2p

A 28 éves helyi férfit az Ukrán Biztonsági Szolgálat a rendőrséggel közösen fogta el.

Elfogták a palágykomoróci görögkatolikus templom feltételezett gyújtogatóját – közölte pénteken az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) kárpátaljai részlege a Facebook-oldalán. A tájékoztatás szerint a 28 éves helyi férfit az Ukrán Biztonsági Szolgálat a rendőrséggel közösen fogta el – írja az MTI.

A férfi ellen – akit azzal is gyanúsítanak, hogy magyarellenes feliratokkal meggyalázta a templom falát – büntetőeljárás indult nemzetiségek, illetve felekezetek elleni uszítás, valamint szándékos gyújtogatás miatt. A gyanúsított lakhelyén a hatóságok házkutatást tartottak, mobiltelefonokat és egyéb tárgyi bizonyítékokat foglaltak le.

A nyomozás szerint július 16-án a 28 éves helyi lakos bement a templomba, felgyújtotta a bejárati ajtót, és etnikai gyűlöletkeltésre irányuló feliratokat hagyott az épület falán.

Az ukrán hatóságok állítása szerint a provokáció célja az volt, hogy „destabilizálják a helyzetet” a határ menti régióban, és az ellenség számára „megteremtsék a szükséges információs képet”.

A magyar kormány korábban ismét berendelte Ukrajna magyarországi nagykövetét a Külgazdasági és Külügyminisztériumba az ügy miatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Gigantikus korrupciós botrány, fájdalmas béketerv – már meg is van Zelenszkij utódja?
Wéber Balázs | 2025. december 2. 18:36
Zelenszkij az elnöksége alighanem legnehezebb napjait éli: a méretes korrupciós botrányba a legfontosabb embere is belebukott, a stratégiai jelentőségű Pokrovszkot elfoglalhatták az oroszok, miközben egyre nagyobb a nyomás rajta egy súlyos kompromisszumokat tartalmazó béketerv elfogadása érdekében. És hirtelen aktivizálódott egy régi riválisa, aki mihamarabb lezárná a háborút. Mi történik Ukrajnában? Ezt nézzük meg az e heti Nagyítóban.
Nemzetközi Csak nem a rejtélyes magyar katonai attasé vett részt a csádi ünnepségen? (frissítve)
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 17:48
Egyelőre nem lehet tudni, kicsoda a katona, és mit keresett a vitatott afrikai vezető díszszemléjén. A Honvédelmi Minisztérium jelenleg hallgat az ügyben.
Nemzetközi Putyin: „Ha Európa harcolni akar, akkor most készen állunk”
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 17:17
Az orosz elnök ezt az orosz-amerikai külügyi tárgyalások előtt mondta. 
Nemzetközi Visszavonták a jövő évi költségvetést – Bulgáriában
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 17:05
A bolgár kormány bejelentette, hogy visszavonja vitatott 2026-os költségvetési tervét, miután hétfő este hatalmas tüntetéseket tartottak ellene a fővárosban, Szófiában és az ország számos városában.
Nemzetközi Házkutatás volt a brüsszeli Európai Külügyi Szolgálatnál
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 16:42
Az uniós ügyészség az EU egyik presztízsprojektjét vizsgálta: kedden házkutatást tartottak a brüsszeli Európai Külügyi Szolgálatnál csalás gyanúja miatt.
Nemzetközi Zelenszkij Írországban: „Nincsenek egyszerű megoldások”
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 16:12
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök először jár hivatalos úton Írországban, és közös sajtótájékoztatót tartott ír kollégájával. 
Nemzetközi Lemondott Nigéria védelmi minisztere
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 14:59
Azonnali hatállyal lemondott posztjáról egészségügyi okokra hivatkozva Mohammed Badaru Abubakar nigériai védelmi miniszter – közölte az elnöki hivatal.
Nemzetközi Kiderült: Donald Trumpék tényleg parancsot adtak a második venezuelai hajótámadásra
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 14:34
Az amerikai haditengerészet egyik magas rangú admirálisa rendelte el egy állítólagos venezuelai drogszállító hajó elleni második csapásmérést szeptember 2-án – erősítette meg a Fehér Ház.
Nemzetközi Vége: leáll a szerb kőalajfinomító
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 13:49
Nem hosszabbították meg a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) működési engedélyét, leáll a szerbiai kőolajfinomító, a szerb kormány viszont lehetővé tette, hogy a NIS lezárja a pénzügyeit, és a hét végéig kifizethesse dolgozóit, illetve beszállítóit – hangsúlyozta Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök keddi rendkívüli sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi Az oroszok is észrevették, hogy valami nincs rendben Orbán Viktor tolmácsával
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 12:50
Nem kellett magyarul tudni ahhoz, hogy feltűnő legyen, valami furcsát művel a Putyin-Orbán találkozón dolgozó magyar tolmács.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG