2p

Robbanószert hordozó drón csapódott egy teherhajónak az Ádeni-öbölben - közölte a brit haditengerészet.

A támadás 110 kilométerre délkeletre Áden városától történt - ismertette a brit haditengerészet közel-keleti hajózási útvonalakat felügyelő, tengeri kereskedelmi műveletekért felelős szervezete (UKMTO). A tájékoztatás szerint a hajó kapitánya tűzről is beszámolt, amelyet időközben sikerült eloltani. "A hajó és legénysége biztonságban van, és halad tovább következő úticélja felé" - tette hozzá az UKMTO az MTI összefoglalója szerint.

Az Irán hátszelét élvező jemeni húszi lázadók katonai szóvivőjük, Jahja Szarí útján közölték, hogy rakétákkal "közvetlen találatot értek el" a Marshall-szigetek zászlaja alatt hajózó Genco Picardy nevű teherhajó ellen.

Egy húszi katona áll egy gépfegyverrel felszerelt járművön Szanaában, Jemenben, 2024. januárjában. Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma 2023 decemberében jelentette be a Vörös-tengeren a kereskedelem védelmére és a hajók védelmére irányuló multinacionális műveletet a húszi támadások közelmúltbeli eszkalálódása közepette. A húszik megfogadták, hogy megtorlásul Izraelnek a Gázai övezetre mért légicsapásaiért támadásokat indítanak, és megakadályozzák az izraeli hajók közlekedését a Vörös-tengeren és a Báb el-Mandeb-szorosban. Fotó: EPA/Yahya Arhab
Egy húszi katona áll egy gépfegyverrel felszerelt járművön Szanaában, Jemenben, 2024. januárjában. Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma 2023 decemberében jelentette be a Vörös-tengeren a kereskedelem védelmére és a hajók védelmére irányuló multinacionális műveletet a húszi támadások közelmúltbeli eszkalálódása közepette. A húszik megfogadták, hogy megtorlásul Izraelnek a Gázai övezetre mért légicsapásaiért támadásokat indítanak, és megakadályozzák az izraeli hajók közlekedését a Vörös-tengeren és a Báb el-Mandeb-szorosban. Fotó: EPA/Yahya Arhab

"A haditengerészet nem fog habozni, hogy támadást mérjen Jemen legitim önvédelmi jogának keretében minden veszélyforrásra a Vörös-, illetve Arab-tengeren és folytassa az elnyomott palesztin nép támogatását" - áll Szarí közleményében.

A Szuezi-csatorna felé tartó hajóforgalmat támadják

A húszi lázadók számos támadást indítottak a Vörös-tengeren közlekedő - szerintük Izrael felé tartó vagy Izraelt védő - kereskedelmi és hadihajók ellen azóta, hogy Izrael októberben hadműveletet indított a Gázai övezetben a Hamász iszlamista terrorszervezet katonai és politikai gépezetének felszámolására.

Az MTI emlékeztet: a számos drón- és rakétatámadás már a nemzetközi kereskedelemre is hatással volt, több nagyhatalom is aggodalommal figyelte a történéseket, ezért egy közös brit-amerikai hadművelet keretében csapásokat mértek az iszlamista csoport jemeni állásaira az elmúlt napokban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG