2p
Több pénz marad idén a családoknál, mint korábban.
MTI Fotó: Kovács Tamás

Az idén több mint 850 milliárd forint maradhat az adózóknál 2010-hez képest - írja a Magyar Idők.

A lapnak Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter elmondta, a 2010 óta formálódó adórendszer legfontosabb elve, hogy csökkenjen a munkavállalók jövedelmének terhe, az új szisztéma a korábbinál jóval többet hagy a magánszemélyek zsebé­ben, nagyobb adót pedig csak annak kell fizetnie, aki többet is fogyaszt.

A szaktárca vezetője közölte: a szabályrendszer az első három évben esztendőnként nagyjából ötszázmilliárd forinthoz juttatta a magánszemélyeket, a családokat. 2014-ben hatszázmilliárdra szökött a társadalomnál jelentkező megtakarítás, ami tavaly tovább emelkedett, 2016-ban - a 2010-es viszonyokhoz képest - több mint 850 milliárd forint maradhat az adófizetőknél.

A summa harmada

Az összesen 3600 milliárdos summa egyharmadát a gyermekkedvezmények teszik ki, 1300 milliárd forint kifejezetten a családok boldogulását szolgálja - jegyezte meg Varga Mihály.

A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy a jelenlegi 15 százalékos mértékkel Magyarország dobogós helyen áll az uniós adóversenyben. Jelenleg egyetlen tagállam, Bulgária alkalmaz a magyarországinál kisebb elvonást, Litvánia pedig éppen ugyanakkorát, mint Magyarország - mondta.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Durván meglódultak a keresetek, egyre nagyobb a nyomás a vállalatokon
Imre Lőrinc | 2026. március 31. 12:25
Elsősorban a közszféra bérei húzták fel a bruttó kereseteket januárban Magyarországon. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) rég nem látott adatokat közölt: a bruttó átlagfizetések 26,3 százalékkal 846 600 forintra, míg a nettó bérek 28 százalékkal 585 700 forintra ugrottak az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Mi döntheti el a választásokat? Vagy már el is dőlt? Somogyi Zoltánt kérdezzük a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:05
A Political Capital szociológus alapítója április 8-án, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Az olajszállítások korlátozására készül Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:41
Oroszország nem fog olajat szállítani azoknak az országoknak, amelyek támogatják az orosz export ellen bevezetett árplafont.
Makro / Külgazdaság Hol tankoljak? Befagytak a piaci árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 11:17
Áprilistól sem változnak.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború miatt csak horroráron lehet hozzájutni a műanyaghoz
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 10:31
Hamarosan hiány is lehet.
Makro / Külgazdaság Mi történt? Alacsonyabbak lettek az árak az iparban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 08:55
Februári adatokat közölt a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a választási pénzek, iszonyatos mértékben nőttek az átlagbérek Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 08:30
A bruttó átlagkereset 846 600 forintra, a nettó átlagkereset pedig 585 700 forintra emelkedett januárban Magyarországon – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Bajban van Izrael az elhúzódó háborúk miatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:37
Erre utal a GDP-előrejelzés.
Makro / Külgazdaság Beszivárog az iráni háború, ezt a németek is megemlegetik
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 15:33
Gyorsult a németországi infláció márciusban az iráni háború miatt megugrott energiaárak hatására.
Makro / Külgazdaság Pályázatot írtak Brüsszelben: ezzel segítenék meg Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 13:42
1,5 milliárdos a keret.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG