2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A kedd hajnali izraeli légitámadásokban legkevesebb 436 ember vesztette életét a Gázai övezetben.

Ezt az al-Dzsazíra adta hírül a gázai, a Hamász által irányított Egészségügyi Minisztérium közlésére hivatkozva.

Eszerint a támadásokban 183 gyerek, 94 nő, 34 idős ember, valamint 125 férfi vesztette életét. Legkevesebb 678 ember megsérült, sokan pedig a romok alatt rekedtek.

A légicsapások ezúttal is teljes családokat tüntettek el a Föld színéről. Az al-Dzsazíra szerint a Hamász 2023. október 7-i terrortámadását követő izraeli támadások összesen mintegy 900 gázai családot semmisítettek meg teljes egészében, tehát túlélő nélkül.

A katari székhelyű hírcsatorna arról is beszámol, hogy az övezetben ismét felütötte fejét az éhínség.

Palesztin emberek a Hattab család 2025. március 19-én izraeli légicsapásban lerombolt otthonánál Gáza városában
Palesztin emberek a Hattab család 2025. március 19-én izraeli légicsapásban lerombolt otthonánál Gáza városában
Fotó: MTI/EPA/Mohamed Szaber

Mint azt megírtuk, kedd hajnalban az izraeli hadsereg mintegy száz légicsapást hajtott végre szerte a Gázai övezetben, és ezzel gyakorlatilag véget vetett a mintegy két hónapja tartó tűzszünetnek. 

Az al-Dzsazíra tényellenőrző csapata összesen 23 olyan helyszínt azonosított, amelyet támadás ért. Köztük voltak elvileg biztonságosnak nyilvánított humanitárius zónák is.

Izrael azt állítja, hogy „a Hamász terrorszervezet célpontjait” támadta, miután az ismételten megtagadta az izraeli túszok szabadon bocsátását.

Az izraeli támadások szerdán is folytatódtak, és 13 halálos áldozatot követeltek helyi közlések szerint. Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő azt közölte, hogy a keddi támadás „csak a kezdet”, és a jövőbeni tárgyalások „tűz alatt” zajlanak majd.  

A Hamász 2023. október 7-i, Izrael elleni terrortámadásában csaknem 1200-an vesztették életüket. Az izraeli ellencsapásokban mintegy 50 ezren haltak meg gázai közlések szerint (ez a beazonosított áldozatok száma), mintegy kétharmaduk nő és gyerek.       

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Catania repülőterén feloldották a korlátozásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 12:56
Catania repülőterén eltöröltek minden korábbi korlátozást, amelyet az Etna kitörése miatt vezettek be – közölte a légikikötő üzemeltetője kedden.
Nemzetközi Iráni főtárgyaló: a Hormuzi-szoros zárva marad
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 12:35
Ameddig az Egyesült Államok nem tartja be a megállapodásokat.
Nemzetközi Sokan meghaltak egy orosz rakétacsapásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 11:39
10 családi ház is megrongálódott.
Nemzetközi Megtört az amerikai álom? Húszéves mélypontot hozott 2026
Kollár Dóra | 2026. augusztus 18. 11:11
Rossz helyzetben van az amerikai útlevél.
Nemzetközi Rengetegen vásároltak tavaly elektromos autót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 09:18
Az Európai Unióban tavaly 7,59 millió akkumulátoros elektromos jármű volt.
Nemzetközi Tömeges dróntámadás érte Moszkvát
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 08:50
103 Moszkvára tartó drónt lőttek le.
Nemzetközi Padlót fogott Donald Trump népszerűsége
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 08:20
Mindössze 33 százalék elégedett a teljesíménnyel.
Nemzetközi Kifogyott Ukrajna a Patriot elfogórakétákból?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 07:28
Szinte csak ez képes lelőni a ballisztikus rakétákat. 
Nemzetközi A lengyel buszbaleset huszonkét sérültje elindulhat éjszaka haza
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 18:59
Huszonkét sérültet szállítanak hétfő éjszaka Lengyelországba a vasárnapi M3-as buszbaleset után. A magyar és lengyel orvosok közösen döntöttek arról, kik utazhatnak biztonságosan haza.
Nemzetközi Új terve van az Európai Uniónak az Oroszország elleni szankciókkal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 18:22
Minden eddiginél átfogóbb lesz a szankciós lista.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG