2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az idei első negyedévben 0,3 százalékkal csökkent az Egyesült Államok GDP-je. Az elemzők 0,3 százalékos növekedésre számítottak.

A Bureau of Economic Analysis adatai szerint a múlt év negyedik negyedévében 2,4 százalék volt az évesített GDP-növekedés.

Az első negyedévben a GDP-csökkenés elsősorban a GDP kiszámításánál negatív előjellel figyelembe vett import növekedését, valamint a szövetségi kormányzati kiadások csökkenését tükrözte, amely mozgásokat részben ellensúlyozta a beruházások, a fogyasztói kiadások és az export növekedése.

A gazdasági teljesítmény kétharmadát adó fogyasztói kiadások 1,8 százalékkal nőttek az idei első negyedévben a tavalyi negyedik negyedévben jegyzett 4,0 százalékos bővülés után.

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve által preferált inflációs mutató, lényegében a fogyasztói árak változását követő személyes fogyasztási kiadások évesített árindex-emelkedése 3,6 százalékra, kétéves csúcsra gyorsult a negyedik negyedévi 2,4 százalékról. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított személyes fogyasztási kiadások magárindexe 3,5 százalékkal, egy éve a legnagyobb mértékben emelkedett a negyedik negyedévben regisztrált 2,6 százalék után, meghaladva az elemzők által várt 3,3 százalékos emelkedést.

Tavaly az amerikai GDP 2,8 százalékkal nőtt a 2023. évi 2,9 százalék után. A GDP-növekedést elsősorban a fogyasztói kiadások, a beruházások, az export és a szövetségi kormányzati kiadások növekedése erősítette, gyengítette viszont a GDP kiszámításánál negatív előjellel figyelembe vett import emelkedése.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Olyat mondott Zelenszkij, ami nagyon nem fog tetszeni Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 19:51
Az Európai Unió megtalálja a módját annak, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök vétóját megkerülve már áprilisban biztosítsa Ukrajna számára a 90 milliárd eurós hitel első részletét – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken, a WhatsApp üzenetküldő alkalmazáson keresztül tartott sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi Csehországban felgyújtottak egy Izraelnek fegyvereket gyártó üzemet
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 19:31
Felgyújtottak pénteken a reggeli órákban egy ipari raktárépületet a Prágától keletre fekvő Pardubicében. A gyújtogatás elkövetőjeként a The Earthquake Faction csoport jelentkezett – jelentette az Aktuálne.cz hírportál, amelyet a csoport e-mailben tájékoztatott.
Nemzetközi Megint győzelmet hirdetett Donald Trump, és beszólt a NATO-nak
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 19:16
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni „az iráni atomfenyegetés” kiiktatásához.
Nemzetközi Már ég a ház Donald Trump hátországában
Kollár Dóra | 2026. március 20. 14:16
A magas megélhetési költségek és a dráguló egészségbiztosítás egyre nagyobb nyugtalanságot okoznak az Egyesült Államokban.
Nemzetközi Megint lecsaptak az orosz drónok, külföldi teherhajókban is kár keletkezett
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 13:41
Az orosz hadsereg 156 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntek éjjel, Odessza megyében külföldi teherhajók is megrongálódtak a támadásban – jelentette az ukrán légierő és helyhatósági vezetők.
Nemzetközi Újabb iráni vezetőt ölt meg egy izraeli légicsapás
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 13:18
Az izraeli hadsereg légiereje „likvidálta” az iráni Forradalmi Gárda szóvivőjét – jelentette a hadsereg pénteken.
Nemzetközi Putyint kritizálta a Telegramon, pszichiátriára zárták az orosz ügyvédet
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 09:31
A szentpétervári pszichiátriára szállították Ilja Remeslot, aki kedden 90 ezer követővel rendelkező Telegram-oldalán írt ellenérveket Putyin elnöki tevékenységével és a háborúval kapcsolatban. 
Nemzetközi Valami készül Putyin ellen? Furcsa dolgok történnek Moszkvában
Litván Dániel | 2026. március 20. 05:51
Puccskísérlettől vagy izraeli kémektől retteg az orosz elnök? Elképzelhető, hogy tényleg készülődik valami Putyin ellen? Mindenesetre furcsa dolgok történnek Oroszországban.
Nemzetközi Hormuzi-válság: közös akcióra készül hat ország
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 20:01
Öt nyugat-európai ország és Japán közös közleményben fejezte ki készségét a biztonságos hajózás helyreállítására a Hormuzi-szorosban.
Nemzetközi Kémbotránytól hangos Szlovénia a vasárnapi választások előtt
Bózsó Péter | 2026. március 19. 19:04
Az ország miniszterelnöke, Robert Golob kedden azzal vádolt „külföldi szolgálatokat”, hogy beavatkoztak a választásokba, miután állítólag az izraeli Black Cube magánkémcég képviselői decemberben Ljubljanában találkoztak az ellenzék fő jelöltjével, Janez Jansával.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG