3p

Abu-Dzabiban beszélt a miniszterelnök a lengyelországi drónbehatolásról, Tisza-adóról és az Otthon Startról is.

Abu-Dzabiban tett villámlátogatásán adta szokásos péntek reggeli rádióinterjúját a miniszterelnök. 

Orbán Viktor kifejezte szolidaritását Lengyelországgal az orosz drónok behatolása miatt.

„Az orosz drónok behatolása Lengyelország területére elfogadhatatlan, száz százalékig szolidárisak vagyunk velük”

- szögezte le. 

Bírálta viszont Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét, akinek politikája szerinte „belerángatná a háborúba” Magyarországot is.

Beszélt a miniszterelnök a Tisza Párt állítólagos, Magyar Péterék által tagadott többkulcsos adózást, illetve adóemelést jelentő terveiről is. A témáról indított nemzeti konzultációra azért van szükség szerinte, hogy tisztázni lehessen, mi szeretnének az emberek.

Orbán Viktor a Tisza Pártot és a DK-t is Brüsszel magyarországi pártjainak nevezte. Szerinte azért akarja a Tisza megemelni az adót, mert el akarja majd engedni a multik adóját, mert ezt követeli Brüsszel. Tőle is ezt követelik, csak ő nem engedi el, tette hozzá.

Saját számításait is közöle Orbán, ezek szerint a Tisza progresszív, többkulcsós adója egy átlagos jövedelem esetében 240 ezer forint elvonását jelentene, egy pedagógus esetében éves szinten 360 ezer, katonák esetében 460 ezer, az orvosoknál pedig több mint 3 millió forint extra kiadással kéne számolni. 

„A budaiak, a rózsadombiak, a pasarétiek és a budai kertvárosiak készíthetik a bugyellárist”

- mondta a miniszterelnök, aki szerint békén kéne hagyni az embereket, az adókat pedig alacsonyan tartani. 

Megint elmondta a miniszterelnök, hogy az Otthon Start nem fogja felfelé nyomni az ingatlanárakat, és kifejtette, hogy a kormány régóta dolgozott egy lakhatási programon, ennek megvalósulását látjuk most. 

„Azt hiszem jó hangot ütöttünk le a zongorán, ami egy vonzó dallamot jelent az emberek számára. De az építőipar is megmozdult és tízezrével fognak épülni a lakások”

A teljes interjút itt megnézheti:

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Varga Mihály: „mini-kamatcsökkentési ciklus indul”
Imre Lőrinc | 2026. június 23. 17:50
Bár a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az óvatosabb, 25 bázispontos csökkentés mellett döntött a júniusi ülésén, Varga Mihály jegybankelnök bejelentette, hogy egy „mini-kamatcsökkentési ciklus” indul, amibe 3, egyenként 25 bázispontos vágás is beleférhet.
Makro / Külgazdaság Hatalmas pálfordulás Varga Mihályéknál
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 15:20
A Magyar Nemzeti Bank a három hónappal korábban még 3,8 százalékos idei inflációs célját jelentősen, kereken 2 százalékponttal vitte le. Ez annak ismeretében érdekes, hogy ugyanakkor nem mertek 25 bázisponttal nagyobbat vágni az alapkamaton.
Makro / Külgazdaság Nagy svunggal megy neki a V4-csúcsnak Magyar Péter, de ez nem lesz könnyű menet
Litván Dániel | 2026. június 23. 15:19
Komoly erőt képviselhet a Visegrádi Együttműködés – ha sikerül közös pontokat találnia a négy kormányfőnek. Csak nem biztos, hogy ez olyan könnyű lesz.
Makro / Külgazdaság Óvatosabb maradt a jegybank, de február után itt az újabb kamatcsökkentés
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 14:01
A várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa. Az irányadó ráta így 6,25 százalékról 6 százalékra süllyedt.
Makro / Külgazdaság Megszavazták: újra búcsút inthetünk a rögzített áraknak
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 13:13
Az Országgyűlés mai döntését követően már hivatalos, hogy kivezetik ezt az árszabást.
Makro / Külgazdaság Még nincs vége a szép napoknak – megint olcsóbb lesz ez az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 09:33
Szerdán újabb érdemi fordulat érkezik a magyarországi töltőállomások árszabását tekintve.
Makro / Külgazdaság Kitört az optimizmus Európában?
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 19:46
Javul a hangulat.
Makro / Külgazdaság Az új gazdasági éra egyik fontos lépését tehetik meg Varga Mihályék
Imre Lőrinc | 2026. június 22. 19:22
Jegybanki célsáv alatti infláció, tovább javuló nemzetközi befektetői megítélés, többéves csúcsokat döntő forint, csökkenő olajárak – úgy tűnik, összeálltak a csillagok ahhoz, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden, február után ismét lejjebb vigye a jelenleg 6,25 százalékon álló alapkamatot. Az egyetlen intő jel a kiszámíthatatlan geopolitikai környezet mellett az, hogy a világ nagy központi bankjai ismét a monetáris szigorítás útjára léptek vagy léphetnek – erről beszélt kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: itt a Tisztítótűz Művelet, így távolítják el Sulyok Tamást
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 13:45
A miniszterelnök a parlament előtt beszél.
Makro / Külgazdaság Nagyot mentett a májusi számokon az új kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 11:58
Éves szinten 173 milliárd forinttal jobb adat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG