2p

Észak-Koreának az ukrajnai háborúba történő beavatkozására adandó „határozott válasz” szükségességéről tárgyalt hétfőn Kijevben Andrij Szibiha ukrán és Annalena Baerbock német külügyminiszter – közölte az ukrán diplomácia vezetője.

„Sürgettük Európát, hogy értse meg: a KNDK katonái agresszív háborút folytatnak Európában egy szuverén európai állam ellen” -jelentette ki Szihiba német kollégájával Kijevben tartott sajtótájékoztatóján. Az Egyesült Államok szerint Phenjan katonák ezreit küldi Oroszországba, és részt akar venni az ukrajnai háborúban Moszkva oldalán. Annalena Baerbock Kijevben további 200 millió eurós támogatást jelentett be Ukrajna számára a harmadik háborús télre. 11-12 ezer észak-koreai katona lehet a határ közelében, a kurszki régióban – mondta Volodomir Zelenszkij ukrán elnök.

A segélyből a fronthoz közel található, áramszolgáltatás nélküli házakat látják el fűtőanyagokkal, az ukránok számára pedig takarókat és télikabátokat biztosítanak – közölte a német külügyminiszter. Ezzel a legutóbbi felajánlással 390 millió euróra nő az Ukrajnának nyújtott német humanitárius segítség. Ez Annalena Baerbock nyolcadik ukrajnai látogatása az orosz-ukrán háború 2022. februári kezdete óta.

(MTI)

Címkék: Nemzetközi Ukrajna

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán: beborították az eget az izraeli vadászgépek
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 19:13
Eddig nem volt ehhez fogható izraeli akció.
Nemzetközi Szigorítják a külföldi munkavállalást Oroszországban
Elek Lenke | 2026. február 28. 18:11
Az orosz kormány szigorúbban kívánja adóztatni a külföldiek árnyékjövedelmét – értesült róla a Kommerszant című orosz napilap. Február 19-én tárgyalták meg azt a törvényjavaslat-csomagot, amely szigorítja a vízummentes országokból érkező vendégmunkások tevékenységének jogszabályi hátterét. Nem először kerül sor szigorításra, de a helyzet változatlanul ellentmondásos.
Nemzetközi Ez már a harmadik világháború? Világszerte aggódnak a vezető politikusok az iráni helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 16:22
Több vezető politikus is aggodalmát fejezte ki a szombat reggel kirobbant közel-keleti konfliktus miatt. 
Nemzetközi Irán törvénytelenséggel vádolja Izraelt és az Egyesült Államokat
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:58
Iráni külügyminiszter: Izrael és az Egyesült Államok Irán elleni háborúja indokolatlan és törvénytelen.
Nemzetközi Moszkva elítéli az Irán elleni amerikai-izraeli támadást
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:48
Moszkva követeli a tárgyalásokhoz való visszatérést, és ehhez felajánlja segítségét.
Nemzetközi Készülnek a folytatásra: 160 ezer tartalékost hívnak be Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:35
Százhatvanezer tartalékost mozgósítottak az izraeli hadseregben az iráni háború miatt – jelentette be az izraeli hadsereg szombaton.  
Nemzetközi Iráni támadásokra figyelmeztették a külföldön élő zsidókat
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:56
Az izraeli nemzetbiztonsági tanács figyelmeztetést adott ki szombaton a külföldön élő zsidók és izraeliek számára.
Nemzetközi Kisiklott egy villamos, két halott és több tucatnyi sérült a szörnyű milánói balesetben
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:49
Két halálos áldozata lett a balesetnek, a hatóságok vizsgálódnak.
Nemzetközi Az egész Közel-Kelet veszélyes, Szijjártó Péter újabb közleményt adott ki
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:32
Mindenki regisztráljon konzuli védelemre, a térségbe tartók halasszák el az utazást.
Nemzetközi Már tucatnyi járatot töröltek Budapesten a reggel kirobbant háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:02
Légtérzár van Izraelben és Iránban, a szomszédos országokba sem repülnek utasszálítók. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG