1p

Elbukott a francia nemzetgyűlésben szerdán a centrista Francois Bayrou által vezetett kormány elleni újabb bizalmatlansági indítvány.

A nemzetgyűlés elnöke, Yaël Braun-Pivet által kihirdetett eredmény szerint a parlament 577 fős alsóházában mindössze 128 képviselő szavazott igennel, ami jóval kevesebb, mint a kormány megbuktatásához szükséges 289 szavazat.

A bizalmatlansági indítványt a radikális baloldali Engedetlen Franciaország nyújtotta be a kommunisták és a Zöldek támogatásával, mert François Bayrou miniszterelnök hétfőn alkalmazta az alkotmány 49.3-as cikkét a költségvetés szavazás nélküli parlamenti elfogadásához.

A baloldali pártszövetség negyedik tagja, a Szocialista Párt azonban nem támogatta a kormánybuktatást, hasonlóan a másik nagy ellenzéki tömbhöz, a Marine Le Pen által vezetett Nemzeti Tömörüléshez.

A 2025-ös költségvetés ezzel elfogadottnak tekintendő a Nemzetgyűlés által. A szenátus csütörtökön szavaz a szövegről, de miután ott a kormánykoalíció részét képező hagyományos jobboldal van többségben, a voks formálisnak tekinthető.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Emberéleteket is követeltek már a magas benzinárak
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 19:41
Blokád, összecsapások, sebesültek, halottak, több százan őrizetben. Megemelte az üzemanyagok árát a kenyai kormány.
Nemzetközi Kikötött a hantavírusos hajó
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 17:07
Megérkezett a rotterdami kikötőbe hétfő délelőtt a hantavírus-járvány által érintett holland MV Hondius óceánjáró, a legénység egy részét karanténba helyezik – írta az NlTimes hírportál.
Nemzetközi Az USA felfüggesztheti az Iránnal szembeni olajszankciókat
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 15:19
Az iráni vezetés továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy valamennyi szankciót oldja fel az Egyesült Államok, de már a felfüggesztés is nagy fordulat a korábbi amerikai retorikához képest.
Nemzetközi Nem mond le Keir Starmer
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 13:44
A Munkáspárt történelmi vereséget szenvedett az önkormányzati választásokon.
Nemzetközi Rendeződhet a magyar-ukrán kapcsolat?
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 11:16
Az ukrán külügyminiszter szerint készen állnak arra, hogy új lapot nyissanak.
Nemzetközi Több tíz millió ember ellátása múlik a Hormuzi-szoros megnyitásán
Vámosi Ágoston | 2026. május 18. 10:26
A közel-keleti válság miatt a műtrágya és az energia is egyre drágul, így hamarosan meredek élelmiszerár-emelkedéssel néz szembe a világ. Mindezt a fejlődő, elsősorban afrikai és közel-keleti országok érezhetik meg leginkább.
Nemzetközi Orbán Anita fontos bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 08:54
Már kedden kezdetét veszik a megbeszélések a kárpátaljai magyarság jogairól.
Nemzetközi Amnesty International: 44 év óta tavaly volt a legtöbb kivégzés világszerte
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 08:05
A halálbüntetést alkalmazó országok továbbra is elszigetelt kisebbséget alkotnak.
Nemzetközi Zelenszkij 600 drón bevetésével válaszolt Putyinnak
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 07:00
Az ukrán drónok több mint 500 kilométert repültek.
Nemzetközi Tovább zsugorodott az orosz gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 06:34
Az orosz gazdaság teljesítménye 0,2 százalékkal zsugorodott az első negyedévben éves szinten – áll a statisztikai hivatal jelentésében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG