orbán Viktor a török elnökkel
Imre Lőrinc | 2025. december 8. 17:55
A cél, hogy a jövőben 10 milliárd dollárra emelkedjen a magyar-török kereskedelmi forgalom értéke.
Makro / Külgazdaság Még mindig Németország Európa betege, ami nekünk is nagyon rossz hír
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 17:00
Az elemzők által vártnál jelentősebben erősödött a Sentix GmbH gazdaságkutató intézet euróövezeti befektetői hangulatindexe decemberben. A németországi befektetői bizalom alakulását tükröző konjunktúraindex ugyanakkor csökkent.
Makro / Külgazdaság 26 az 1 ellen: nem hazudtolta meg magát a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:30
Hétfőn az európai uniós kormányok képviselői megszavazták az Európai Védelmi Ipari Programot (EDIP-et) létrehozó rendeletet – közölte az EU miniszteri Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Nem a sertésmájas fogja helyrebillenteni a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:45
Az árrésstop kiterjesztésével végre elérte a kormány, hogy letörje az élelmiszer-nagybevásárlás árát – ehhez az kellett, hogy bő három évtizeddel a rendszerváltás után a családi kosár fele nem piaci logika alapján árazódik. Erről és a választási kampányüzenetekről is volt szó a Trend FM reggeli műsorában, ahol munkatársunk volt a vendég.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG