2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

De lehetséges ez egyáltalán? És akkor miért van mégis bűntudata azért, ami történik? Székely Róbertet erről is megkérdeztük.

A Klasszis Podcast adásában Székely Róbert, az Izraelinfo újságíróját arról kérdeztük, milyen érzéseket kelt benne, hogy tulajdonképpen az ő nevében teszi az izraeli haderő Gázában és máshol azt, amit tesz.

"Ez egy tényleg nagyon rossz dolog. Sokszor akár azt is lehet mondani, hogy bűntudata is van valamennyire az embernek ebben a kérdésben"

- válaszolta arra, hogy milyen sok civil áldozattal járnak a hadműveletek, de feltette a kérdést, hogy vajon mit lehetne máshogy csinálni egy ilyen ellenfél ellen, egy ilyen terepen.

Székely, aki maga is szolgált az izraeli haderőben, hozzáteszi

"Őszintén hiszek, abban hogy a katonaság, amennyire lehet ezt mondani, mindent megtesz azért, hogy valóban csökkentse a civil áldozatok számát. Nyilván vannak egyedi esetek, amikor ez nem így volt. De a katonaság egészében, az etikusság nagyon motiválja az izraeli katonaságot, és ez nagyon fontos az izraeli állampolgároknak is, hogy tudjuk azt, hogy a mi katonaságunk megpróbál etikusan háborúzni, ha egyáltalán ilyet lehet csinálni."

A teljes beszélgetést itt nézheti meg, abban szóba kerül az is, milyen nehéz is megmondani, ki is a valódi civil áldozat, és hogy miért nem foghatja magát nagyon vissza az izraeli haderő.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Musk szerint amit Trump tett, az gusztustalan förmedvény
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 09:01
Így jellemezte a Tesla-multimilliárdos az amerikai elnök új adó- és költségvetési törvényjavaslatát.
Nemzetközi Mi történt Oroszországban?
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 08:13
27,5 százalékkal csökkent a személygépkocsik és könnyű haszonjárművek eladása májusban.
Nemzetközi Megdöbbentő dolog derült ki a románokról
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 07:33
Keleti szomszédunk felnőtt lakosságának több mint egyharmada funkcionális analfabéta.
Nemzetközi Zelenszkijéknek még Trumpot is sikerült meglepniük
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 06:45
Az amerikai elnöknek nem szóltak előre a hatalmas hétvégi ukrán dróntámadásról. 
Nemzetközi Trump csatlakozott Orbán Viktorhoz
Privátbankár.hu | 2025. június 4. 06:33
A magyar kormányfő után az amerikai elnök is örömét fejezte ki, hogy a vasárnapi lengyel elnökválasztáson a jobboldali jelölt nyert.
Nemzetközi Kína sarokba szorítja a világot, ők már kiabálnak
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 19:46
Kína ritkaföldfém-export korlátozása globális gyártási fennakadásokat okozhat – figyelmeztetnek autógyártók.
Nemzetközi „A hadviselés új módja” – sorra kapja a gyomrosokat Putyin az ukrán titkosszolgálattól
Wéber Balázs | 2025. június 3. 19:31
Vasárnap 600 dolláros drónokkal százmillió dolláros vadászgépek tucatjaira mért csapást Ukrajna mélyen Oroszországon belül, kedden pedig víz alatti bombákkal megrongálta Putyin egyik presztízsprojektjét, a Krími hidat. Kijev sikerre viszi a hadviselés új módját – de mire lesz ez elég? Ezt is megnézzük az e heti Nagyítóban.
Nemzetközi Egészen váratlan fejlemény történt az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 18:24
Nőtt a betöltetlen állások száma áprilisban.
Nemzetközi Kreml: vajmi kevés az esély a Putyin-Zelenszkij-Trump találkozóra a közeljövőben
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 16:06
A Kreml szerint „valószínűtlen”, hogy a közeljövőben sor kerüljön egy találkozóra Vlagyimir Putyin orosz , ukrán kollégája, Volodimir Zelenszkij és Donald Trump amerikai elnök között.
Nemzetközi Lemondott a holland miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 15:47
Lemondott a holland miniszterelnök, miután Geert Wilder kilépett a koalícióból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG