3p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Állítólag Szlovákia példáját követi Orbán Viktor. FRISSÍTÉS: bejelentették a szigorításokkal kapcsolatos első információkat, egyelőre a maszkokról nem volt szó, de még tart a kormányülés.

Lapértesülések szerint ma bejelenti a kormány, hogy tovább szigorítanak a járványügyi korlátozásokon. Az index információja szerint teljes zárlatot rendelhet el a kormány húsvétig. A teljes lezárás azt jelentené, hogy bezárják az óvodákat, iskolákat, üzleteket. Hogy ez pontosan mit jelentene az utóbbiak esetében, az nem derül ki a cikkből. Kizártnak gondoljuk például, hogy a létfenntartáshoz szükséges, alapvető termékeket (főleg élelmiszereket) árusító helyek elérhetetlenné váljanak, mint ahogy a postai szolgáltatást és a gyógyszertárakat is üzemeltetni kell.

Ilyen maszkot kell majd viselnünk a boltokban a lapinformációk szerint
Ilyen maszkot kell majd viselnünk a boltokban a lapinformációk szerint

Erre utal a lapnak az az értesülése, amely szerint nálunk is bevezetik a Szlovákiában már kötelezetővé tett eljárást az FFP-2-es maszkok viselésére az üzletekben.

FRISSÍTÉS: a kormányinfón Gulyás Gergely miniszter bejelentette: két hétre bezárják az üzleteket, egy hónapra az iskolákat; FFP-2-es maszkokról egyelőre nem volt szó, de szokatlan módon még a kormányinfó után is tart a kormányülés - részletek cikkünkben >>

A jelenlegi szabályok szerint az üzletek este hétig lehetnek nyitva Magyarország területén, este 8 órától másnap reggel 5-ig pedig kijárási tilalom van érvényben. Az éttermek csak elvitelre szolgálhatják ki a vendégeiket. Az iskolákban nincs általános látogatási tilalom, de egyte több intézményben kényszerülnek leállítani az oktatást, illetve áttérni a digitális tanításra, a vírus mutáns változatának hipergyors terjedése miatt.

A konzuli szolgálat honlapján egyébként a Szlovákiával kapcsolatos, mai napon érvényes szabályok, tudnivalók maszkviselésre vonatkozó részében ez olvasható:

Kültéren, nyilvános épületek belterében és tömegközlekedési eszközökön kötelező a felső légutak (orr és száj) eltakarása maszk (sál, kendő) segítségével, ill. zárt terekben (főként tömegközlekedési eszközökön, üzletekben) javasolják a maszk viselését.

Ez alól azonban vannak kivételek, például a 6 év alatti gyermekek, sportolók, speciális betegséggel küzdők.

Érdemes még kiemelni a szlovák intézkedések közül a munkába járással összefüggő előírásokat: járások szerint állapítják meg, hogy milyen régi negatív teszt birtokában lehet munkába menni.

A magyar szabályok szigorítása egyáltalán nem lenne meglepetés az elmúlt napok esetszámainak alakulása fényében. Többet a ma 11-kor kezdődő Kormányinfón fogunk megtudni, amiről tudósítunk.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Beütött a krach a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. június 21. 09:59
Nem elég a szombati közel 10 forintos áremelkedés, a jövő héten további drágulásra számíthatunk.
Makro / Külgazdaság Ez a magyar kománynak is rossz hír – meggyötrik az amerikai vámok a német autógyártókat
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 17:31
Az amerikai vámok csak áprilisban mintegy 500 millió euró többletköltséget okozhattak a német autóiparnak – közölte Hildegard Müller, a német autóipari szövetség (VDA) vezetője a Funke médiacsoportnak adott interjúban.
Makro / Külgazdaság Sokakat meghökkentésre késztető üzenetet küldött Luxemburgból Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 12:54
A nemzetgazdasági miniszter szerint a pénzügyek stabil lábakon állnak, a nemzetközi bizalom töretlen, a 2026-os költségvetési hiányt 3,7 százalékon tartják.
Makro / Külgazdaság GKI: Az idei kormányzati várakozások nem állnak a realitás talaján
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 12:33
A gazdaságkutató részletes elemzést tett közzé arról, miért nem fenntartható a 2026-os költségvetés.
Makro / Külgazdaság Nem kell harakirit elkövetniük a japánoknak, de azért még nem múlt el a veszély
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 10:06
Féléves mélypontra esett a távol-keleti szigetország fogyasztóiár-indexe, de az élelmiszerek nélküli áremelkedés gyorsult.
Makro / Külgazdaság Óriási drágulás köszönt be a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 09:48
A benzin nagykereskedelmi ára bruttó 8 forinttal, a gázolaj ára bruttó 9 forinttal nő szombaton.
Makro / Külgazdaság Fellélegezhetnek a németek?
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 09:18
Csökkentek az ipari termelői árak májusban.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: A gazdaság nem bírja sokáig a nyomást
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 09:05
A Magyar Nemzeti Bank elnöke elmondta, hogy mit gondol a friss bérstatisztikáról.
Makro / Külgazdaság „Ezeket kilakoltatnák” – Orbán Viktor az adósokról beszélt
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 08:37
A miniszterelnök az állami médiában fejtette ki véleményét.
Makro / Külgazdaság Levágják a svájciak aranytojást tojó tyúkját?
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 08:22
Nagyot esett a független európai állam óraexportja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG