2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

-

Bár a rendőrség nem tud ilyesmiről, több forrás is összehangolt bűnelkövetésről beszél.

A rendőrség szerint a repülőtéren elkövetett lopásokra nem jellemző a szervezett bűnelkövetés. Az elmúlt időszakban egyre több lopásról lehetett hallani a Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtéren, majd amikor ezek az esetek nyilvánosságra kerültek és a sajtó a poggyászmaffiáról írt, a rendőrök lecsaptak néhány tolvajra. De bűnszervezetről nincs tudomásuk a hatóságoknak – írja az Index.

A portál szerint több forrás is részletesen beszámolt arról, mi állhat a reptéri lopások hátterében, az információk pedig szervezett működésre utalnak. Legutóbb a Magyar Nemzet és a Magyar Idők írt arról, hogy már nem csak kétkezi munkások, hanem legalább egy középvezetői szintű beosztott is felkeltette a rendőrség érdeklődését – olvasható a cikkben.

Lecsapnak a tolvajokra: óriási razzia Ferihegyen

Több utas bőröndjét is kifosztották az utóbbi időben. Most vizsgálat indult. További részletek >>>

A rendszeressé váló fosztogatások miatt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium soron kívüli ellenőrzést rendelt el a reptéren, a rendőrség pedig a helyszínen ellenőrzi a rakodást. Ennek ellenére nem állt le a fosztogatás, Babos Tímea teniszező Dohában vette észre, hogy kinyitották a bőröndjét és kiloptak belőle néhány dolgot, de még a dél-koreai nagykövetség is adott ki figyelmeztetést a ferihegyi maffia miatt.

A rendőrség által közölt adatok alapján azonban nem elkeserítő a helyzet, ugyanis egyre kevesebb lopásról számoltak be az évek során. A statisztikák alapján 2013-ban 193 db, 2014-ben 139 db, 2015-ben 123 db  2016-ban 71 db, 2017-ben 77 db nyomozás indult. Ezek a számok ugyanakkor csak azt mutatják, hány esetben született feljelentés és indult nyomozás.

A Repülőtéri Rendőr Igazgatóság sem az elrendelt konkrét ügyek nyomozása során, sem bűnüldözési feladatainak célirányos teljesítése során nem talált összefüggést az utasbiztonsági ellenőrök mint tippadók és a poggyászrakodók mint a bűncselekmény konkrét elkövetői között.

Uniós vizsgálatot tartottak: mennyire biztonságos Ferihegy?

Nemrég zárult le az Európai Bizottság reptéri vizsgálata, a Liszt Ferenc Repülőteret nemzetközi szakértők vizsgálták az elmúlt napokban. Részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vége: így határozott az Alkotmánybíróság a 17. alkotmánymódosításról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 17:36
Jóváhagyták a Tisza-kormány eddigi legnagyobb döntéseit: Sulyok Tamás leváltását, a 12 éves mandátumkorlátot és az alkotmánybírók 70 éves korhatárát.
Makro / Külgazdaság Paks térdre rogyott – ideje újraszámolni, honnan érdemes energiát szereznünk
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 17:15
Miután bizonyossá vált, hogy az atomenergia elérhetősége sem független az időjárástól Magyarországon, előtérbe kerülnek az alternatív, megújuló erőforrások – a szükséges beruházások megtérülését a friss tapasztalatok alapján érdemes lesz átszámolni. Munkatársunk, Gáspár András a Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendége volt, amelyben szóba került az is, hol tart a vagyonvisszaszerzések ügye.
Makro / Külgazdaság Kanadában meglódult az infláció
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 16:22
Kanadában az elemzők által vártnál erőteljesebben gyorsult a fogyasztói árak éves növekedési üteme júliusban.
Makro / Külgazdaság Ilyenre is alig akad példa a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:52
Nem mozdulnak az üzemanyagárak. 
Makro / Külgazdaság Új államtitkára van Lőrincz Viktória településfejlesztési miniszternek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:37
Új államtitkárt neveztek ki a Vidék- és Településfejlesztési Minisztériumban: Bencsik András augusztus 15-től közigazgatásért felelős államtitkárként dolgozik az intézményben. 
Makro / Külgazdaság Év végéig marad az 5 százalékos lakásáfa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:14
Közeledik a határidő az építkezni vágyók számára: idén december 31-én lejár az új építésű ingatlanokra vonatkozó kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs, és az adómérték automatikusan 27 százalékra ugrik vissza, ami jelentős drágulást hoz majd várhatóan a családi házak kivitelezésében. A szakértő figyelmeztet: aki a következő években tervez építkezni, annak már most rá kell kapcsolnia, hogy ne csússzon ki a határidőből.
Makro / Külgazdaság Főszerepben: Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:29
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Makro / Külgazdaság Használhatatlan, túlárazott kínai kazánok akadtak fenn Kátai-Németh Vilmos szűrőjén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:04
Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést Kátai-Németh Vilmos, szociális és családügyi miniszter a Fidesz kormány idején rendelt 400 darab konténerkazán beszerzésével kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Mekkora lendületet adhatnak az uniós források? Palócz Évát erről is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:49
A Kopint-Tárki vezérigazgatója augusztus 24-én, hétfő délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Újabb százmilliárdos csontváz esett ki Lázár János szekrényéből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 13:57
Százmilliárd forintos állami spórolásról számolt be a pénzügyminiszter vasárnap az M6-os autópálya koncessziós jogainak felülvizsgálatával kapcsolatban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG