2p

A véres merénylet kapcsán saját fegyvere üt vissza az orosz rezsimnek.

A múlt pénteken Moszkva külvárosában elkövetett véres terrortámadás kapcsán gyakorlatilag az első pillanattól terjednek az összeesküvés-elméletek, amelyek szerint az orosz titkosszolgálatoknak is közük lehetett a merénylethez.

Ennek kapcsán Bendarzsevszkij Anton, a posztszovjet térség szakértője friss Facebook-posztjában azt emeli ki, hogy most az orosz rezsim korábbi saját gyakorlata miatt is tud olyan nehezen fellépni az ilyen teóriák ellen.

"Oroszország elmúlt évekbeli kedvenc stratégiája volt, hogy amikor kiderült valami durva esemény Moszkva érintettségével, akkor a beismerés vagy megfelelő kivizsgálás helyett tucatnyi különböző összeesküvés elmélettel árasztották el a nyilvánosságot. A nyilvánosság pedig sajnos nagyon fogékony az összeesküvés elméletekre "

- írja Bendarzsevszkij, aki a maláj utasszállító gép lelövését, az Ukrajnában elkövetett háborús bűncselekményeket hozza példának az orosz dezinformáció működésére.

"Most ugyanilyen összeesküvés elméletek terjednek az orosz biztonsági szervek (és személyesen Putyin) szerepéről a múlt hét pénteki szörnyű terrotámadások során. Hasonló ruhába öltözött (kék farmer és kék póló), hasonló kiállású, és a merénylet első perceiben hasonló módon viselkedő emberek csoportját vélték felfedezni a krokuszi koncertterem felső soraiban ülve, akik irányították a tömeget, majd pedig - a terjedő elméletek szerint - a terroristák elfogásában is részt vettek, ugyanazok az emberek"

- tér rá a moszkvai merényletre Bendarzsevszkij, és bejegyzéséhez ilyen képeket, illetve egy videót is csatol, amelyek mind azt bizonygatják, hogy az lám, az orosz hatóságok szervezték a merényletet Putyin és a háború támogatásának megerősítésének érdekében.

"Ezek mind ugyanolyan összeesküvés elméletek, mint az oroszok által gyártott fent felsoroltak. Számos cáfolat van már ezekre is, ahogy a fentebb már említett orosz verziókra.
De az összeesküvés-elméletek gyártása most visszaütött Moszkvára"
 
- zárja bejegyzését a szakértő.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ismét egy ukrán szülészetet bombáztak az oroszok – egy gyerek megsebesült
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 11:31
A 11 sebesült mellett egy ember meghalt.
Nemzetközi Megkongatták a vészharangot Rómában
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:59
Rendkívüli hatósági készültség lépett életbe a szélsőbaloldali tömegtüntetés miatt.
Nemzetközi Jemen megtámadta Izraelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:32
Jemen rakétát lőtt ki Izrael déli részére a zsidó állam hadseregének szombati közlése szerint, amelyet nem sokkal azt követően adtak ki, hogy az Irán-barát jemeni húszik bejelentették, „készek cselekedni”, ha folytatódnak az Irán elleni támadások.
Nemzetközi Trump hadat üzent Kubának
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:03
A karibi szigetországot nevezte a következő célpontnak az amerikai elnök helyi idő szerint pénteken, egy Floridában rendezett befektetői konferencián elmondott beszédében, amelyben egyúttal méltatta az Egyesült Államok katonai sikereit Venezuelában és Iránban, valamint a NATO-ra is kitért.
Nemzetközi Ismét lecsaptak az amerikaiak és az izraeliek Iránra
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 08:49
Légicsapásokkal vettek célba több atomlétesítményt Irán középső részében – közölte pénteken az Iráni Atomenergia Szervezet. Megerősítette a támadást az izraeli hadsereg is. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség önmérsékletre intette a háborús feleket.
Nemzetközi Trump külügyminisztere lehazugozta Zelenszkijt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 08:24
Marco Rubio szerint hazugság az ukrán elnök állítása az amerikai biztonsági garanciát illető feltétellel kapcsolatban.
Nemzetközi Adócsökkentés és ársapka jöhet az üzemanyagokra Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 16:31
A lengyel parlament alsóháza elfogadta az ársapkáról szóló javaslatot, már csak a Szenátusnak és az elnöknek kell jóváhagynia. A miniszterelnök, Donald Tusk 23 százalékról 8 százalékra csökkentené az üzemanyagokat terhelő áfát.
Nemzetközi Feljelentették Robert Ficót
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:17
A feljelentést az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítás leállítása miatt az ellenzéki liberális Szabadság és Szolidaritás (SaS) mozgalom elnöke, Branislav Gröhling tette meg. Ennek alapján a rendőrség hazaárulás és más bűncselekmények ügyében vizsgálatot indított – számolt be a szlovák sajtó pénteken az SaS elnökének a közösségi médiában tett bejegyzésére hivatkozva.
Nemzetközi Újabb halálos áldozatok a Közel-Keleten, vitatott törvényt venne elő az izraeli miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:08
Izraelben az Irán elleni háború miatt életét vesztette egy civil Nahariában és egy újabb katona Dél-Libanonban – írja az MTI. Folytatódtak az iráni katonai létesítményeket célzó izraeli csapások, Benjamin Netanjahu pedig a katonai szolgálatról szóló vitatott törvényeket készül elfogadni.
Nemzetközi Kaja Kallas: Oroszországra is nyomást kell gyakorolni, hogy véget érjen az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:05
Megkezdték tanácskozásukat a G7 országok külügyminiszterei a közel-keleti feszültség csökkentése érdekében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG