4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A határok biztonságának erősítését helyezte a munkáspárti brit kormány az Európai Politikai Közösség (EPC) csütörtökön kezdődött egynapos angliai csúcstalálkozójának középpontjába.

David Lammy brit külügyminiszter a rendezvény helyszínén kijelentette: a csúcstalálkozó alkalmat nyújt arra is, hogy London új alapokra helyezze kapcsolatrendszerét az Európai Unióval, bár ez nem jelenti azt, hogy Nagy-Britannia visszalépne a EU integrációs szervezeteibe.

Az EPC-csúcs 44 országból érkezett küldöttségei a Londontól száz kilométerre északnyugatra, Oxfordshire megyében lévő Blenheim-palotában, Sir Winston Churchill néhai brit kormányfő egykori otthonában gyűltek össze. A londoni miniszterelnöki hivatal a helyszín kiválasztásával kapcsolatban hangsúlyozta, hogy Churchill központi szerepet töltött be az Európát fenyegető agresszió és zsarnokság elleni fellépésben.

A Downing Street tájékoztatása szerint Sir Keir Starmer brit miniszterelnök az informális rendezvényen európai szintű együttműködést szorgalmaz az illegális bevándorláshoz kötődő szervezett bűnözés, mindenekelőtt az embercsempész bandák elleni fellépésben. London szándéka szerint az együttműködésben az egyes EU-tagországok mellett részt vesz az Europol és a Frontex határvédelmi ügynökség is.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Keir Starmer brit miniszterelnök (első sor) beszél, mellette Orbán Viktor miniszterelnök, Charles Michel, az Európai Tanács elnöke (b5), Maia Sandu moldovai államfő, Edi Rama albán kormányfő , Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, Mette Frederiksen dán kormányfő és Petr Fiala cseh miniszterelnök az Európai Politikai Közösség (EPC) negyedik csúcstalálkozóján az angliai Oxford közelében lévő Blenheim-kastélyban 2024. július 18-án
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Keir Starmer brit miniszterelnök (első sor) beszél, mellette Orbán Viktor miniszterelnök, Charles Michel, az Európai Tanács elnöke (b5), Maia Sandu moldovai államfő, Edi Rama albán kormányfő , Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, Mette Frederiksen dán kormányfő és Petr Fiala cseh miniszterelnök az Európai Politikai Közösség (EPC) negyedik csúcstalálkozóján az angliai Oxford közelében lévő Blenheim-kastélyban 2024. július 18-án
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

A brit kormány által a csütörtöki EPC-csúcs elé időzítve közzétett friss adatok szerint tavaly 380 ezren léptek be "nem szabályozott módon" az Európai Unió területére, 17 százalékkal többen, mint egy évvel korábban.

A Downing Street adatai szerint az unió területére illegálisan belépők 41 százaléka csónakokkal a Földközi-tenger középső térségéből, 26 százalékuk a Balkánon átvezető szárazföldi útvonalakon, 16 százalékuk a keleti mediterrán térségen át érkezett tavaly az EU-ba.

David Lammy brit külügyminiszter a csütörtöki EPC-csúcs helyszínén a BBC televíziónak nyilatkozva kijelentette ugyanakkor: az európai partnerországok üdvözölték, hogy az új munkáspárti brit kormány törölte az illegálisan Nagy-Britanniába érkező menedékkérők ruandai áttelepítési tervét, amelyet a Konzervatív Párt vezette előző kormány kezdeményezett.

Lammy szerint az európai kormányok egyöntetűen az illegális bevándorlás elleni közös fellépés akadályának tekintették a ruandai áttelepítési programot. Erről a programról a Boris Johnson vezette akkori tory kormány kötött államközi szerződést 2022-ben a közép-afrikai országgal, de a jogi és parlamenti csatározások miatt az áttelepítések nem indultak el a július 4-i nagy-britanniai parlamenti választásig, amelyen a Konzervatív Párt súlyos vereséget szenvedett.

Sir Keir Starmer munkáspárti miniszterelnök első munkanapján bejelentette, hogy kormánya törli a ruandai programot és az embercsempészek elleni fellépésre összpontosító, terrorellenes módszereket alkalmazó új határbiztonsági parancsnokságot hoz létre.

David Lammy külügyminiszter a csütörtöki BBC-interjúban megerősítette, hogy a munkáspárti brit kormány új alapokra kívánja helyezni kapcsolatait az EU-val. Megerősítette ugyanakkor a kormányfő által már többször hangoztatott álláspontot is, hogy a Labour-kormány nem kíván visszalépni az Európai Unióba, sem az EU sarkalatos integrációs szervezeteibe, köztük a vámunióba és az egységes belső piacra.

Lammy szerint London célja egy új, a jelenleginél jobb kereskedelmi egyezmény megkötése az EU-val. Ugyancsak csütörtökön, a BBC rádió hírmagazinjának nyilatkozva - arra a kérdésre, hogy a NATO az Egyesült Államok hozzájárulása nélkül is fenn tudná-e tartani az Ukrajnának nyújtott támogatás jelenlegi szintjét, tekintettel Donald Trump amerikai republikánus elnökjelölt ezzel kapcsolatos igen szkeptikus nyilatkozataira - a brit külügyminiszter kitérően úgy fogalmazott: az európai szövetségeseknek mindenképpen nagyobb részt kell vállalniuk az Európa biztonságát szolgáló ráfordításokból.

"Donald Trump valóban mondott ezt-azt a NATO-ról és Európa védelméről, de elnöksége alatt a korábbinál is nagyobb amerikai katonai kontingenst bocsátott a NATO európai védelmének rendelkezésére, és ő volt az első, aki Javelin típusú rakétákat adott Ukrajnának" - mondta a brit külügyminiszter.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Palesztinpárti demonstrációt tartottak a magyar fővárosban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 16:25
Palesztinpárti szolidaritási tüntetés zajlott pénteken délután Budapesten, a Fővám téren a Magyarországon Élő Palesztinok Közössége szervezésében. Az eseményen néhány tucat tüntető vett részt, jelentős rendőri biztosítás mellett.
Nemzetközi Elfogatóparancsot adott ki Izrael miniszterelnöke ellen egy NATO-tagország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:51
Nemzetközi elfogatóparancsot adott ki Törökország Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és egy másik izraeli állampolgár ellen – jelentette be pénteken az X közösségi oldalon Akin Gürlek török igazságügyminiszter.
Nemzetközi Ismét több száz drónnal támadta Ukrajna Oroszországot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 13:46
Az orosz légvédelem 325 ukrán repülőgép típusú repülőszerkezetet lőtt az éjjel 16 régió, valamint az Azovi- és a Fekete-tenger felett – közölte pénteken az moszkvai védelmi minisztérium.
Nemzetközi Komoly gesztusokat tett Zelenszkij Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 13:01
Levélben köszöntötte a magyar népet az ukrán elnök Magyarország nemzeti ünnepe, Szent István napja alkalmából, és meghívta Kijevbe a magyar miniszterelnököt. Magyar Péter a Privátbankárnak korábban azt mondta, hogy eddig azért nem jött létre a találkozó, mert más-más településen szeretnének találkozni.
Nemzetközi Orosz dróntámadás ért egy ukrán falut, halálos áldozatok is vannak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 10:16
Négyen meghaltak a Harkiv megyei Lebjazse faluban az orosz hadsereg péntekre virradó éjszaka végrehajtott dróntámadásában, és több helyszínen lakóházak, valamint civil infrastrukturális létesítmények is megrongálódtak – jelentették az illetékes ukrán hatóságok.
Nemzetközi Újabb intőt kapott Izrael Nyugat-Európától
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 09:16
Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia és Németország csütörtökön felszólította Izraelt, hogy hagyjon fel a ciszjordániai telepek bővítésével és haladéktalanul vonja vissza a több mint 1200 lakás megépítésére meghirdetett versenytárgyalásokat.
Nemzetközi Oroszország köröz egy német újságírót, aki még több orosz katona megölését szorgalmazta
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 08:46
Körözést adott ki Michael Martens, a Frankfurter Allgemeine Zeitung című német napilap újságírója ellen az orosz belügyminisztérium csütörtökön.
Nemzetközi Durva, amit Európa művel fegyverkezés terén – de mit fognak ehhez szólni Moszkvában?
Litván Dániel | 2026. augusztus 21. 06:04
Ha azt hinnénk, hogy Európa csak beszél a saját védelméről, de nem tesz érte, akkor érdemes megnézni a legfrissebb számokat. De jó ötlet sarokba szorítani Putyinékat?
Nemzetközi Reagált a Románia felett lelőtt drónra Ursula von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 16:16
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a csütörtöki romániai drónincidenssel kapcsolatban kijelentette: egyre fenyegetőbb és a megosztást célzó hadjárat folyik az Európai Unió ellen.
Nemzetközi Gyászolnak holnap az össztűz alá vett Kijevben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 16:02
Augusztus 21-ére gyásznapot hirdettek Kijevben, miután Oroszország több órán át támadta az ukrán fővárost.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG