2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Moszkva megpróbálhatja visszaszerezni egykori területét, állítják a Kreml propagandistái.

Egy orosz állami televíziós műsorvezető kijelentette, hogy Alaszka Oroszországhoz tartozik, felelevenítve ezzel az ukrajnai háború alatt a propagandisták által végig erőltetett törekvést, miszerint Putyin elfoglalhatja az amerikai szövetségi államot – írja az atv.hu a Newsweek-re hivatkozva. 

Az Oroszország 60 perc című műsor egyik adásában a házigazda, Olga Szkabejeva „a mi Alaszkánknak” nevezte az északi félszigetet, mondván Alaszka egykor Oroszországhoz tartozott.

Mint ismert, a területet a cári birodalom 1867-ben adta el az Egyesült Államoknak, miután Andrew Johnson akkori elnök aláírta az alaszkai szerződést.

Putyin állítólag Alaszkára is úgy néz, mint Ukrajnára
Putyin állítólag Alaszkára is úgy néz, mint Ukrajnára
Fotó: EPA

Utólag kiderült, hogy Oroszország nagyon rossz üzletet kötött, mert a jeges felszín alatt hamarosan hatalmas arany- és kőolajkincset találtak. Alaszka 1959. január 3-án kapott szövetségi állami státuszt Washingtontól.

Alaszka és Oroszország a legközelebbi pontján mintegy 80 kilométerre helyezkedik el egymástól.

Szkabejeva annak kapcsán tette a megjegyzést, hogy Oroszország és Kína a múlt héten közös járőrözést tartott, amely során repülőgépeik alig 300 kilométernyire megközelítették az alaszkai partokat.

Az állami televízió propagandistái, köztük Szkabejeva is, már többször felvetették azt az ötletet, hogy Oroszország teljes körű ukrajnai inváziója során vagy csapást mérnek a NATO-tagállamokra, vagy elfoglalják azok területét.

Mint ismert, Moszkva azzal vádolja a Nyugatot, hogy bűnrészes a háborúban, mivel katonai segélyt, fegyvereket és felszerelést biztosít Kijevnek az orosz hadsereg elleni háborúhoz.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Micsoda karrier! KGB-ügynökből üzleti coach
Elek Lenke | 2026. április 19. 17:34
Jelena Sztanyiszlavovna Vavilova, a Külügyi Hírszerző Szolgálat, a KGB nyugalmazott ezredese a félelmetes hírű szervezetben szerzett tapasztalatait hasznosítja az üzleti életben.
Nemzetközi Fordít egyet a cseh külpolitika irányán Andrej Babis
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:34
Le az elvekkel, éljen a pragmatizmus!
Nemzetközi Bulgáriában is az „oligarchikus kormányzási modell” a választások tétje – öt éven belül nyolcadszor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:38
Ezzel kampányol a legesélyesebb párt, a sokadig előrehozott választást tartják vasárnap a balkáni országban.
Nemzetközi Kezd tényleg bepöccenni Trump Irán miatt – vasárnap újabb fenyegetést intézett
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:18
Ha nincs megállapodás, akkor visszatér a középkorba visszabombázás forgatókönyvéhez.
Nemzetközi Eddig nem látott szögből kapták le az új amerikai csodabombázót – vannak furcsa részletek
Litván Dániel | 2026. április 19. 14:31
Már megint valami nagyot gurítottak az amerikai mérnökök? Nem véletlen, hogy eddig ebből a szögből nem láthattuk a B-21-et.
Nemzetközi Irán szerint messze van a megállapodás az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 11:24
Előrehaladás van a tárgyalásokon, de a vége még messze.
Nemzetközi Milliókkal támogatja a svéd kormány a bevándorlók hazatelepülését
Elek Lenke | 2026. április 19. 10:33
Több mint 12 millió forintnak megfelelő összeű svéd koronát kap, aki hajlandó hazatelepülni Svédországból Namíbiába. Ennyi pénzből gyönyörű házat lehet építeni az afrikai országban.
Nemzetközi Mekkora bajban van a NATO? Megszólalt a főtitkár
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 10:14
Kiléphet Mark Rütte szerint az Egyesült Államok a NATO-ból?
Nemzetközi Izrael és Amerika újra lecsap Iránra?
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 08:56
Mindkét országban erősen fontolgatják a lehetőséget.
Nemzetközi Tudja, mi az az „ifjúsági buborék”?
Kormos Olga | 2026. április 18. 17:22
A kormányt megrengető tüntetések, mint például Bangladesben, Iránban, Nepálban és Srí Lankán az elmúlt években mind összefüggésbe hozhatók azzal, amit a demográfusok „ifjúsági buboréknak” neveznek. Eközben Kína gazdasági lassulása és az Egyesült Államok növekvő államadóssága részben a két hatalom elöregedő lakosságának tudható be. Ezzel szemben Brazília, India és Vietnam közelmúltbeli gazdasági növekedése a gazdaságilag aktívak „demográfiai nyereségét” tükrözi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG