2p
Összesen 44 vállalatnál kopogtatott a rendőrség, megint őrizetbe vettek egy csomó embert. Gülen még mindig sehol.
Recep Tayyip Erdogan (Kép forrása: EPA)

A Reuters cikke szerint ezzel 120-szal nőtt azoknak a száma, akiket a múlt havi puccskísérlet óta őrizetbe vett vagy eltávolított a posztjáról Recep Tayyip Erdogan. A mostani, isztambuli razziában azzal vádolták a vállalatok vezetőit, hogy pénzzel támogatták a Fethullah Gülen nevéhez kötött puccsot. Az Amerikában önkéntes száműzetését töltő férfi azonban továbbra is tagadja, hogy köze lenne a júliusi történésekhez.

A puccs óta több mint 35 ezer embert vettek őrizetbe, közülük 17 ezer ellen indult eljárás, többeket pedig felfüggesztettek az állásukból, köztük bírókat, tanárokat, ügyvédeket és katonai személyeket, emellett már zajlanak a tisztogatások a külföldön működő török vállalatoknál és iskolásoknál is, ezekről itt írtunk korábban a Privátbankár.hu-n.

Megérkezett a konkrét török fenyegetés Európának

A török külügyminiszter a német Bild c. lappal közölte, hogy ha októberig Törökország nem kapja meg az Európai Uniótól a vízummentességet, vége a migránsokat visszafogó megállapodásnak, vagyis ismét elereszthetik a görög szigetek felé a menekülteket. Találhat-e valamilyen kompromisszumot a két oldal? A cikk folytatásáért kattints ide! >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG