2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az észak-gázai állapotokról a Palesztin Civil Mentőszolgálat számolt be.

Tájékoztatása szerint az Észak-Gázában fekvő Jabaliában, Beit Lahiyában és Beit Hanounban mintegy 100 ezer ember rekedt, és ezekbe a térségekbe sem élelmiszer, sem gyógyszer nem jut el, adta hírül a The Guardian.

Hozzátették: tevékenységüket szüneteltetni kényszerülnek a térségben az izraeli hadsereg (IDF) három hete tartó offenzívája miatt. Az IDF azt állítja, hogy a Hamász újjászerveződését próbálja megakadályozni.

Palesztinok ülnek az izraeli csapásokban megsemmisült otthonuk romjainál rakott tűz körül a Gázai övezet déli részén fekvő Hán-Júnisz városban 2024. október 20-án
Palesztinok ülnek az izraeli csapásokban megsemmisült otthonuk romjainál rakott tűz körül a Gázai övezet déli részén fekvő Hán-Júnisz városban 2024. október 20-án
Fotó: MTI/EPA/Haiszam Imad

Helyiek ugyanakkor arról számoltak be, hogy az izraeli erők menekültszállásokra hatoltak be, civil infrastruktúrákat romboltak le, légicsapásaikban pedig sok civil vesztette életét. Az Észak-Gázában rekedt embereket az IDF ugyan a terület elhagyására szólította fel, elmondásuk szerint valójában ott rekedtek, mivel menekülni sem biztonságos a „válogatás nélküli légicsapások” miatt. A térségben fekvő három kórház már csak alig képes a működésre.

A napokban Jordánia külügyminisztere, Ayman Safadi arra kérte az amerikai kormányt, hogy gyakoroljon nyomást Izraelre a Gázában folyó – mint fogalmazott – etnikai tisztogatás megállítása érdekében. Szerinte a régió egy regionális háború küszöbén áll.  

A tavaly október 7-i, több mint 1100 halálos áldozatot követelő Hamász-terrortámadás után indult izraeli hadműveletekben már több mint 43 ezren vesztették életüket a gázai egészségügyi minisztérium hétfői közlése szerint. További több ezer ember valószínűleg a romok alatt van.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Magyar Péter bejelentette: mégsem lépünk ki a Nemzetközi Büntetőbíróságból
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:39
A Tisza Párt elnöke korábban meghívta Benjamin Netanjahut az október 23-ai ünnepségre, hétfőn viszont arról beszélt, Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tagja marad. Ha valóban így lesz, Netanjahut kötelező lenne letartóztatni, amint Magyarországra lép.
Nemzetközi ENSZ: naponta 47 palesztin nő és lánygyerek vesztette életét a gázai háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:36
A nők egyenjogúságáért küzdő ENSZ-ügynökség arra is figyelmeztetett, hogy a vérontás a tűzszünet ellenére is folytatódik.
Nemzetközi Mi történik megint? Fortyog a tenger Hormuznál kalózkodás és lefoglalt hajó miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:02
Konténerhajót tartóztattak fel, majd foglaltak le az amerikaiak, több se kellett Iránnak.
Nemzetközi Putyin örömére: oroszbarát politikus győzhetett a bolgároknál
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 07:58
A korábbinál nagyobb részvétel mellett zajlott a voksolás.
Nemzetközi Micsoda karrier! KGB-ügynökből üzleti coach
Elek Lenke | 2026. április 19. 17:34
Jelena Sztanyiszlavovna Vavilova, a Külügyi Hírszerző Szolgálat, a KGB nyugalmazott ezredese a félelmetes hírű szervezetben szerzett tapasztalatait hasznosítja az üzleti életben.
Nemzetközi Fordít egyet a cseh külpolitika irányán Andrej Babis
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:34
Le az elvekkel, éljen a pragmatizmus!
Nemzetközi Bulgáriában is az „oligarchikus kormányzási modell” a választások tétje – öt éven belül nyolcadszor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:38
Ezzel kampányol a legesélyesebb párt, a sokadig előrehozott választást tartják vasárnap a balkáni országban.
Nemzetközi Kezd tényleg bepöccenni Trump Irán miatt – vasárnap újabb fenyegetést intézett
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:18
Ha nincs megállapodás, akkor visszatér a középkorba visszabombázás forgatókönyvéhez.
Nemzetközi Eddig nem látott szögből kapták le az új amerikai csodabombázót – vannak furcsa részletek
Litván Dániel | 2026. április 19. 14:31
Már megint valami nagyot gurítottak az amerikai mérnökök? Nem véletlen, hogy eddig ebből a szögből nem láthattuk a B-21-et.
Nemzetközi Irán szerint messze van a megállapodás az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 11:24
Előrehaladás van a tárgyalásokon, de a vége még messze.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG