2p

Az izraeli külügyminisztérium azt javasolja az izraeli állampolgároknak, hogy ne utazzanak a Maldív-szigetekre, miután az ország kormánya megtiltotta az izraeli útlevéllel rendelkező látogatók beutazását. Az ajánlás a kettős állampolgársággal rendelkező izraeliekre is vonatkozik 

A luxus üdülőhelyeiről és fehér homokos strandjairól ismert indiai-óceáni szigetország elnöki hivatala vasárnap tette közzé a bejelentést. A Maldív-szigeteken az ellenzéki pártok és a kormány szövetségesei a gázai háború elleni tiltakozás jeleként nyomást gyakoroltak Mohamed Muizzu elnökre, hogy tiltsa ki az izraeli állampolgárokat az országból, aki ezt meg is tette - írja a The Guardian.

„A kabinet döntése tartalmazza a szükséges törvények módosítását annak érdekében, hogy az izraeli útlevéllel rendelkezők ne léphessenek be a Maldív-szigetekre. Ezen kívül egy albizottság létrehozásáról is döntöttek, amely felügyeli ezeket az erőfeszítéseket” – írta az elnök közleménye.

A Maldív-szigetek így tiltakozik a gázai háború ellen
A Maldív-szigetek így tiltakozik a gázai háború ellen
Fotó: Depositphotos

A beutazási tilalom hírére az izraeli külügyminisztérium azt ajánlotta az izraelieknek, hogy ne utazzanak most a Maldív-szigetekre. „A már az országban tartózkodó izraeli állampolgároknak ajánlott megfontolniuk a távozást, mert ha bármilyen okból bajba kerülnek, nehéz lesz segítséget nyújtani” – áll a minisztérium közleményében.

Az idei év első négy hónapjában összesen 528 izraeli állampolgár látogatott a Maldív-szigetekre, ami a 2023-as év azonos időszakában mért 4644-hez képest jelentős visszaesés.

A Maldív-szigetek lakosságának 99 százaléka iszlám vallású, az ország az 1990-es évek elején oldotta fel az izraeli turistákra vonatkozó korábbi beutazási tilalmat, és csak 2010-ben kezdték el helyreállítani a diplomáciai kapcsolataikat Izraellel. A normalizálási kísérletek azonban meghiúsultak, miután Mohamed Nasheed akkori elnököt 2012 februárjában megbuktatták.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Komoly változások jönnek Rómában
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 16:25
Azoknak kell jegyet váltani, akik a lehető legközelebbről akarják megcsodálni a Trevi-kutat, vagyis le akarnak sétálni a lépcsőin a medence széléig, hogy onnan dobjanak be aprópénzt a vízbe – indokolta a város főpolgármestere.
Nemzetközi Többszáz migránsra bukkantak Kréta partjainál
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 15:59
Több mint 650 illegális bevándorlóra bukkant Kréta partjainál a görög parti őrség és az Európai Unió határ- és partvédelmi ügynöksége, a Frontex az utóbbi két napban – jelentette az ERT görög közszolgálati televízió a parti őrség bejelentésére hivatkozva.
Nemzetközi Nincs vége: amerikai és orosz tisztviselők Floridában tárgyalnak Ukrajnáról
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 15:10
Alighogy végetért az európai uniós csúcs, tovább folynak a tárgyalások. 
Nemzetközi Ukrajna azt állítja, hogy orosz olajfúrótornyot és járőrhajót talált el a Kaszpi-tengeren
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 14:17
Ukrajna nem csak a Földközi-, hanem a Kaszpi-tengeren is csapást mért. 
Nemzetközi Így tisztelegtek a vizimentősök a Bondi Beach tragédiája után egy héttel
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 13:02
A szörfösök életmentői kritikus szerepet játszottak a támadás utáni időszakban. 
Nemzetközi Megérkezett Harry és Meghan karácsonyi üdvözlőlapja is
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 11:12
Katalin és Vilmos karácsonyi fotója már kijött, Harry és Meghané azonban csak most került nyilvánosságra. 
Nemzetközi Hét elefántot ütött el egy indiai gyorsvonat
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 11:11
2020 óta legalább egy tucat elefánt pusztult el gyorshajtó vonatok következtében India Asszám államában.
Nemzetközi Úgysem találja ki, kit neveznek ki havannai magyar nagykövetnek
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 10:11
Egy kétszeres olimpiai bajnokot.  
Nemzetközi Amerika szíriai célpontokat tarolt le
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 08:49
Beváltotta ígéretét Donald Trump, nem hagyta megtorlás nélkül, hogy december 13-án az Iszlám Állam támadásaiban amerikai katonák haltak meg. Mintegy 100 precíziós eszközzel vettek célba 70, az Iszlám Államhoz köthető célpontot a Szíria középső részén fekvő Palmyra körzetében.
Nemzetközi Újabb csontvázak esnek ki az Epstein-aktákból
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 08:05
Számos ismert közéleti személyiség és politikus neve is feltűnik az amerikai igazságügyi minisztérium által a törvény által megszabott határidőben pénteken nyilvánosságra hozott Epstein-aktákban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG