2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A német főügyész elfogatóparancsot adott ki egy ukrán állampolgár ellen, miközben két további honfitársát gyanúsítják. Mindannyian búvárok.

A Die Zeit és a Süddeutsche Zeitung német napilapok, valamint az ARD műsorszolgáltató közlése szerint a német főügyész elfogatóparancsot adott ki egy ukrán állampolgár ellen, akit az Északi Áramlat 2022. szeptemberi felrobbantásával gyanúsítanak. Az illető egy búvároktató, aki jelenleg bujkál, utolsó ismert tartózkodási helye Lengyelországban volt - írja az atv.hu.

2022. szeptember 26-án több robbanás rongálta meg az Északi Áramlat 1 és 2 gázvezetéket, ami megszakította a gázellátást. A robbanások a Balti-tengeren mélyén, a dániai Bornholm-sziget közelében történtek. A csővezetékeken négy szivárgást fedeztek fel a szabotázst követően.

Az orosz földgáz korábban az Északi Áramlat 1-en keresztül érkezett Németországba. Az Északi Áramlat 2-t az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború miatt nem helyezték üzembe. Több ország hatóságai is nyomozást indítottak az ügyben, de Dánia és Svédország azóta lezárta saját vizsgálatát.

A felrobbantott Északi Áramlatból előtörő gáz a Balti-tengeren 2022. szeptemberben
A felrobbantott Északi Áramlatból előtörő gáz a Balti-tengeren 2022. szeptemberben
Fotó: EPA/SWEDISH COAST GUARD

A három német hírszolgáltató szerint két további ukrán állampolgárt, egy férfit és egy nőt is gyanúsítanak, akik búvárként vettek részt a támadásban, ők helyezhették el a robbanószerkezeteket a vezetékeken. A tudósításokban forrásként "egy külföldi hírszerző szolgálattól származó információkra" hivatkoztak.

A nyomozás korábban egy vitorlásjachtra koncentrált, amelyen tavaly júliusban robbanóanyag nyomaira bukkantak. A hatóságok szerint a jachttal szállíthatták a helyszínre a robbanóanyagokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zuhan Vlagyimir Putyin népszerűsége, és nem látszik a folyamat vége
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 13:52
Tavaly 50 százalék körül stagnált, aztán meredeken elindult lefelé, július végén 36 százaléknál járt az orosz elnök népszerűségi mutatója. 
Nemzetközi Tömött strandba csapódott egy ukrán drón Oroszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 09:59
Heten meghaltak. Orosz tisztviselők szándékos csapásról beszélnek, ukrán Telegram-csatornák ugyanakkor az orosz elektronikai hadviselés jelzavarását teszik felelőssé a történtekért.
Nemzetközi Kihirdette az utolsó esélyt Trump – teljesen megnyílhat a Hormuzi-szoros
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 06:19
A következő lépés Irán nukleáris leszerelése lehet az amerikai elnök szerint. 
Nemzetközi Legionella-baktériumok fertőztek meg több embert Bázelben, már egy halott is van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 17:43
 Legionella-baktériumok okozták a megbetegedéseket. 
Nemzetközi Veszélyben a szlovén villamosenergia-átviteli hálózat – Leállhat egy újabb atomerőmű?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 17:32
A Száva felmelegedése miatt korlátozhatják a krskói atomerőmű termelését.
Nemzetközi Meg sem állt Franciaországig az ellenzéki politikus
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 16:56
Párizsba menekült Borisz Nagyezsgyin orosz ellenzéki politikus.
Nemzetközi Hasított a japán járműgyártó az év első hat hónapjában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 15:33
Nyereséggel zárta a Nissan az első pénzügyi negyedévét, az elemzők szerényebb működési eredményre számítottak.
Nemzetközi Volodimir Zelenszkij a legdurvább dolgot feltételezi Moszkváról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 14:34
 Az ukrán elnök szerint az oroszok be fognak avatkozni az európai választásokba.
Nemzetközi Büntetőeljárás egy politikus ellen – Az ügyész 6 és fél éves börtönbüntetést kért
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 13:55
Vádat emeltek a volt igazságügyi miniszter ellen Csehországban.
Nemzetközi Iráni konfliktus – Nő a feszültség: Irán jelenleg nem tárgyal az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 13:30
Megint Omán közvetít a felek között. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG