3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Miközben Donald Trump nagyban tervezgeti elnöki mindennapjait, kevesebb szó esik magánéletéről.

Január 20. után más világ kezdődik az Egyesült Államokban, hiszen nemcsak új elnök érkezik a Fehér Házba, hanem a first lady is lecserélődik: visszatér a szerepkört korábban már betöltő Melania Trump. De mit várhatunk tőle Trump következő ciklusában?

Sokat elárul arról, hogy hogyan készül Melania Trump második first lady-ciklusára, az, hogy inkább nem ment el teázni Jill Biden meghívására november 13-án. Egy, a helyzetet ismerő, meg nem nevezett forrás szerint Melania azután, hogy férje megszerezte a választási győzelmet, úgy gondolja, hogy a következő négy évben úgy élheti mindennapjait, ahogy akarja.

Tényleg ő irányítja a Fehér Házban a feladatait. Melania részmunkaidős first lady lesz – miközben teljes munkaidőben anya és feleség.

- foglalta össze a forrás azt, hogy mire készül Melania Trump. Az elnök felesége ezúttal biztosan nem fog tartósan Washingtonba költözni, idejét megosztja majd a főváros, New York, és Florida között, megjelenésére csak a legnagyobb rendezvényeken lehet majd számítani.

Ritkán lehet majd a first lady-t az elnökkel látni
Ritkán lehet majd a first lady-t az elnökkel látni
Fotó: MTI/AP/Julia Demaree Nikhinson

Főállású anya

A magánéletére koncentráló leendő first lady többek közt fia nevelésére koncentrál majd. A 18 éves Barron Trump idén elsőéves a New York-i Egyetemen, így továbbra is a Trump Tower felhőkarcolóban fenntartott luxuslakásban lakik – bizonyára Melania is gyakori vendég lesz itt. Ő egyébként így értékelte fia egyetemi mindennapjait:

élvezi az egyetemista éveket. Remélem, hogy jó élményekben lesz része, mert nagyon más az élete, mint egy átlagos 18-19 évesnek.

A régi-új first lady összességében egyébként nem aggódik a következő időszak miatt, saját bevallása szerint sokkal kevésbé szorong. „Tudom, mire számítsak, több tudással és tapasztalattal rendelkezem” – jelentette ki.

Az előző négy évben még beállt egy kezdeményezés mögé

Az Egyesült Államok elnöke kulcsszereplő a nemzetközi politikában, azonban az országban hagyománya van annak, hogy a first lady is keres egy szívének kedves területet, amelyen eredményeket próbál elérni – Michelle Obama például az iskolai ebédek egészségesebbé tételéért lobbizott. Melania Trump a következő négy évben feltehetőleg nem keres ilyen szívügyet magának, ez a magánéleti indoklás mellett talán azzal is magyarázható, hogy a Trump első ciklusa alatt megálmodott projektje nem volt túl sikeres.

A Be Best kampányt még 2018-ban indította el azzal a céllal, hogy a gyermekek jólétére és fejlődésére összpontosítson. Három fő területe volt:

  • gyermekek jóléte – a fizikai és érzelmi egészség támogatása.
  • online biztonság – az internetes zaklatás elleni fellépés, biztonságosabb online környezet megteremtése.
  • opioidválság kezelése – a fiatalokat érintő függőségi problémák visszaszorítása.

A projekt megítélése a kezdetektől fogva rendkívül vitatott volt, mivel bár a figyelmet sikeresen hívta fel a problémákra, a kampányt kritizálták az elnök politikai ellentmondásai miatt, például Donald Trump saját bántó Twitter-üzenetei szembementek az online zaklatás elleni fellépéssel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Rengeteg pénzt kap Ukrajna jövőre Norvégiától
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 16:18
Saját biztonságukba is beruháznak ezzel a norvég miniszterelnök szerint.
Nemzetközi Putyin szerint az ukránok kinyitották „Pandora szelencéjét”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 14:58
Kemény választ kapnak az ukránok az orosz gazdaság elleni támadásaikra az orosz elnök szerint.
Nemzetközi Sikerekről számolt be az orosz védelmi minisztérium – de halottakról is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 13:44
A frontszakaszok nagy részén előrehaladtak az oroszok, állítják.
Nemzetközi „Óriási veszéllyel járna” egy ukrán elnökválasztás Zelenszkij szerint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 12:04
Válaszolt leváltott védelmi minisztere javaslatára az ukrán elnök.
Nemzetközi Papírsárkányokkal teszteli a Hamász az izraeli hadsereget?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:34
A 2023-as terrortámadás előtt is voltak hasonló akciók, a lakosság válaszlépéseket követel.
Nemzetközi Újabb pofont kapott a Trump-kormányzat, 75 országban ünnepelhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:56
Döntött a bíró, nincs rendben az amerikai külügyminisztérium év eleji döntése.
Nemzetközi Guayanai diplomata győzött az ENSZ-főtitkárjelöltek újabb próbaszavazásán
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 16:07
Carolyn Rodrigues Birkett Guyana korábbi ENSZ-nagykövete kapta a legtöbb voksot.
Nemzetközi Bedurvult a vámháború az Egyesült Államok és Kanada közt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 14:05
Kanada és az Egyesült Államok július óta folytatott intenzív tárgyalásokat.
Nemzetközi A románok is nagyot küzdenek a Duna alacsony vízállásával
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 12:05
Az Öreg-Duna medrében újabb fenékküszöböt építenek Cernavodánál.
Nemzetközi Meglepő helyen csaptak le az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 10:10
Perceken belül több mint 500 dolgozót kellett kimenekíteni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG