3p

A törökországi Bodrumban őrizetbe vették a Moszkvában gépkocsiba rejtett pokolgéppel elkövetett merénylet gyanúsítottját - közölte szerdán Ali Yerlikaya török belügyminiszter a RIA Novoszty hírügynökség szerint.

"Ma délelőtt 10 óra 30 perckor érkezett az információ az oroszországi Interpol-irodától, hogy egy Jevgenyij Szerebrjakov nevű orosz férfit keresnek egy moszkvai robbantásos merénylettel összefüggésben, és hogy a Moszkva-Bodrum járaton repül. A mai napon a bodrumi rendőrök őrizetbe vették" - írta Yerlikaya az X közösségi oldalon.

Korábban Alekszandr Bortnyikov, az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) igazgatója Moszkvában azt közölte a sajtóval, hogy az orosz fővárosban szerda reggel elkövetett robbantás gyanúsítottja már Törökországban van, és hogy az orosz bűnüldöző szervek tárgyalnak a kiadatásáról.

Moszkva északi részén, egy parkolóban szerda reggel pokolgép robbant egy Toyota Land Cruiser terepjáróban. Irina Volk, az orosz belügyminisztérium szóvivője közölte, hogy a robbanószerkezetet a vezetőülés alatt rejtették el. A robbanás egybehangzó sajtójelentések szerint a férfi mindkét lábfejét leszakította, a nőt szilánkok sebesítették meg. Mindkettőjüket kórházban ápolják.

A gyönyörű törökországi Bodrumban kapták el
A gyönyörű törökországi Bodrumban kapták el
Fotó: Depositphotos

Több sajtóorgánum azt jelentette, hogy a gépkocsi Andrej Torgasov 49 éves őrnagy tulajdona, aki jelenleg az orosz védelmi minisztérium alkalmazottja, és aki korábban a vezérkar felderítési főcsoportfőnökségén (GU) a védett kommunikációért felelős részleg egyik vezetője volt.

Maga Torgasov őrnagy az RT televíziónak nyilatkozva cáfolta, hogy az autója felrobbant volna. A férfi, akit az orosz állami médiaügynökség a Műholdas Kommunikációs Rádióközpont helyettes vezetőjének nevezett, azt mondta, hogy nincs köze sem a járműhöz, sem a környékhez, ahol az eset történt, és az incidensről a munkahelyén értesült.

A terepjáróban súlyosan megsebesült férfi felesége később azt közölte az RT-val, hogy férjét a teljes névazonosság miatt összetéveszthették a katonatiszttel. A nő azt mondta, hogy az ő állapota nem súlyos.

Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő újságíróknak nyilatkozva leszögezte, hogy a Kreml nem fogja kommentálni az ügyet, amíg a nyomozás tart.

A történtek ügyében az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) központi apparátusa indított büntetőeljárást gyilkossági kísérlet címén. Vizsgálják, hogy az ukrán szakszolgálatoknak volt-e közük a robbantáshoz. Az SZK közölte, hogy azonosította a bűncselekmény gyanúsítottját, és hogy szakértői vizsgálják a gépkocsit, amellyel a tetthelyre érkezett. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kína légiközlekedése busásan profitál az orosz szankciókból
Elek Lenke | 2026. április 6. 16:46
A több éve tartó, számos országra érvényes átrepülési orosz szankció azt eredményezi, hogy Kína légiközlekedése páratlan mértékben fejlődött. A kínai légitársaságok idén is jelentősen növelni fogják Európába tartó járataik számát, mert az oroszok változatlanul lehetővé teszik számukra, hogy átrepüljenek országuk felett.
Nemzetközi Négy embert ölt meg egy iráni rakéta Izraelben, Libanonban egyre több egészségügyi intézményt támad Izrael
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 16:11
Egyre eszkalálódik a közel-keleti háború.
Nemzetközi Magyar Péter: provokáció történt Szerbiában, mesterséges válságot gyártana a kormány
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 15:31
A Tisza Párt elnöke szerint „az ország leköszönő vezetője” végleg bebizonyította, hogy már nem képes hazánk vezetésére.
Nemzetközi A szerb hírszerzés szerint egy migránscsoporthoz tartozó személy próbálhatta szabotálni a Török Áramlatot
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:46
Hónapok óta jelezte a szerb katonai hírszerzés, hogy szabotázsakció készülhet a gázinfrastruktúra ellen, ám a figyelmeztetéseket eddig fenntartásokkal fogadta az államvezetés – jelentette ki Djuro Jovanic, a szerb katonai biztonsági ügynökség (VBA) igazgatója vasárnap Belgrádban.
Nemzetközi Újabb magasrangú iráni vezetőt lőtt ki az izraeli hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:31
Az izraeli hadsereg (IDF) likvidálta az Iráni Forradalmi Gárda hírszerzési főnökét – jelentette be az IDF és a védelmi miniszter hétfőn.
Nemzetközi Orbán Viktor Kiskundorozsmán utalt arra, hogy kit sejt a szerbiai akció hátterében
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 10:41
Egyelőre nem tudni, kik készültek szabotázsakcióra a Török Áramlat gázvezeték ellen, azt a szerbek vizsgálják, ugyanakkor a történtek illeszkednek egy eseménysorba, és az ukránoknak van ilyen képességük, és hajlandóak meg képesek is arra, hogy ilyesmit tegyenek – jelentette ki a miniszterelnök hétfői, rendkívüli sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi Kijev: nincs közünk a szerbiai akcióhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 10:17
Kijev „határozottan visszautasítja azokat a próbálkozásokat”, amelyekkel „megpróbálják Ukrajnát összekapcsolni” a Szerbiában, a Török Áramlat vezeték közelében talált robbanóanyaggal – közölte Heorhij Tihij ukrán külügyi szóvivő vasárnap.
Nemzetközi Vészjósló bejelentést tett Irán a Hormuzi-szorosról
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 09:01
A Hormuzi-szoros már sosem lesz olyan, mint a háború előtt, elsősorban az Egyesült Államok és Izrael számára – jelentette be hétfőre virradóra az iráni Forradalmi Gárda, hangsúlyozva: „új rendet” alakítanak ki a Perzsa-öbölben.
Nemzetközi Ismét megszólalt Szijjártó Péter a Török Áramlat elleni állítólagos támadás tervéről
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 08:22
Szerinte a szerb hatóságok olyan terrortámadást előztek meg, amely ellehetetlenítette volna a magyar földgázellátást.
Nemzetközi Döntött a kormány: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat magyar szakaszát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 16:52
A szerbek szerint szabotázsakció készülhetett a Török Áramlat ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG