3p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nyár legforróbb napja volt vasárnap Budapesten, ami minden sportolót különös kihívás elé állított az atlétikai világbajnokság záró napján, de így volt ez a délután megrendezett Tisztelt Ász! tenisztornán is.

A hőséggel megküzdve, a fizikai teljesítőképesség határáig, mindent megtettek a sportolók a győzelemért az atlétikai világbajnokságon. A világbajnokság sok felejthetetlen pillanata közül  kiemelkedett az utolsó versenyszám, a női 4x400 méteres váltófutás befutója.

A jamaikai csapat negyedik futója Stacey Ann Williams öt méteres előnnyel fordult rá a célegyenesre a brit Nicole Yeargin előtt, őket újabb öt méterre követte a holland Femke Bol. Ekkor azonban a holland lány állva hagyta az előtte futókat és káprázatos hajrájának köszönhetően a holland váltó nyert, második helyen a jamaicai, a harmadikon a brit staféta zárt.

Gárdos Csaba, László Csaba, Csampa Zsolt, Prosits Attila
Gárdos Csaba, László Csaba, Csampa Zsolt, Prosits Attila

A világbajnoksággal egyidőben rendezték meg a jelenlegi és volt parlamenti képviselők, valamint állami vezetők Tisztelt Ász! tenisztornáját, amelynek tizenegy ágán versenyeztek a párosok. A teniszezők között volt többek között dr. Szűcs Lajos országgyűlési képviselő, Takács Szabolcs washingtoni magyar nagykövet, dr. Kovács Árpád a Költségvetési Tanács elnöke, a Belügyminisztérium képviseletében dr. Pintér Sándor miniszter, Bolcsik Zoltán államtitkár és Csampa Zsolt helyettes államtitkár, dr. Beneda Attila a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkára.

Szehofner József, Nagyiványi Tamás, Pintér Sándor, Szűcs Lajos
Szehofner József, Nagyiványi Tamás, Pintér Sándor, Szűcs Lajos

A volt parlamenti képviselők közül dr. Mádi László (FIDESZ-MPSz), Molnár Gyula (MSZP, majd DK), Sági István (FIDESZ-MPSz) és dr. Varga István (FIDESZ-MPSz) indultak a tornán. A volt miniszterek közül Hónig Péter, Juhász Ferenc, dr. László Csaba, dr. Kiss Elemér és Varga Zoltán teniszeztek a mezőnyben.

Nagy Ferenc, Kovács Árpád, Dragon Károly, Takács Szabolcs
Nagy Ferenc, Kovács Árpád, Dragon Károly, Takács Szabolcs

A díjakat Csampa Zsolt a Parlament Sportegyesület elnöke, Dragon Károly a Szamos Marcipán Kft. üzem-, és beszerzési vezetője, Deme Krisztián az MVM Energetika Zrt. ügyfélkapcsolati vezérigazgató-helyettese, Berta József a Béres Gyógyszergyár Zrt. üzemeltetési osztályvezetője, Érsek-Csanádi László a Porsche Hungária Kft. tanácsadója, Forgács István versenyigazgató, a HGS PR Ügynökség ügyvezető igazgatója, Justin István a Fonyódi Ásványvíz Kft. ügyvezető igazgatója, Prosits Attila a Gránit Invest Vagyonkezelő Kft. ügyvezető igazgatója és Rácz Róbert az Izsáki Házitészta Kft. kereskedelmi igazgatója adták át.

Az esemény kiemelt támogatói az MVM és az E.ON Hungária Zrt., támogatói  a Porsche Hungária Kft., a Béres Gyógyszergyár Zrt., a Bonafarm Csoport, a Fonyódi Ásványvíz Kft., az Izsáki Házitészta Kft., a Szamos Marcipán Kft. és a Lindt & Sprüngli Magyarországi Fióktelepe voltak.

Az Mfor, a Piac&Profit és a Privátbankár voltak az esemény médiatámogatói.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Balogh Petya: Trump a vámokkal az Amerika iránti bizalmat is kidobta az ablakon – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 20. 17:12
A startupper, az STRT Holding vezérigazgatója a Klasszis Podcastban elmondta véleményét a vámháborúról, arról, hogy az milyen változásokat idézhet elő, hogyan reagálhat arra Kína, s végül, de nem utolsósorban tényleg profitálhat-e abból Európa, s azon belül Magyarország. Szó esett arról, hogyan éleszthető fel a már egy ideje tetszthalott állapotban lévő hazai kockázatitőke-piac, valamint arról is, hogyan érdemes hozzáállnunk a mesterséges intelligenciához?
Makro / Külgazdaság Már repülőgépek is a vámháború áldozatául estek
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 15:21
Nem vették át, visszatért.
Makro / Külgazdaság Kezdődik a kivégzés? Csak azért, mert kínai, nem feltétlenül gagyi
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 11:33
Az elektronikai kütyükkel és más termékekkel foglalkozó amerikai kisvállalkozásokat tönkremehetnek Trump kereskedelmi háborújában, mert Kínából kell beszerezniük egy csomó mindent. 
Makro / Külgazdaság Újabb fordulat a vámháborúban – fájhat az amerikaiak feje
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 10:59
A DHL egy bizonyosnál drágább küldeményeket nem visz ki.
Makro / Külgazdaság Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 19. 17:28
Ezt fontosnak tartotta kijelenteni a volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár azon a panelbeszélgetésen, amelyet lapunk annak alkalmából szervezett, hogy idén is átadtuk a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek a Privátbankár.hu Klasszis 2025 díjakat. Bokros Lajos a másik két, egyaránt volt jegybankelnök beszélgetőtársával, Bod Péter Ákossal és Simor Andrással a Donald Trump amerikai elnök által kirobbantott vámháború apropóján azt vitatta meg, hogy merre tart a globális gazdaság és a tőkepiacok.
Makro / Külgazdaság Németországban pezsgőt bontanak Trump húzásai miatt?
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 13:43
Nagyon olcsón vehet fel hitelt az állam, és ez jó lesz a cégeknek és a lakosságnak is?
Makro / Külgazdaság Telefonon próbáltak Trump lelkére beszélni
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 12:26
A brit miniszterelnök reménykedik egy jó megállapodásban, de a szabadkereskedelem melletti elkötelezettségét is hangoztatta a Trumppal folytatott telefonbeszélgetés során.
Makro / Külgazdaság Kapott egy komoly vállveregetést Görögország, az indoklás is érdekes
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 10:51
Felminősítést kaptak húsvétra a görögök, a következő időszakra is államháztartási többletre számítanak.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor azt ígéri, hat hónap múlva lesz eredmény: „Az, hogy közben mi történik, az nem érdekes”
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 10:16
Fél év múlvára lehet érzékelhető a tárgyalások eredménye a miniszterelnök szerint.
Makro / Külgazdaság Hiába a barátság, marad a kettős adóztatás az Egyesült Államokkal?
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 09:26
„Nem aktuális a kérdés” az amerikaiak szerint, pedig a héten fontos gesztust kapott a magyar kormány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG