2p

A Gaemi tájfun elérte Kína Fucsien tartományának partvidékét, a kínai meteorológiai központ vörös riasztást adott ki a térségben várható heves esőzések és áradások miatt.

A Kína keleti partvidékére másodjára - csütörtökön helyi idő szerint este nyolc óra körül - lecsapó tájfun először szerdán Tajvan egyes térségeiben óránként 141 kilométeres széllökésekkel ért partot, itt több ezer embert evakuáltak, több százan megsérültek és halottakról is érkezett jelentés.

Mentik a lakosokat
Mentik a lakosokat
Fotó: MTI/AP/Pingtungi tűzoltóság

A Gaemi érkezése előtt Fucsien tartományban több mint 240 ezer embert kellett evakuálni, miután az előrejelzések szerint csütörtök este nyolc órától péntek estig a tájfun óránként 10-15 kilométeres sebességgel halad tovább. Elsősorban Csöcsiang, Fucsien, Csianghszi, Kuangtung, Hunan és Tajvan egyes részeit fogják sújtani a heves esőzések és áradások.

A hatóságok szerint a Jangce folyó alsó szakaszának, valamint a közép-kínai Pojang és Tungting hatalmas édesvízi tavainak vízszintje emelkedhet, és visszatérhet a július eleji intenzív esőzések utáni veszélyes szintre.

A tájfun magas páratartalma miatt Peking is figyelmeztetést adott ki, hogy a Gaemi miatt a kínai fővárosban is erős esőzések lehetnek, ami hirtelen áradásokat okozhat, miután Észak-Kína egyes részein a múlt heti nagy mennyiségű csapadékkal még mindig telített a talaj.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ukrajna ügyében Magyarország ismét blokkolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:55
Ülésezett az Európai Tanács Általános Ügyek Tanácsa keden, ahol Magyarország több kérdésben sem tudott egyetérteni.
Nemzetközi Nemzetközi kártérítési bizottság alakult Ukrajna megsegítésére
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:25
A testület eljár annak érdekében, hogy Kijev több százmilliárd dolláros kártérítést kapjon az orosz támadások és a háborús bűncselekmények okozta károkért
Nemzetközi Itt az áttörés? Fontos lépés történt az ukrajnai háború lezárása felé
Wéber Balázs | 2025. december 16. 18:20
A hét elején Washington váratlanul bejelentette, hogy hajlandó biztonsági garanciákat adni Ukrajnának egy tűzszünet megkötése esetén. Kijev pedig megfelelő garanciák esetén kész lemondani a NATO-tagságról szőtt terveiről. Mindez érdemben közelebb vihet a fegyvernyugváshoz, a területi kérdésekre ugyanakkor továbbra sincs megoldás. Nagyító alatt ezúttal az ukrajnai tűzszünet esélye.
Nemzetközi Ritka tiltakozást váltott ki Oroszországban egy templom terve
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 15:21
A városi parkban épülő háborús halottak tiszteletére épülő templom ellen tiltakoztak, és még Vlagyimir Putyint is megkeresték az ügyben.
Nemzetközi Megbánták a szavazatokat a nyugdíjasok: utálathullám övezi a „világ legunalmasabb emberét”
Kollár Dóra | 2025. december 16. 14:58
Rendkívül komoly népszerűségi gondokkal küzd a brit miniszterelnök.
Nemzetközi Lesz karácsonyi fegyverszünet? Zelenszkij válaszolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:33
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy támogatja Friedrich Merz német kancellár karácsonyi fegyverszünet bevezetésére vonatkozó ötletét.
Nemzetközi Miért utazott a két sydney-i merénylő a lövöldözés előtt a Fülöp-szigetekre?
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 07:55
Katonai kiképzést kaptak?
Nemzetközi Donald Trump alaposan megkopasztaná a BBC-t
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 07:30
A 2021-es a capitoliumi beszédének szerkesztése miatt.
Nemzetközi Mivel nyert az ultrakonzervatív elnökjelölt Chilében, és mit tanulhatott Budapesten?
Bózsó Péter | 2025. december 16. 05:50
José António Kast fölényesen nyerte a chilei elnökválasztást kommunista kihívójával szemben. Győzelme  újabb siker a latin-amerikai újjáéledő jobboldal számára. 
Nemzetközi Trump nyomába lép a magyar kormány – Szijjártó Péter új lépést közölt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 20:11
Az Antifát terrorszervezetté tetetné az EU-n belül a kormány.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG