2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ezzel közvete a magyar kormányt is visszafogottságra intette az amerikai külügyminiszter?

Marco Rubio amerikai külügyminiszter útban Szaúd-Arábiába újságíróknak nyilatkozva kedden kijelentette, hogy az Egyesült Államok nem akar újabb konfliktust Bosznia-Hercegovinában, és hangsúlyozta hogy Washingtonnak a legkevésbé sincs szüksége újabb válságra az európai kontinensen.

Az Egyesült Államok és Ukrajna képviselői kedden megbeszéléseket folytatnak Rijádban, ahol az amerikai küldöttséget Rubio vezeti.

„Nem akarunk semmilyen megosztottságot Bosznia-Hercegovinában. Az utolsó dolog, amire szükségünk van, az egy újabb válság, és már egyértelművé tettük az álláspontunkat”

- jelentette ki Rubio a repülőgépen, amelyen Szaúd-Arábiába utazott.

A külügyminiszter a múlt héten bírálta a boszniai Szerb Köztársaság elnökének lépéseit. A politikus az X-en pénteken azt írta: Milorad Dodik intézkedései aláássák Bosznia-Hercegovina intézményeit, és fenyegetik biztonságukat és stabilitásukat.

Rubio most arról is beszélt, hogy az Egyesült Államok különböző lehetőségeket mérlegel Bosznia-Hercegovinával kapcsolatban, de világossá tette, hogy az ország nem bomolhat fel, és nem lehet újabb konfliktus.

„Remélem, mindent meg tudunk tenni annak érdekében, hogy megakadályozzuk újabb konfliktus kirobbanását Európában”

- jelentette ki Rubio.

Lehet barátkozni, de konfliktust szítani nem kéne - Milorad Dodik és Orbán Viktor is üzenetet kapott Washingtonból?
Lehet barátkozni, de konfliktust szítani nem kéne - Milorad Dodik és Orbán Viktor is üzenetet kapott Washingtonból?
Fotó: MTI

Mark Rutte NATO-főtitkár hétfőn Szarajevóban arról beszélt, hogy három évtizeddel a délszláv háborút lezáró daytoni megállapodás elfogadása után a NATO továbbra is szilárdan elkötelezett a régió stabilitása és biztonsága mellett.

(A múlt héten egymás után jöttek a hírek arról, hogy a magyar kormány mentőakciót tervezett volna az elítélt Milorad Dodik „kimentésére”, ennek kapcsán pedig a magyar békefenntartók kivonása is felmerült.)

(via MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Vészjósló figyelmeztetést adtak ki: készülhetünk az újabb háborúra?
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 13:18
Ukrajnában láthatáron a béke, de Trumpék lecsapni készülnek?
Nemzetközi Donald Trump maga is alig hiszi, de ebből béke lehet?
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 12:53
De azért bizakodik. Érdekes bejegyzést tett közzé az amerikai elnök.
Nemzetközi Belgiumnak annyi
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 12:23
A sztrájk első napján lebénult az ország közlekedése.
Nemzetközi Vonatrobbantásra készültek, lelőtték őket
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 12:06
Az orosz hatóságok beszámolója szerint lekapcsoltak több ukrán ügynököt is.
Nemzetközi Jönnek a választások, letartóztatják az ellenzéki jelölteket az Orbán-kormány türk barátai
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 11:34
Csak az elővigyázatosság kedvéért vettek őrizetbe ellenzéki politikusokat a vasárnapi választások előtt.
Nemzetközi Nem volt elég egyszer felrobbantani a Moszkva közeli erőművet az ukránoknak – videóval
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 10:44
Az éjszaka után reggel is érkeztek az újabb ukrán drónok.
Nemzetközi Orbán Viktor hibrid ülésre megy
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 10:12
Háború vagy béke? Ez lesz a fő kérdés.
Nemzetközi Újabb fordulat a béketárgyalásokon: Trump és Zelenszkij közösen dönthet?
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 09:23
Az ukránok nagyon elégedettek a legutóbbi fejleményekkel, minden aggályukra választ kaptak, még közös nyilatkozat is született.
Nemzetközi Szép csendben kivégezték Musk hatékonyság-hatóságát
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 08:59
Nincs már DOGE.
Nemzetközi Megint Bejrútban csapott le Izrael, a Hezbollah második embere bánhatta
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 08:28
Az izraeliek szerint sikeres volt az akció.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG