2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Senki sem az igazság egyedüli birtokosa, itt az ideje új mederbe terelni a párbeszédet a járványkezelésről, írják kiáltványukban. 

Száz hazai értelmiségi jegyzi a Valódi párbeszédet a járványkezelésről! című nyilatkozatot, amelyet szerdán tettek közzé a Facebookon. Az aláírók – többek közt kutatóorvosok, orvosok, biológusok, pszichológusok, jogászok, szociológusok, művészek, újságírók – azt hangsúlyozzák, hogy itt az ideje új mederbe terelni a járványkezelésről szóló párbeszédet.

Nem tagadjuk, járvány van. De hogy mennyire súlyos, és milyen intézkedéseket követel, nem csak hogy vita tárgya lehet – az lenne a kívánatos, ha folyamatos társadalmi közbeszéd tárgya lenne. Senki sem az igazság egyedüli birtokosa

- áll a kiáltványban.

(Forrás: Párbeszédet a járványkezelésről/Facebook)
(Forrás: Párbeszédet a járványkezelésről/Facebook)

A deklarációt mások mellett Thuróczy Szabolcs színész, Lovasi András zenész, Letoha Tamás orvoskutató, Feldmár András pszichoterapeuta, Szinetár Dóra színész, Réz András esztéta, Urbán László közgazdász, Szűcs Krisztián zenész, Nagy Zsolt színész, Schiffer András jogász, Szandtner Anna színész és Németh Juci énekes írták alá.

2020-21, de talán a következő évek, évtizedek legfontosabb kérdése, hogy mennyiben voltak hatékonyak, indokoltak és helyesek a járványra adott válaszok. Egy betegség is lehet veszélyes, azonban egy félrekezelt járvány a teljes társadalom számára okozhat alapvető és sok esetben visszafordíthatatlan károkat

– írják a nyilatkozatban, mely kilenc pontban foglalja össze legfontosabb felvetéseiket.

Az elmúlt húsz hónap intézkedései, a hírek, a rémhírek és az összeesküvés-elméletek súlyos változásokat idéztek elő a világgazdaságban, a kultúrában és a közösségek életében

– összegzik az elmúlt másfél év tanulságait.

Ennek az időszaknak a tapasztalatait elemezni kell, mégpedig a lehető legszélesebb körben, a legtöbb véleményt meghallgatva, a legtöbb tapasztalatot összegezve. Fontos levonni a következtetéseket. Ha ezt nem tesszük meg, beletörődünk, hogy a világ örökre a veszélyhelyzetben ragad. Ezt pedig nem akarjuk

– zárul a deklaráció, amely itt olvasható teljes egészében.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kanadában meglódult az infláció
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 16:22
Kanadában az elemzők által vártnál erőteljesebben gyorsult a fogyasztói árak éves növekedési üteme júliusban.
Makro / Külgazdaság Ilyenre is alig akad példa a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:52
Nem mozdulnak az üzemanyagárak. 
Makro / Külgazdaság Új államtitkára van Lőrincz Viktória településfejlesztési miniszternek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:37
Új államtitkárt neveztek ki a Vidék- és Településfejlesztési Minisztériumban: Bencsik András augusztus 15-től közigazgatásért felelős államtitkárként dolgozik az intézményben. 
Makro / Külgazdaság Év végéig marad az 5 százalékos lakásáfa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:14
Közeledik a határidő az építkezni vágyók számára: idén december 31-én lejár az új építésű ingatlanokra vonatkozó kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs, és az adómérték automatikusan 27 százalékra ugrik vissza, ami jelentős drágulást hoz majd várhatóan a családi házak kivitelezésében. A szakértő figyelmeztet: aki a következő években tervez építkezni, annak már most rá kell kapcsolnia, hogy ne csússzon ki a határidőből.
Makro / Külgazdaság Főszerepben: Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:29
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Makro / Külgazdaság Használhatatlan, túlárazott kínai kazánok akadtak fenn Kátai-Németh Vilmos szűrőjén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:04
Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést Kátai-Németh Vilmos, szociális és családügyi miniszter a Fidesz kormány idején rendelt 400 darab konténerkazán beszerzésével kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Mekkora lendületet adhatnak az uniós források? Palócz Évát erről is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:49
A Kopint-Tárki vezérigazgatója augusztus 24-én, hétfő délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Újabb százmilliárdos csontváz esett ki Lázár János szekrényéből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 13:57
Százmilliárd forintos állami spórolásról számolt be a pénzügyminiszter vasárnap az M6-os autópálya koncessziós jogainak felülvizsgálatával kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Kapitány István bejelentkezett a gátról: így megy az építkezés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 13:36
Helyszíni szemlét tartott Kapitány István Pakson, hogy első kézből tájékozódjon a dunai fenékküszöb építésének aktuális állásáról. A politikus közösségi médiás bejegyzésében kiemelte: Magyarországon korábban még nem volt példa arra, hogy katonai helikopterekkel segítsék egy, az energiaellátás biztonságát szolgáló vízügyi műtárgy építését.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Magyar Péter „a vízen jár”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 10:55
Magyar Péter miniszterelnök a Duna közepén, a honvédség által helikopterrel beemelt egyik 2 tonnás betonkockán fotózkodott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG