3p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Tony Blair miniszterelnökként találkozott Jeffrey Epsteinnel, még 2002-ben.

Az 1997 és 2007 között az Egyesült Királyság miniszterelnöki posztját betöltő, munkáspárti Tony Blair még a hivatali ideje alatt találkozott a hírhedt, szexuális bűncselekmények miatt elítélt Jeffrey Epsteinnel a Downing Streeten, 2002. május 14-én. A találkozót Peter Mandelson ajánlotta Blair figyelmébe, méghozzá a miniszterelnök kabinetfőnökén, Jonathan Powellen keresztül, aki csak továbbította a kérést a kormányfő felé. 

Mandelson 2024. szeptemberéig volt az Egyesült Királyság amerikai nagykövete. Azután menesztették pozíciójából, hogy új információk kerültek elő a szexuális bűncselekményekért elítélt Epsteinhez fűződő kapcsolatáról – írja a Guardian, a brit Nemzeti Archívum frissen nyilvánosságra hozott iratai alapján.

Az ajánlás idején Mandelson már csak egyszerű munkáspárti képviselő volt, de továbbra is Blair bizalmas szövetségesének számított. Egy évvel korábban már másodszor is lemondott kormányzati tisztségéről egy botrány miatt. Egy Epsteinről írt e-mailben „biztonságosnak” és „barátnak” nevezte őt, mielőtt a találkozót megszervezték.

Az elítélt szexuális bűnöző, 2019-ben elhunyt Jeffrey Epstein 2002-ben járt a brit miniszterelnöknél
Az elítélt szexuális bűnöző, 2019-ben elhunyt Jeffrey Epstein 2002-ben járt a brit miniszterelnöknél
Fotó: Pixabay

Jonathan Powell ma Keir Starmer nemzetbiztonsági tanácsadója. A 2002-es, nyilvánosságra került ügyben Tony Blair szóvivője nyilatkozott, aki azt mondta:

A találkozó még jóval az előtt történt, hogy Epstein bűntettei ismertté váltak volna.

A találkozóról a nemzeti levéltárból származó dokumentumok tanúskodnak, amelyeket a BBC-nek adtak ki. Ebben szerepel az is, hogy Matthew Rycroft magas rangú köztisztviselő egy feljegyzésében Epsteint Mandelson és az akkori amerikai elnök, Bill Clinton barátjaként említi.

Így ajánlgatta Epsteint Mandelson

A BBC által megszerzett e-mailek szerint Mandelson egy héttel a találkozó előtt ezt írta Powellnek:

„Emlékszel, amikor Clinton találkozott TB-vel (Tony Blairrel), és mondta, hogy be szeretné mutatni az utazó barátját, Jeffrey Epsteint? Ez akkor meghiúsult – TB azt mondta, nem tudja pontosan, miért. Szerintem TB érdeklődne Jeffrey iránt, aki az én barátom is, mert Jeffrey egy aktív vállalkozó, és jól rálát a világpiacokra és valutákra. Fiatal és energikus. Biztonságos (bármit is jelentsen ez), és Clinton mostanában sokat utazik vele.”

Mandelson így folytatta:

„Megemlítettem TB-nek, hogy Jeffrey jövő héten Londonban lesz, és azt mondta, szeretne találkozni vele. Meggyőződtem róla Jeffreytől, hogy rugalmas – keddtől bármikor tudna jönni, hogy illeszkedjen a naptárhoz –, de természetesen viszonylag gyorsan tudnia kellene, hogy ennek megfelelően át tudja szervezni a programját. Tudnál jelezni?”

Az Epstein-ügy

Jeffrey Epstein amerikai üzletember és elítélt szexuális bűnöző volt, akinek ügye hatalmas nemzetközi botrányt kavart.

Pályája során milliárdosoknak, politikusoknak kezelte a vagyonát, kapcsolatban állt több befolyásos személlyel, köztük Donald Trumppal a '80-es, '90-es években, Bill Clintonnal és a brit András herceggel.

Epstein-t 2008-ban kiskorúak szexuális kizsákmányolása miatt elítélték, de csak 13 hónapot töltött börtönben tölteni, részben házi őrizetben. Ezt nagyon sokan felháborítóan csekély büntetésnek ítélték akkor.

2019-ben újra letartóztatták, ezúttal kiterjedt szexuális emberkereskedelem és kiskorúak prostitúcióra kényszerítése miatt. Még ugyanezen év augusztusában holtan találták a börtöncellájában.

Később Epstein közeli munkatársát, Ghislaine Maxwellt is bűnösnek találtaták több rendbeli emberkereskedelemben és szexuális bűncselekményben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Oroszország tesztelte szuperrakétáját, Ukrajna máris lépett
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 19:19
Volodomir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, Ukrajna 13 országgal és a NATO-val közösen antiballisztikus koalíciót alakít.
Nemzetközi Zászlót bontott az új magyar külügyminiszter, de hagyott még néhány fehér foltot
Wéber Balázs | 2026. május 12. 18:31
Orbán Anita bizottsági meghallgatásán is világossá tette, hogy külpolitikailag az új kormány fő célja Magyarország visszavezetése Nyugatra, valamint a Visegrádi Négyek újjáélesztése. Ugyanakkor maradtak még megválaszolatlan kérdések: marad-e a magyar vétó az uniós energiaszankciók ügyében, hogyan lehet jóban lenni a Benes-dekrétumokhoz ragaszkodó szlovák kormánnyal, és milyen lesz a viszony a népirtással vádolt Netanjahu-kormánnyal? Nagyító alatt ezúttal az új kormány külpolitikai tervei.
Nemzetközi Brüsszel megnyitja a pénzcsapot: érkezik Ukrajnának a gigahitel
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 17:54
Akár a jövő hónapban mehet a 90 milliárd euró. 
Nemzetközi Őrizetbe vétel várhat Zelenszkij egykori fontos emberére
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 16:34
Alaptalannak nevezte az ellene felhozott pénzmosási vádat Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda korábbi vezetője.
Nemzetközi Amerikai techóriás segíti az ukrán háborút
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 14:41
Ukrajna mesterséges intelligencia alkalmazására készül a háborúban a világ egyik legnagyobb védelmi technológiai vállalata, az amerikai Palantir Technologies közreműködésével – közölte Mihajlo Fedorov ukrán védelmi miniszter.
Nemzetközi Nagy a baj, az Egyesült Államokban is meg kellett csapolni a kőolajtartalékot
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 10:04
Az Egyesült Államok 53 millió hordó kőolajat szabadított föl stratégiai tartalékából (SPR) hétfőn az energiacégek számára az olajárak stabilizálására irányuló globális erőfeszítések részeként – közölte az amerikai energiaügyi minisztérium.  
Nemzetközi Eddig tartott a tűzszünet: ismét súlyos csapások érték Ukrajnát, Zelenszkij is megszólalt
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 09:48
Az orosz hadsereg 216 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat keddre virradóra, a légvédelem a drónok zömét elfogta, azonban a csapásoknak legalább egy halálos áldozatuk van, többen pedig megsebesültek, civil infrastrukturális létesítmények és lakóházak rongálódtak meg – jelentették katonai és helyhatósági források.
Nemzetközi Nagy reményekkel várja a szlovák elnök Magyar Péter miniszterelnökségét
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 19:42
A problémákat megoldhatónak tartja.
Nemzetközi Javaslatcsomaggal készülnek az ukránok az új magyar kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 19:20
Kijev rendelkezik egy javaslatcsomaggal, és kész azt megvitatni Budapesttel a kétoldalú kapcsolatok javítása érdekében – jelentette ki Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter hétfőn Brüsszelben, az európai uniós tagállamok külügyminisztereinek tanácskozása előtt nyilatkozva, az Ukrinform hírügynökség beszámolója szerint.
Nemzetközi Szankciókat vezet be az EU az izraeli telepesek ellen
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 17:31
Az erőszakosan fellépő telepesek ellen irányul.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG