2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Több mint 20 brit katonát bocsáthatnak el, miután pozitív lett a drogtesztjük.

A Sun című újság szerint - amely elsőként számolt be a történetről, a Catterickben (Észak-Yorkshire) állomásozó 32. Mérnöki Ezred 23 katonáját karácsony előtt érte egy fülön csípás. Az újság a hadsereg eddigi legnagyobb kábítószer-fogásaként írta le az esetet.

A brit hadsereg közölte, hogy a katonákat a vizsgálatok lezárultával elbocsáthatják.

„A szerhasználat elfogadhatatlan a hadseregben” – áll a BBC-nek adott nyilatkozatban.

„Határozottan érvényesítjük a zéró tolerancia politikáját a kábítószer-fogyasztással szemben mindazok számára, akik szolgálnak, és oktatási programot biztosítunk, hogy minden alkalmazottat tájékoztassunk a szerhasználat veszélyeiről és következményeiről.”

Hozzátette: „Mivel az ügy folyamatban lévő belső vizsgálat tárgyát képezi, nem lenne helyénvaló további kommentárt tenni.”

Brit SAS-katonák afganisztáni bevetésen
Brit SAS-katonák afganisztáni bevetésen
Fotó: BBC

Az ezred szoros harctechnikai támogatást nyújt a „Sivatagi Patkányok” néven ismert 7. Könnyű Gépesített Dandárnak, amely a NATO „Nagyon Magas Készültségű” munkacsoportjának része.

A Sun szerint az ezred mintegy 250 katonáját utasították vizeletmintaadásra a tengerészgyalogos laktanyában december 20-án. A felszólításra kötelezettek közel tizedikénél pozitív lett a kokain-teszt.

A hadsereg háromszintű megközelítést alkalmaz a szerhasználattal kapcsolatban, amely magában foglalja a katonák oktatását, a teszteléssel történő elrettentést és fegyelmi intézkedések megtételét, ha „bármely szolgálatot teljesítő személyről kiderül, hogy illegális szereket használt” – mondta a brit hadsereg képviselője.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az EU is részt venne az Ukrajna elleni agresszió kivizsgálásában
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:52
Az EU csatlakozna az Ukrajna elleni agresszió bűntettével foglalkozó különleges törvényszékhez – derült ki a szerkesztőségünknek megküldött közleményből.
Nemzetközi Letartóztatták a cseh gyújtogatókat, akiket a magyar kormány terroristának jelölt
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:29
Két amerikai és egy cseh állampolgár.
Nemzetközi Feltűnően lecsökkent az EU-ban menedékkérők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 14:14
Érezhető a csökkenés.
Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
Nemzetközi Itt az áttörés? Kiszivárgott Donald Trump új iráni béketerve
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:01
Kérdés, hogy Teherán hogyan fogadja majd az újragondolt amerikai béketervet.
Nemzetközi Iráni válság: megkongatta a vészharangot a francia olajipari óriás vezére
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 08:51
 A francia olaj és gázipari vállalat, a TotalEnergies vezérigazgatója,  Patrick Pouyenné kedden arra figyelmeztetett, hogy az iráni válság kezd hatással lenni a fogyasztókra.
Nemzetközi Újabb orosz dróneső zúdult Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:46
Oroszország csaknem ezer drónnal támadta Ukrajnát az utóbbi 24 órában – közölte az ukrán légierő kedden a Telegramon.
Nemzetközi Nagyon rejtélyes bejelentést tett Trump Iránnal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:01
Donald Trump szerint Irán egy kőolajra és földgázra vonatkozó értékes „ajándékot” adott az Egyesült Államoknak – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG