2p
A nemzetgazdasági miniszter azt mondta, hogy 2008 óta nem volt ilyen december.

Varga Mihály szerint 2013-ban trendforduló volt a gazdaságban, a folyamatok az elemzői várakozásoknál is kedvezőbben alakultak, és a kiskereskedelmi forgalmi adatok alapján kijelenthető, hogy a mostani volt az első "nem válság karácsony" a válság 2008-as kitörése óta.

A kormány szerint trendforduló volt

A nemzetgazdasági miniszter a kormany.hu-nak adott nyilatkozatában szerdán elmondta, hogy a kormányülésen értékelték a 2013-as gazdasági folyamatokat, az államháztartás helyzetét és foglalkoztak a 2014-es kilátásokkal.

A kabinet azt állapította meg, hogy szinte minden tekintetben trendforduló volt 2013-ban - mondta. "A gazdasági folyamatok még a várakozásoknál is kedvezőbben alakultak, az államháztartási hiányt 3 százalék alatt tudtuk tartani, az államadósság mértéke pedig csökkent" - sorolta. Hozzátette, hogy növekedett az ipari termelés és a beruházások mértéke, javult a gazdaság teljesítménye, szavai szerint ez különösen az év második felében alakult rendkívül kedvezően.

Nem válság karácsony

A miniszter azt mondta, hogy több ember dolgozik ma Magyarországon, mint korábban, és örömteli tény számukra az is, hogy a megtakarítások mértéke a kormányváltáskori szintnek most már a négyszeresére növekedett. Több mint 1500 milliárd forintnyi állampapír van a magyar lakosságnál.

Hozzátette: "az is örömteli számunkra hogy nemcsak a megtakarítások nőttek, hanem a fogyasztás is". Az október-novemberi kiskereskedelmi adatok azt mutatják, hogy a fogyasztás jelentősen nőtt. A kormány értékelte a decemberi adatokat is, ennek alapján "nyugodtam mondhatom, hogy a mostani volt az első nem válság karácsony a 2008-as válság kitörése óta".

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter és Vitályos Eszter is helyet kap a Fidesz padsoraiban
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 16:36
Megalakult a Fidesz frakciója.
Makro / Külgazdaság Negatívról stabilra – döntött a hitelminősítő
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:37
Jó hírt kapott a kínai gazdaság.
Makro / Külgazdaság Mosolyt csalt Magyar Péter arcára Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:17
Itt a válasz a hétfői levélre.
Makro / Külgazdaság Ukrán segítséggel épülne a lengyel drónarmada
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:58
Kell az ukránok szakértelme.
Makro / Külgazdaság Hiába a fölényes Tisza-siker, Varga Mihályék még nem lazíthatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:49
Ezt mutatja a Monetáris Tanács keddi kamadöntése előtt az Mfor Elemzői Konszenzus.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a Tisza-kormány egyik legnagyobb gazdasági kihívása
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 12:18
Az Orbán-kormány 16 éve alatt összességében nem sikerült csökkenteni a Budapest és a vidéki régiók közötti gazdasági különbségeket. 2016 környékén valamelyest szűkült az olló, de a 2020-as évek után visszatértünk a startvonalra, vagy talán még azon is túlra. A Tisza most ismét nekikezdhet a felzárkóztatásnak.
Makro / Külgazdaság Érdekes közleményt adott ki a kormány, Orbán Viktorról szó van benne, a vagyonmentésről nem
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:04
Nem tűnik el hetekre a leköszönő miniszterelnök? De mi a helyzet a bécsi repülőtérről felszálló magángépekkel?
Makro / Külgazdaság Keddtől megint érdemes szemkötővel menni a benzinkútra
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:41
Itt a fordulat, újra meglódulnak felfelé a piaci árak.
Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc a munkavállalói miatt aggódik, megkereste Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:51
Nem szeretik a bizonytalanságot a Mészáros Csoportnál.
Makro / Külgazdaság Rossz hírek jöttek egy másik fontos tengeri kereskedelmi útvonalról is
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:39
Aktivizálódtak a kalózok is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG