2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Állítólag a terrorszervezet nem izraeli túszok holttestét adta át.

A Hamász palesztin iszlamista szervezet nem izraeli túszok földi maradványait adta át pénteken a Nemzetközi Vöröskereszt Bizottságának (ICRC) – közölte szombaton az izraeli hadsereg igazságügyi vizsgálatokra hivatkozva. A Nemzeti Igazságügyi Orvostani Intézet a három ember földi maradványainak vizsgálata után megállapította, hogy azok nem az eltűnt túszoké.

Korábban már előfordult, hogy a Hamász olyan maradványokat adott át, amelyekről később kiderült, hogy más személyekhez tartoznak, ami felháborodást váltott ki Izraelben. A kormány egyelőre nem kommentálta az esetet és annak lehetséges következményeit.

Csütörtökön a Hamász visszajuttatta két, 2023. október 7-én elrabolt túsz, Amiram Kuper és Szahar Baruch holttestét Izraelnek. Az izraeli hatóságok a további tizenegy túszt addig eltűntként nyilvánítják, amíg földi maradványaikat nem szolgáltatják vissza.

A Hamász az Egyesült Államok által támogatott tűzszüneti megállapodás keretében fokozatosan szolgáltatja vissza a holttesteket, de azt állítja, hogy a romok és alagutak miatt nehéz megtalálni őket, míg Izrael azzal vádolja a palesztin szervezetet, hogy szándékosan késlelteti a folyamatot.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor kemény üzenetet küldött a lengyel kormányfőnek
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 14:48
Szerinte Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen.
Nemzetközi Az alaszkai Trump-Putyin csúcsnak lehet egy eddig nem ismert hozadéka is
Elek Lenke | 2025. november 1. 14:29
Szóba került, hogy az orosz futballválogatott barátságos mérkőzést játszik az amerikaiakkal.
Nemzetközi Halálos orosz rakétatamadás érte Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 14:13
Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.
Nemzetközi Bocsánatot kértek Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 13:33
A kanadai kormányfő követte meg az amerikai elnököt.
Nemzetközi El se kell utaznia Orbán Viktornak Washingtonba, hogy találkozzon Trumppal?
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 11:33
A magyar kormányfő ugyanis mentességet szeretne kérni az orosz olajcégekre kivetett szankciók alól. Ám a nemleges választ már most megkapta az amerikai elnöktől.
Nemzetközi „Perverz játék a halállal” – Oroszországban tiltják a Halloweent
Kormos Olga | 2025. november 1. 10:39
Putyin erkölcsi őrei idén is megpróbálták semmissé tenni a hivatalosan október 31-i Halloweent.  
Nemzetközi Újabb részletekre derült fény a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 10:14
Közzétették a vizsgálat első eredményeit.
Nemzetközi Csak nem beavatkozásra készül Trump hadserege egy afrikai országban?
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 09:41
Az amerikai elnök „különös aggodalomra okot adó országnak” minősítette Nigériát a keresztényeket fenyegető erőszak miatt.
Nemzetközi Bírósági felszólítást kapott Trump
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 09:02
Az amerikai elnök adminisztrációjának akár a vészhelyzeti tartalékot is fel kell használnia az élelmiszersegélyek folyósítására.
Nemzetközi Vészjósló bejelentést tett a fehérorosz elnök az Oresnyik rakétáról
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 19:11
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök megerősítette pénteken, hogy terveik szerint decemberben hadrendbe állítják az orosz gyártású Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétarendszert.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG