2p

Itt a bejelentés!

Donald Trump amerikai elnök pénteken végrehajtási rendeletet írt alá, amely ideiglenesen visszaállítja a de minimis kereskedelmi mentességet. Ez a szabályozás lehetővé teszi, hogy 800 dollár alatti értékű csomagok vámmentesen érkezzenek az Egyesült Államokba, ezt pedig gyakran használják az olyan kínai, e-kereskedelmi cégek, mint a Shein vagy a Temu, erről a CNBC írt. 

A rendelet szerint a de minimis mentesség addig marad érvényben, amíg a kereskedelmi miniszter nem jelzi az elnöknek, hogy megfelelő rendszerek állnak rendelkezésre a vámbevételek hatékony beszedésére.

Trump szombaton, új vámokat vezetett be, amelyek részeként megszüntette a de minimis mentességet és 10 százalékos adót vetett ki a kínai árukra. Elemzők szerint a mentesség eltörlése jelentős terhet rótt volna az amerikai vám- és határőrségre, mivel a kis értékű küldemények  is hivatalos vámkezelést igényeltek volna.

A de minimis mentesség hozzájárult az olcsó kínai áruk beáramlásához az Egyesült Államokba. A vám- és határőrség adatai szerint 2024-ben több mint 1,3 milliárd ilyen csomagot dolgoztak fel. 

A kritikusok szerint a de minimis szabályozás indokolatlan előnyt biztosít a kínai e-kereskedelmi vállalatoknak, és hozzájárul a minimális ellenőrzés alá eső csomagok beáramlásához, ami aggályokat vet fel a hamisított és nem biztonságos termékekkel kapcsolatban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zelenszkij már Párizsban van, jelentős találkozót tartanak
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 15:55
A Tettrekészek Koalíciója ismét összeül.
Nemzetközi 10 ezer ember halhatott meg Európában a rendkívüli hőség miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 12:41
Európában 10 ezer többlethalálozást jegyeztek fel a június végi hőhullám idején.
Nemzetközi Uniós főképviselő: Oroszország az EU-t fenyegető számos hackercsoportot irányít
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 11:33
Az Európai Unió leleplezte, hogy az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) az Európai Uniót és tagállamait fenyegető számos kibertámadásért felelős elkövetőt, köztük a Turla nevű orosz hackerekcsoportot irányítja – közölte Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az Európai Unió nevében kiadott nyilatkozatában hétfőn.
Nemzetközi Moldovában csapódott be egy orosz drón – az Azovi-tenger hajóforgalma leállt
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 11:24
Az Ukrainszka Pravda beszámolója szerint Moldovában csapódott be egy orosz drón, amely 30 kilométeres mélységben hatolt be. Egy falu közelében robbant fel, de az elsődleges információk szerint senki sem sérült meg. Közben az ukrán dróntámadások miatt, gyakorlatilag leállt az Azovi-tenger hajóforgalma.
Nemzetközi Irán újabb rakéta- és dróncsapásokat hajtott végre
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 09:22
Irán rakéta- és dróntámadásokat hajtott végre amerikai katonai létesítmények ellen Jordániában, Bahreinben, Kuvaitban és Ománban, válaszul az Egyesült Államok iráni célpontok elleni légicsapásaira – közölte az iráni Forradalmi Gárda.
Nemzetközi Komoly tűzvész tombol Párizs környékén
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 07:45
Tűzoltó repülőgépekkel oltották mára virradóra a Párizstól ötven kilométerre található híres Fontainebleau-i erdőt, ahol tűz ütött ki és nagyon gyorsan terjedt a kánikulai melegben.
Nemzetközi Már is megvan az elektromos autókra kivetett vám első hatása
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 07:19
A Kínában gyártott elektromos autókra tavaly bevezetett uniós vámok miatt a nyugati autógyártók egyre nagyobb arányban helyezik át elektromosjármű-gyártásukat Európába.
Nemzetközi A FIFA-vezér tovább bővítené a vb-létszámot
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 06:57
Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség elnöke szakmailag hatalmas sikernek tartja az észak-amerikai térségben az elődöntőknél tartó világbajnokságot, a létszámot tekintve pedig már 2030-ra vonatkozóan további bővítést helyezett kilátásba.
Nemzetközi Az amerikai haderő légicsapások újabb sorozatát indította iráni célpontok ellen
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 06:15
A kora esti órákban indított művelet célja az amerikaiak szerint Irán képességeinek további gyengítése volt, hogy ne tudja akadályozni a kereskedelmi hajózást és veszélyeztetni a szabad áthaladást a Hormuzi-szorosban.
Nemzetközi Súlyos csapások értek két fontos ukrán kikötőt: értékes katonai eszközök semmisültek meg
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 16:25
Orosz védelmi tárca: az orosz erők csapást mértek a csernomorszki és odesszai kikötői infrastruktúrára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG