2p

Az áldozatok többsége valószínűleg gyerek. A New York Times valósnak találta a helyszíni felvételeket. Egyelőre nem tudni, hogy Izrael vagy az Egyesült Államok követte el a támadást.       

Az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetének, az UNESCO-nak a közleménye szerint a szombaton, az amerikai és izraeli légicsapások közben bekövetkezett tragédia az emberi jogok súlyos megsértését jelenti.

Az UNESCO egyúttal mély aggodalmának adott hangot a folytatódó katonai támadások hatása miatt, és kiemelte, hogy az iskolák a nemzetközi emberi jog értelmében védett helynek számítanak.

A dél-iráni Minabban található általános iskolát szombaton, az iráni-amerikai támadások megindulásának napján érte súlyos légicsapás.

A New York Times az iráni egészségügyi szervekre és a helyi médiára hivatkozva azt írja, hogy legkevesebb 175 ember vesztette életét, a többségük valószínűleg gyerek. A mentőalakulatok vasárnap estig kutattak túlélők után a romok alatt.    

Az előző napon légicsapásban megrongálódott Gandhi Kórháznál megy egy járókelő Teheránban 2026. március 2-án
Az előző napon légicsapásban megrongálódott Gandhi Kórháznál megy egy járókelő Teheránban 2026. március 2-án
Fotó: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh

Az amerikai napilap ellenőrizte a helyszínen készült videókat és fényképeket, amelyek szerint a támadás a kétemeletes iskola minimum felét lerombolta.

A felvételeken többek között az látszott, ahogy a Vöröskereszt dolgozói és a hozzátartozók kutatnak túlélők után a romok között, a tankönyveket és iskolatáskákat pedig vér és hamu borítja.       

Arra még nincs válasz, hogy miért vették célba az iskolát, és arra sincs, hogy az izraeli vagy az amerikai erők követték el a támadást.

A New York Times megkeresésére az izraeli hadsereg nem válaszolt vasárnap. Az amerikai hadsereg egyik szóvivője annyit közölt, hogy értesültek az erről szóló hírekről, és vizsgálják azokat.       

Az amerikai lap szerint egy teheráni iskolát is légicsapás érhetett szombaton, abban a támadásban két diák vesztette életét.       

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Lépett a kormány: elvették a menekültstátuszt a Magyarországra szökött lengyel minisztertől és helyettesétől
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 19:44
Emellett útiokmányaikat is érvénytelenítették.
Nemzetközi Több hullámban érkezett az eddigi legnagyobb orosz támadás Kijev ellen
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 15:56
A Kijev elleni támadás több mint 11 órán át tartott.
Nemzetközi Gyanús helyeken ólálkodtak az orosz drónok, de a NATO mégsem lépett?
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 14:21
Meglepő új tanulmány jelent meg.
Nemzetközi Megint odaszóltak a lengyelek Zelenszkijnek – az ukrán EU-csatlakozás is veszélyben?
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 13:18
Nem csökken a feszültség a két ország között.
Nemzetközi Amerikai atombombák érkezhetnek Litvániába
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 13:03
Idéjétmúlt az alkotmányozás korlátozás.
Nemzetközi Már 800-nál is több halottat követelt a kánikula Németországban
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 12:46
85 éves kor felett különösen veszélyes a nagy meleg.
Nemzetközi Hatmilliárd eurót kap Kijev védelmére Ukrajna, újabb uniós szankciók is jöhetnek
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 11:06
Csak az erőből ért Oroszország?
Nemzetközi Oroszország-Ukrajna 8:1, de ennek most az ukránok örülhetnek nagyon
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 10:03
Tizedelik a drónok az orosz katonákat.
Nemzetközi Rengeteg halott és sebesült Kijevben, hiába figyelmeztetett előre Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 07:23
Csütörtök hajnalban pusztító támadást intéztek az oroszok az ukrán főváros ellen.
Nemzetközi Elképesztő izgalmak a vébén
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 06:33
A házigazdák pedig emberhátrányban nyertek, Anglia is alaposan megizzadt Kongó ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG