2p

A kampányfinanszírozási szabályok megsértése miatt indult büntetőljárás a finanszírozó megjelölése nélküli plakátok ügyében.

A román belügyminisztérium hétfőn közölte, hogy a Választási Hatóság kérésére a Román Rendőrség ellenőrizte Călin Georgescu választási plakátjait Krassó-Szörény, Kolozs és Vrancea megyékben, amely vizsgálat után büntetőeljárás indult az ügyben – írja a Szabad Európa román nyelvű kiadása. A Választási Hatóság elnöke, Toni Greblă néhány napja kijelentette, hogy a korábbi elnökjelölt, Călin Georgescu felirat nélküli plakátjai kapcsán kérte a rendőrséget, hogy azonosítsa a nyomdát és közölje, ki rendelte meg azokat.

A volt elnökjelölt, Călin Georgescu saját bevallása szerint egy lejt sem költött kampányára
A volt elnökjelölt, Călin Georgescu saját bevallása szerint egy lejt sem költött kampányára
Fotó: Facebook/ Calin Georgescu

A belügyminisztérium hangsúlyozta, hogy a Választási Hatóság által a Călin Georgescu választási plakátjaival kapcsolatosan benyújtott három kérdés ügyében – amelyeket a Krassó-Szörény, Kolozs és Vrancea megyei rendőr-főkapitányságokhoz címeztek – a rendőrök a jogi keretek között végeztek ellenőrzéseket, és adott esetben szankciókat is alkalmaztak. A Választási Hatóságot tájékoztatták minden kezdeményezett, és végrehajtott intézkedésről.

A belügyminisztérium kiemelte, hogy a választási kampány finanszírozása jogszerűségének megítélése a Választási Hatóság hatáskörébe tartozik.

A minisztérium közleménye szerint: „a Választási Hatóság ellenőrzési feladatokkal rendelkező munkatársainak törvényi kötelezettsége, hogy ellenőrizzék a jelöltek és politikai pártok kampánykiadásait a választási kampány során, a törvényben előírt plafonok és jogszabályi rendelkezések keretein belül.”

„A Román Rendőrség Főfelügyelősége hivatalból, az illetékes ügyészségi egység irányításával büntetőeljárást indított egy jelölt kampányfinanszírozásával kapcsolatban” – tette hozzá a belügyminisztérium.

Călin Georgescu, a 2024. novemberi elnökválasztás első fordulójának győztese, többször is kijelentette, hogy egyetlen lejt sem fizetett a választási kampányáért.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi NATO-tagország felé lőtt rakétát semmisítettek meg
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:15
Iránból indított ballisztikus rakétát semmisítettek meg a török légtér felett a NATO lég- és rakétavédelmi erői.
Nemzetközi Nagyon sok külföldön élő magyar fog szavazni
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:35
Több mint 471 ezer, magyarországi lakhellyel nem rendelkező külhoni magyar állampolgár regisztrált eddig a levélszavazók számára fenntartott névjegyzékbe – közölte Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke szerdán sajtótájékoztatón Kolozsváron.
Nemzetközi Orbán Viktor: már 75 lokációt véd a hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 14:44
Az energetikai létesítményekhez már kivezényelt honvédség és rendőrség innentől a szélsőséges iszlamista csoportokkal összefüggésbe hozható személyek ellen is fellépnek.
Nemzetközi Moszkvában kér garanciát Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:00
Megérkezett az orosz fővárosba a magyar külgazdasági és külügyminiszter, ahonnan élő adásban jelentkezett be, fontos találkozója előtt.
Nemzetközi A spanyol miniszterelnök erős beszédben szólt vissza Donald Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:32
Pedro Sánchez határozottan visszautasította az amerikai elnök kereskedelmi embargós fenyegetését, és ismételten hangsúlyozta ellenállását a háborúval és az általa a „nemzetközi jog összeomlásának” nevezett folyamattal szemben.
Nemzetközi Donald Trump a venezuelai kedvence eldobására készül?
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 12:10
A Trump-adminisztráció csendben jogi eljárást készít elő a venezuelai ideiglenes elnök, Delcy Rodríguez ellen, beleértve egy büntetővádirat-tervezet összeállítását is – ez egyike azoknak az eszközöknek, amelyekkel Washington igyekszik növelni befolyását Caracas felett – állítja négy, az ügyet ismerő forrás.
Nemzetközi Eddig ennyien halhattak meg az USA-Izrael páros Irán elleni háborújában
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 09:50
Majdnem ezer ember halt meg a Közel-Keleten, mióta az Egyesült Államok és Izrael február 28-án megtámadta Iránt. Az amerikai katonai bázisoknak és személyzetnek otthont adó Perzsa-öböl menti államok, valamint Libanon gyorsan bekapcsolódtak a konfliktusba.
Nemzetközi A CIA kurd erők felfegyverzésére törekszik, hogy felkelést szítson Iránban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 09:30
A Trump-adminisztráció aktív tárgyalásokat folytatott iráni ellenzéki csoportokkal és iraki kurd vezetőkkel arról, hogy katonai támogatást nyújtson nekik.
Nemzetközi Donald Trump büntetné a spanyolokat, de Friedrich Merz visszaszólt
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 08:05
Az amerikai elnök kedden kereskedelmi embargóval fenyegette meg az EU tagállamát, miután NATO-szövetségese megtagadta katonai bázisainak használatát az Irán elleni támadáshoz.
Nemzetközi Leégett egy gázt szállító orosz tankerhajó Málta szigeténél
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 07:01
A sziget hadserege közölte, megtalálták a hajóról elmenekült legénységet. A támadás mögött egyesek ukránokat sejtenek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG