3p

Újabb súlyos légitámadás érte Ukrajnát a szerdáról csütörtökre virradó éjjel, az egyik ballisztikus rakéta egy szállodát talált telibe.

Krivij Rihben az eddigi adatok szerint négyen meghaltak, több mint harmincan megsebesültek az egyik hotelt ért orosz éjszakai légicsapás következtében, Szumiban egy ember vesztette életét, Harkivban többszintes lakóházat ért találat, a légvédelem 111 drónt hatástalanított – közölték katonai és helyi közigazgatási források alapján ukrán hírügynökségek és hírportálok.

Március 5-én a késő esti órákban egy orosz ballisztikus rakéta csapódott be egy ötemeletes szállodába Krivij Rih egyik lakónegyedében – közölte Olekszandr Vilkul, a Krivij Rih-i Védelmi Tanács elnöke. Hárman a helyszínen életüket vesztették, egy 43 éves férfi pedig az intenzív osztályon belehalt a sérüléseibe.

A támadásban harmincegyen sebesültek meg, 28 ember van kórházban, közülük hárman rendkívül súlyos, 11-en pedig súlyos állapotban vannak – tette közzé Vilkulra hivatkozva az Unian hírügynökség.

A szállodán kívül 14 lakóházban, két iskolában, két óvodában, egy kulturális intézményben, egy postahivatalban és üzleti létesítményekben keletkeztek károk.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Telegram-csatornáján arról tájékoztatott, hogy közvetlenül a légicsapás előtt az egyik humanitárius szervezet önkéntesei – ukrán, amerikai és brit állampolgárok – jelentkeztek be a szállodába. Az államfő bejegyzése szerint mindannyian életben maradtak, mivel idejében elhagyták a szobáikat.

Két civil akut stresszreakciót szenvedett, amikor egy drón becsapódott egy lakóépületbe Harkivban – közölte Ihor Terehov polgármester a Telegramon. Tájékoztatása szerint a drón megrongálta egy többemeletes lakóépület tetőszerkezetét és műszaki szintjét. A lakókat evakuálták.

Szumiban Andrij Kobzar megbízott polgármester beszámolója szerint egy raktárépületet ért találat, egy ember életét vesztette .

Éjszaka újra az Odessza környéki energetikai és polgári infrastruktúrát támadta az orosz hadsereg, a támadásban két ember megsebesült – tette közzé Oleh Kiper katonai kormányzó. Egy lakóház romba dőlt, egy energetikai létesítményt találat ért.

A légierő parancsnokságának jelentette, hogy csütörtökre virradó éjjel az orosz hadsereg két ballisztikus rakétát és 112 harci és úgynevezett megtévesztő drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen. Ezek közül 111 drónt hatástalanított a légvédelem. A hivatalos közlemény szerint az orosz dróntámadás következtében Odessza, Harkiv, Dnyipropetrovszk és Szumi megyében keletkeztek károk.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hatalmas bejelentést tehet Zelenszkij, ami a háború sorsát is eldöntené
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:15
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan bejelenti: elnökválasztás lesz Ukrajnában, a lakosság pedig szavazhat arról, elfogadják-e a háborút lezáró béketervet.
Nemzetközi Az Európai Parlament furcsa koalíciója módosította a menekültügyi szabályokat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 20:00
Megalkotásra került a biztonságos származási országok közös uniós jegyzéke, továbbá megerősítették a kérdésben a biztonságos harmadik ország elvét.
Nemzetközi Indonézia akár 8 ezer katonát is Gázába vezényelne
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:20
Indonézia bejelentette, hogy akár 8 ezer katonát is felkészít a Gázai övezetbe történő telepítésre. Ez az első ország, amely a tavaly év végén az Egyesült Államok közvetítésével létrejött tűzszüneti megállapodás második szakaszának részeként csapatokat küldene a térségbe.
Nemzetközi A francia elnök nagyhatalmat faragna Európából
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:41
Emmanuel Macron igen kritikusan beszélt az öreg kontinensről, és egy konkrét javaslattal is előrukkolt.
Nemzetközi Készül a mesterterv Ukrajna EU-csatlakozására, még Trump is felhívhatja Orbán Viktort
Wéber Balázs | 2026. február 10. 18:21
Már javában készülnek a tervek Brüsszelben Ukrajna EU-csatlakozásának felgyorsítására. A Kijev-párti erők bíznak a csatlakozást ellenző Orbán-kormány bukásában – vagy ha ez elmarad, akkor Donald Trump nyomásgyakorlásában. Nagyító alatt ezúttal Ukrajna rögös útja az uniós közösségbe.
Nemzetközi Védőintézkedéseket fogadott el az EP a Mercosur-megállapodáshoz
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 16:21
A Fidesz és a Tisza képviselői a megoldás ellen szavaztak, míg a DK és a Mi Hazánk képviselői annak elfogadására.
Nemzetközi Ezért szabotálja Donald Trump a Kanadába vezető új híd megnyitását
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:21
Az amerikai elnök azzal fenyegetőzik, hogy megakadályozza az új amerikai–kanadai híd megnyitását, és tárgyalásokat követel Ottawával.
Nemzetközi Marco Rubio jövő héten Budapestre látogat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 07:56
München után február 15-16-án Pozsonyba és Budapestre látogat Marco Rubio. 
Nemzetközi Egy minisztert is lecserélnek Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:55
Óriási mozgolódás a horvát kormányban.
Nemzetközi A japán Vaslady történelmet írt
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 18:27
Sosem született még ilyen győzelem Japánban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG