2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Donald Trump feloldotta a korábbi tilalmat.

Izrael megkapta az Egyesült Államoktól az MK-84 repesz-romboló légibombák egy szállítmányát, miután Donald Trump amerikai elnök feloldotta az elődje, Joe Biden kormánya által bevezetett exporttilalmat – közölte az izraeli védelmi minisztérium vasárnap a Reuters híre szerint. 

Az MK-84 egy 907 kg-os bomba, amely képes vastag betonfalakon és fémszerkezeteken is áthatolni, valamint nagy robbanási sugárral rendelkezik. A Biden-kormányzat korábban nem hagyta jóvá a fegyverek exportját Izraelbe, attól tartva, hogy bevetésük súlyos következményekkel járhat a Gázai övezet sűrűn lakott területein.

Bár a Biden-adminisztráció több ezer ilyen bombát küldött Izraelnek a 2023. október 7-i, a palesztin Hamász fegyveresei által végrehajtott támadást követően, egy későbbi szállítmányt visszatartott. Ezt az exporttilalmat oldotta fel januárban Donald Trump.

„A ma este Izraelbe érkezett lőszerszállítmány, amelyet a Trump-adminisztráció engedélyezett, jelentős eszközt jelent a légierő és az IDF számára, valamint további bizonyítéka Izrael és az Egyesült Államok közötti erős szövetségnek” – mondta szombat este Izrael Katz védelmi miniszter.


A napokban kérdésessé vált, hogy fennmarad-e a múlt hónapban kötött törékeny tűzszünet Gázában. Mindkét fél azzal vádolta a másikat, hogy megsértette a harcok leállítására vonatkozó megállapodás feltételeit, amely lehetővé tette az izraeli börtönökben fogva tartott palesztin foglyok és a Gázában túszul ejtett személyek cseréjét. Washington a háború kezdete óta több milliárd dollár értékű támogatást jelentett be Izrael számára.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Mentőjáratok indulnak: Ammánból, Rijádból és Maszkatból is jönnek haza a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 19:39
Több ezer magyar vár a hazatérésre.
Nemzetközi Spanyol hadihajók indultak Kréta felé
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 18:22
Spanyolország hadihajóval segíti Ciprus védelmét, miután a szigetországot iráni dróntámadások érték.
Nemzetközi Amerikai gépek landolhatnak Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:11
De ezek a gépek nem vesznek részt az Irán elleni műveletekben.
Nemzetközi Nem tűri a provokációt az azeri elnök – készek a válaszcsapásra Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 16:29
Az iráni nagykövetet már berendelték. 
Nemzetközi Az új háború miatt Zelenszkij elhalasztaná a találkozót Moszkvával
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 15:51
Kérdéses lett az ukrán–orosz–amerikai egyeztetés.
Nemzetközi Putyin elengedte a magyar hadifoglyokat, közben Magyarországnak is üzenhetett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 15:17
Mégis kértek valamit az oroszok?
Nemzetközi Irán szerint nem ők állnak az Azerbajdzsánt ért dróntámadás mögött
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:17
A támadásért Izraelt hibáztatják.
Nemzetközi Putyin léphet: Oroszország az európai gázpiac elhagyását készíti elő
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 14:04
Hivatalos döntés még nincs. 
Nemzetközi Újabb ország sodródhat bele az iráni háborúba
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:58
Egy azerbajdzsáni repülőteret ért iráni dróntámadás, az ország „megfelelő válaszlépésekre” készül.
Nemzetközi Kijev szerint „határtalan cinizmus”, amit a magyar kormány tett
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:33
Nem kéne a hadifoglyokat politikai PR-ra használni az ukrán külügy szerint – elbeszélgetnek erről a kijevi magyar nagykövetségi ügyvivővel is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG