2p
Mi is beszámoltunk arról, hogy a miniszterelnök a belügyminiszter intézkedését kérte az ügyben - a rendőrfőkapitány szerint azonban semmi sem történt.
Migráns férfi tereget a Körmendi Rendészeti Szakközépiskola területén lévő ideiglenes migrációs befogadóállomáson 2016. május 5-én. Orbán Viktor a szükséges intézkedések azonnali megtételére kérte Pintér Sándor belügyminisztert amiatt, hogy Körmenden illegális bevándorlók kézilabdázó lányokat zaklattak - mondta Lázár János. Most úgy néz ki, sántít a sztori. MTI Fotó: Varga György

Az ATV és Lázár János hozta a hírt

Az atv.hu reggel írt cikket arról, hogy a körmendi az ideiglenes migrációs befogadóállomásnál - ami egy nyitott intézmény - "botrány" tört ki, mert a migránsok a rendészeti szakközépiskola sportcsarnokánál megbámulták a kézilabda-edzésen részt vevő fiatal lányokat és rájuk törték az ablakot, az edzést félbe kellett szakítani, a lányokat biztonságba kellett helyezni, és a város egész sportélete veszélybe kerülhet.

Lázár János a délutáni Kormányinfón ráeerősített, elmondta: az intézmény tornacsarnokában a bevándorlók kézilabdázó lányokat molesztáltak, ablakot törtek, a lányoknak abba kellett hagyni az edzést. Orbán Viktor Pintér Sándor belügyminisztert intézkedésre kérte. A kormányinfón elhangzottakról a Privátbankár.hu-n is beszámoltunk.

A rendőrfőkapitány szerint az egészből semmi sem igaz

A nyugat.hu aztán megírta: a Vas megyei rendőr-főkapitány, Dr. Tiborcz János ma rendkívüli sajtótájékoztatót hívott össze az ügyben, amin kiderült: a sztoriból csak egy betört ablak igaz, de az sem biztos, hogy az rongálás "áldozata lett".

Tiborcz János szavai szerint az atv.hu cikke hangulatkeltésre alkalmas és a benne megfogalmazott állítások megalapozatlanok - írja a nyugat.hu. Senki sem látta, hogyan tört ki az ablak, senkit sem kellett kimenekíteni, sehova sem másztak be a menekültek, botrány pedig pláne nem volt. Még arról sem tudnak, hogy elmaradna bármilyen sportfoglalkozás a jövőben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Valami félrement a briteknél, nem erre számítottak az elemzők
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 10:14
Növekedés helyett visszaesés a brit gazdaságban januárban.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetjük a német inflációs adatokat? Az energia még olcsóbb is lett
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 09:09
Pedig az élelmiszerek ott is az átlagnál jobban emelkedtek.
Makro / Külgazdaság Rossz szájízzel mehet raportra a Karmelitába Lázár János
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 08:30
Rosszabbak lettek a miniszter által felügyelt építőipar januári adatai az egy hónappal korábbiaknál.
Makro / Külgazdaság Példátlan adatot mondott az OECD
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 09:17
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban történelmi mélypontra, 4,8 százalékra csökkent a munkanélküliség januárban, miután az előző öt hónapban 4,9 százalékon stagnált.
Makro / Külgazdaság Irgalmatlan sallert kapott a magyar akkumulátorgyártás
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 08:30
Januárban az ipar közel 4 százalékkal esett vissza. Az ágazatok többsége mínuszban zárta az év első hónapját. 
Makro / Külgazdaság A Putyin–Trump „álomcsapat” megbukhat a valóság tesztjén
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 07:07
Oroszország és az Egyesült Államok képviselői a gazdasági együttműködés lehetőségéről is tárgyalnak, ami elvileg közös nyersanyag-kitermelési projektek indításához vezethet. Elvileg.
Makro / Külgazdaság Európa hátat fordítana az Egyesült Államoknak, háromszintes bástya épül
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 15:02
A szakemberek és a politikusok is egyetértenek abban, hogy jelentősen mérsékelni kell az EU kiszolgáltatottságát az amerikai technológiai infrastruktúrának. Ez azonban nagyon drága mulatság.
Makro / Külgazdaság Senki sem énekelt ki Matolcsy Györgyék utolsó kórusából
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 14:37
Az új jegybankelnök érkezése előtti utolsó kamatdöntő ülésen is teljes volt az egyetértés.
Makro / Külgazdaság Szinte ingyen adják már a benzint a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 09:55
Még mindig csökkennek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Megjelent a rendelet: a kisboltokra nem vonatkozik az árrésstop
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 09:00
5 millió forintos bírságra számíthatnak a boltok, ha megszegik az árrésstopot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG