2p

A Reuters beszámolói szerint ma sem enyhült a feszültség Ukrajna és Magyarország között.

Az ukrán külügyminisztérium ma délelőtt közölte: „barátságtalan cselekedetnek” tartja, hogy Magyarország hajlandó rubelben fizetni az orosz gázért. Ukrajna azt is közölte, hogy Magyarország álláspontja az orosz atrocitások vádjával kapcsolatban erősíti Oroszország büntetlenségének érzését, és arra ösztönzi Oroszországot, hogy „új atrocitásokat kövessen el az ukránok ellen.” 

Oleg Nikolenko ukrán külügyminiszter szerint ez barátságtalan lépés. Forrás: mobile.twitter.com
Oleg Nikolenko ukrán külügyminiszter szerint ez barátságtalan lépés. Forrás: mobile.twitter.com

Oleg Nikolenko, az ukrán külügyminisztérium szóvivője azt mondta: „Ha Magyarország valóban segíteni akar a háború befejezésében, a következőképpen tegye: hagyják abba az egység rombolását az EU-ban, támogassák az új oroszellenes szankciókat, nyújtsanak katonai segítséget Ukrajnának, és ne teremtsen további forrásokat a háborúhoz az orosz katonai gépezet finanszírozása. Soha nem késő a történelem helyes oldalára állni” - tudósít a The Guardian.

A lap szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter megerősítette, hogy a magyarországi atomerőművek üzemanyaga légi úton érkezett Oroszországból, mert az Ukrajna elleni orosz támadás lehetetlenné tette a vasúti szállítást.

Megismételte azt is, hogy Magyarország nem támogatja az Oroszország elleni európai energetikai szankciókra vonatkozó javaslatokat. Hozzátette: Magyarország számára is „vörös vonal” lenne az atomenergiával kapcsolatos tevékenységek esetleges szankcióinak kiszabása.

Az elmúlt napokban egyre fokozódik a feszültség Magyarország és Ukrajna között. Orbán Viktor az egyik ellenségének nevezte Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt , akit a hétvégi választási győzelmével „túlhatalmazott”. Zelenszkij a maga részéről azt mondta, hogy Orbán fél Moszkvától, és választania kell Oroszország és a „más világ” között.

A két ország határa körülbelül 135 km (85 mérföld) osztozik, nagyjából a Tiszát követve Ukrajnától nyugatra.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meglepetés történt az amerikai éves inflációval
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 17:16
Az Egyesült Államokban lassult a fogyasztóiár-emelkedés éves üteme novemberben, szemben az elemzők által várt gyorsulással.
Makro / Külgazdaság Az EKB változatlanul hagyta az irányadó kamatlábakat
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 16:18
Az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott a három irányadó eurókamat szintjén.
Makro / Külgazdaság Közel 38 ezren várakoznak 2025 végén műtétre
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 15:45
Egy év alatt több mint ötezer fővel nőtt a három legnagyobb műtéti (térd- és csípőprotézis, valamint szürkehályog) várólista. 
Makro / Külgazdaság Nagy bejelentést tett az inflációról az MNB – de az árrésstop mindent boríthat
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 11:09
Érdemben változtatta inflációs előrejelzését a jövő évre a Magyar Nemzeti Bank.
Makro / Külgazdaság Tud még olcsóbb lenni a benzin? Igen!
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 09:52
A hét második felében tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Négy hónap múlva vége az Orbán-rendszernek egy friss kutatás szerint
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 09:17
Republikon: 12 százalékpont a Tisza előnye.
Makro / Külgazdaság Újabb nagy bejelentést tett a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 06:53
További 16 járásban kezdhet optikai hálózatfejlesztést.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter nagy bejelentéssel jelentkezett New Yorkból
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 06:29
A külügyminiszter nagy számokról beszélt.
Makro / Külgazdaság Kiderült: mégsem a magyarok fogyasztanak a legkevesebbet az EU-ban
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 19:58
Lettországot megelőzzük, ezért az uniós átlag 73 százalékával sem áll utolsó helyen Magyarország a tényleges egyéni fogyasztást nézve. Az egy főre jutó GDP azonban visszaesett.
Makro / Külgazdaság Bezuhant a forint, októberi szinten az euró ára
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 18:35
Mindhárom fő devizával szemben gyengült a forint szerdán. A svájci frankhoz képest történt a legnagyobb elmozdulás, az euró október óta nem volt ilyen drága.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG